cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 березня 2015 року Справа № 911/4220/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді:Ходаківської І.П. суддівРогач Л.І., Фролової Г.М.(доповідача) розглянувши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 09.02.15 у справі№911/4220/14 господарського суду Київської області за позовомПрокурора міста Ірпеня в інтересах держави в особі Ірпінської міської ради до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані", 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Давір-Фінанс", 3. Реєстраційної служби Ірпінського міського управління юстиції Київської області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив "ЕДЕМ" провизнання недійсним рішення реєстраційної служби та витребування земельної ділянки
В С Т А Н О В И В:
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до приписів статті 111 1 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.
Згідно із частиною 4 статті 111 вказаного Кодексу до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Однак, заявником до касаційної скарги не додано доказів надсилання її копії позивачу - Ірпінській міській раді.
Пунктом 3 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Відповідно до частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Порядок і розмір сплати судового збору, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, встановлений Законом України "Про судовий збір".
Однак, доказів сплати судового збору заявником не надано. При цьому Товариством з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Клопотання мотивовано тим, що заявник не здійснював фінансово-господарську діяльність, у зв'язку з чим у Товариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" відсутні будь-які кошти для здійснення оплати судового збору за подання касаційної скарги.
Згідно з приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Обґрунтування обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановленому законом порядку, розмірі та строку, покладається на заінтересовану особу.
Як убачається зі змісту клопотання, в обґрунтування підстав для відстрочення сплати судового збору, скаржник посилається на скрутний майновий стан та неможливість сплати судового збору у строки і розміри встановлені законом.
Судова колегія не вбачає підстав для задоволення клопотання скаржника про відстрочку сплати судового збору за подання касаційної скарги у даній справі, так як у клопотанні не наведено та не подано доказів на підтвердження того, що матеріальне становище скаржника зміниться упродовж визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги та він зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.
Враховуючи викладене, клопотання заявника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Разом з тим, судова колегія зазначає, що за приписами частини 3 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, наведених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, сторона має право повторно подати касаційну скаргу з додержанням стислих строків для виправлення, з врахуванням вимог статей 53, 110 зазначеного Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 111, пунктами 3, 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,-
у х в а л и В :
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Тренд Компані" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 09.02.15 у справі №911/4220/14 господарського суду Київської області та додані до неї документи, повернути заявникові без розгляду.
Головуючий І.Ходаківська
Судді Л.Рогач
Г.Фролова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2015 |
Оприлюднено | 31.03.2015 |
Номер документу | 43331246 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Фролова Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні