Дата документу Справа №
Апеляційний суд Запорізької області
судова палата з розгляду цивільних справ
Україна, 69005,м.Запоріжжя, пр.Леніна,162
Суддя 1-ї інстанції Кущ Т.М. Суддя доповідач Бондар М.С
Є.у.№ 327/46/15
07 квітня 2015 року Справа № 22ц/778/12565/15
У Х В А Л А
Іменем України
Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючий - суддя : Бондар М.С., судді: Подліянова Г.С., Кримська О.М.
секретар - Мельник З.П.
при участі: прокурора - адвоката -
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Авангард" на рішення Розівського районного суду Запорізької області від 24.02.2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Авангард" по усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, -
в с т а н о в и л а :
У лютому 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Авангард"(далі-Товариство) про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, посилаючись на те, що на підставі договору оренди від 02.06.2008 року вона передала відповідачу у користування належну їй земельну ділянку площею 5,5202 га на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області на термін до 31.12.2014 року. Незважаючи на письмове попередження про відмову у продовженні договору після закінчення його строку, Товариство безпідставно користується земельною ділянкою й відмовляється повернути землю отриману за договором оренди. Тому, покликала суд витребувати у відповідача належну їй земельну ділянку.
Рішенням Розівського районного суду Запорізької області від 24.02.2015 року позов задоволено. Суд зобов'язав відповідача повернути позивачу спірну земельну ділянку й стягнув на його користь судові витрати.
В апеляційній скарзі на це судове рішення Товариство зазначає, що рішення суду не відповідає встановленим обставинам справи і крім того, ухвалене з порушенням норм матеріального права. Просив ухвалити нове рішення.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст.308 ЦПК України суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням матеріального та процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що право власності на земельну ділянку площею 5,5202 га на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області позивач він набув на підставі Державного акту про право власності на земельну ділянку (а.с.6).
02 червня 2008 року згадану земельну ділянку заявник передав у оренду відповідачу (а.с.7, акт а.с.8).
Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки відповідно до договору (ст.631 ЦК).
У ст.763 ЦК зазначено, що договір найму укладається на строк встановлений договором.
Статтею 31 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.
При укладенні договору за цими правовідносини сторони погодили те, що оренда земельної ділянки буде тривати до 31.12.2014 року.
У тексті Договору окреслено, що після припинення договору Орендар повертає орендодавцю земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду (п.8.1.Договору).
При цьому, сторони обумовили, що Орендодавець має письмово попередити Орендаря про припинення договору протягом одного місяця після спливу терміну його дії (п.3.3 Договору а.с.7).
Положення Договору в цій частині позивач виконав. Він ще у липні 2014 року направив письмовий лист-попередження про припинення договору оренди після закінчення його строку дії (а.с.11,17,18,19).
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК).
Судом з'ясовано, що Товариство відмовилось повертати належну Орендодавцю земельну ділянку.
Згідно з ч.2 ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю.
Отже, заявлені вимоги у справі про витребування земельної ділянки обґрунтовані нормами закону.
У апеляційній скарзі відповідач обстоював свою позицію щодо скасування рішення суду й тим, що межі спірної земельної ділянки не визначені й це є реальною перешкодою для задоволення заявлених вимог у справі.
Статтею 79 Земельного кодексу України визначено поняття земельної ділянки, а саме: земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до статті 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав.
Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.
Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Із державного акту про право власності на земельну ділянку, кадастрового плану, План-Схеми спостерігається, що орендована Товариством земельна ділянка має чітко визначені межі та кадастровий номер (а.с.6,9,9-б).
Важливим є і те, що при передачі земельної ділянки у оренду сторони письмовим Актом узгодили межі (а.с.10,10-б).
Задовольняючи позов, суд першої інстанції врахував зазначені правові норми.
У зв'язку з цим, колегія суддів вважає що підстав для скасування рішення суду не має.
На підставі наведеного та керуючись ст.307,308,314, 315,317 ЦПК України колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма Авангард" " відхилити.
Рішення Розівського районного суду Запорізької області від 24.02.2015 року у цій справі залишити без змін.
Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий: Судді:
Суд | Апеляційний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2015 |
Оприлюднено | 14.04.2015 |
Номер документу | 43485928 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Запорізької області
Бондар М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні