cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.04.2015Справа №910/5434/15-г
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ"
про стягнення 160 886,46 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники сторін:
від позивача: Співак Ю.В. по довіреності № б/н від 03.04.2015р.
Колесник О.В. - директор (витяг з ЄДР)
від відповідача: не з'явились
Обставини справи :
На розгляд Господарського суду м. Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ" заборгованості та штрафних санкцій в розмірі стягнення 160 886,46 грн., з яких: 160 438,00 грн. - основної заборгованості та 448,46 грн. - 3% річних.
Позовні вимоги мотивовано неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки продукції № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. - в частині оплати послуг.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 10.03.2015 року було порушено провадження по справі № 910/5434/15-г та призначено її розгляд на 06.04.2015 року.
06.04.2015р., через загальний відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника позивача подав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на все майно відповідача та на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку 26000166726 в ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ, МФО 380805 та інших розрахункових рахунках у межах суми позовних вимог.
Заява мотивована тим, що так як в добровільному порядку врегулювати спір з ТОВ «ТРАНС-УНІВЕРСАЛ» нам не вдалося ми звернулись до суду з позовною заявою про стягнення боргу. Однак ТОВ «ТРАНС-УНІВЕРСАЛ» знаходиться в скрутному матеріальному становищі та не бажає повертати борг, в нас є підстави вважати, що «ТРАНС-УНІВЕРСАЛ» намагатиметься відчужити належне йому майно, або зняти кошти з свого розрахункового рахунку, що зробить неможливим виконання рішення суду.
Розглянувши подане клопотання позивача, суд його відхиляє, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити, передбачених статтею 67 цього Кодексу, заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Таким чином, вжиття заходів до забезпечення позову є правом суду.
Згідно з ч. 1 ст. 67 Господарського процесуального кодексу України, позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачеві вчиняти певні дії.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як гарантія реального виконання рішення суду.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України N 16 від 26.12.2011, у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України N 16 від 26.12.2011, виносячи ухвалу про заборону відповідачеві вчиняти певні дії, господарський суд повинен точно визначити, які саме дії забороняється вчиняти. Помилковими слід визнавати ухвали, якими боржникам забороняється користуватись їх майном, якщо через особливості цього майна користування ним не тягне знищення або зменшення його цінності. За наявності підстав для застосування такого заходу до забезпечення позову господарський суд може заборонити витрачання майна на власні потреби, відчуження його у будь-який спосіб, у тому числі здійснення тих чи інших платежів або перерахування авансом певних сум тощо. Якщо з урахуванням особливостей майна користування ним не тягне за собою його знищення або зменшення його цінності, то для задоволення заяви про забезпечення позову шляхом заборони відповідачеві користуватися таким майном підстави, як правило, відсутні.
Отже, вирішуючи питання про забезпечення позову, суд повинен брати до уваги інтереси не лише позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Позивач не надав суду доказів того, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
За таких обставин суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача.
Представник позивача в даному судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в дане судове засідання не з'явився. Відповідач письмовий відзив на позов не надав, представника в судове засідання не направив, не виконав вимог суду викладених в ухвалі суду про порушення провадження у справі від 10.03.2015р. Заяв, клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, адже відповідно до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18: особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.
За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Таким чином, судом були вжиті усі належні заходи для повідомлення відповідача про місце, дату та час проведення судового засідання, шляхом надсилання поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріалами справи.
Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального Кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.
У судовому засіданні 06.04.2015р. відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч.2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п.1 ч.2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
07 серпня 2014р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Трейдінг Україна» (надалі - постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ" (надалі - покупець) було укладено договір поставки продукції № 13/07-08/14.
Відповідно до умов якого постачальник Постачальник зобов'язується виготовляти та систематично поставляти і передавати у власність Покупцю визначений цим Договором товар (надалі іменується "товар"), а Покупець зобов'язується приймати цей товар та своєчасно здійснювати його оплату.
Пунктом 12.1. договору визначено, що даний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та його скріплення печатками. Строк цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 12.1. цього договору та закінчується 31.12.2014р. Сторони домовились, що у разі, якщо жодна із сторін за 10 календарних днів не заявила про бажання припинити договірні відносини, договір вважається пролонгованим на один календарний рік.
Відповідно до п. 1.2. договору, найменування, одиниця виміру, загальна кількість товару, що підлягає поставці за цим Договором, ціна за одиницю товару, його часткове співвідношення (асортимент, номенклатура), визначаються специфікаціями (надалі іменується "специфікація"), що підписуються між Сторонами та є додатками до цього Договору.
Згідно з п. 1.3. договору, якість товару, що поставляється за цим Договором, має відповідати державним стандартам, технічним умовам та паспортам якості виробника: щебінь гранітний - ДСТУ БВ.2.7-75-98, ДСТУ БВ.2,7-74-98; 1.4. Загальна сума даного Договору буде обчислюватись, виходячи з фактичної кількості поставленого Товару, що зазначений в належно оформлених накладних.
Постачальник гарантує, що товар належить йому на праві власності, не перебуває під забороною відчуження, арештом, не є предметом застави та Іншим засобом забезпечення виконання зобов'язань перед будь-якими фізичними або юридичними особами, державними органами і державою, а також не є предметом будь-якого іншого обтяження чи обмеження, передбаченого чинним в Україні законодавством (п. 1.5).
Пунктом 1.7. договору визначено, що товар поставляється залізничним транспортом в на піввагонах, обрізних хоппер-цементовозах, партіями відповідно до замовлень покупця, умов специфікацій та наявності товару на складі постачальника.
Розділом другим договору сторони погодили строки та порядок поставки товару, відповідно до якого:
2.1. Поставка товару Постачальником здійснюється на умовах СРТ- залізнична станція вказана в заявці покупця згідно п. 2.4 .
2.2. Для поставки партії товару Покупець факсом подає письмове замовлення Постачальнику не пізніше, ніж за 5 (п'ять) робочих днів до очікуваної дати відправлення партії товару. При цьому замовлення вважається переданим, якщо отримано підтвердження Постачальника про отримання замовлення. Оригінал замовлення направляється Покупцем Постачальнику протягом 2 (двох) робочих днів з дати відправлення факсимільного повідомлення рекомендованим листом.
2.3. Оформлення замовлення здійснюється Покупцем відповідно до умов цього Договору.
2.4. Замовлення подається на офіційному бланку підприємства Покупця. В замовленні обов'язково зазначаються:номер замовлення; дата заповнення замовлення; найменування товару із зазначенням необхідного асортименту (розміру/фракції);очікувана дата поставки; кількість товару згідно із замовленим асортиментом; ціна за одиницю товару (заповнюється відповідно де замовлення); загальна вартість партії товару; правила заповнення товаросупровідних документів; реквізити вантажоотримувача товару згідно із правилами перевезень транспортом.
2.5. Поставка товару Покупцю здійснюється залізничним транспортом в напіввагонах, обрізних хоппер-цементовозах.
2.6. Датою відвантаження товару є дата виписки залізничної накладної.
2.7. Одночасно з товаром Постачальник передає Покупцю наступні документи: оригінал паспортів якості товару; залізничну транспортну накладну; копію сертифіката радіологічного контролю; оригінал рахунка на оплату партії товару; реєстр з номерами вагонів та масою товару у відправленому залізничному складі. Копії зазначених документів направляються постачальником покупцю факсимільним зв'язком, не пізніше наступного після відвантаження дня.
2.8. Право власності на партію товару та ризик випадкової загибелі товару виникає у покупця з моменту передачі постачальником товару підприємству залізничного транспорту для здійснення перевезення.
Пунктом 3.1. договору встановлено, що якість товару повинна відповідати умовам цього Договору. Підтвердженням якості товару є паспорт якості, що видається Постачальником на кожну партію товару.
Відповідно до п. 6.1. договору, покупець оплачує поставлений Постачальником товар та залізничний тариф за цінами, що визначені за одиницю товару у специфікації.
Ціни в специфікації зазначені з урахуванням ПДВ. Податок на додану вартість нараховується на ціну товару згідно з вимогами чинного законодавства України. Ціна за одиницю товару вказується з урахуванням завантаження з вагони (п. 6.2. договору).
Згідно з п. 6.3. договору, постачальник протягом строку дії цього Договору має право в односторонньому порядку змінювати ціну товару. Про зміну ціни товару Постачальник зобов'язаний повідомити Покупця будь-яким доступним шляхом. У випадку незгоди Покупця із зміненою ціною, цей Договір вважається достроково припиненим, а поставка товару за цим Договором припиняється. У випадку згоди Покупця з новою ціною на товар Сторони підписують нову специфікацію.
Розділом сьомим сторони погодили порядок за договором, відповідно до якого:
7.1. розрахунки за кожну партію товару здійснюються в безготівковому порядку, шляхом оплати Покупцем коштів на банківський рахунок Постачальника, на протязі 5 (п'яти) банківських днів з моменту відвантаження Постачальником Покупцю. Датою відвантаження є дата вказана в залізничній накладній.
7.2. обов'язок Покупця з оплати товару вважається виконаним належним чином з моменту зарахування грошових коштів на банківський рахунок Постачальника.
Умови цього Договору викладені Сторонами у відповідності до вимог Міжнародних правил щодо тлумачення термінів «Інкотермс» (в редакції 2010 року), які застосовуються із урахуванням особливостей, пов'язаних із внутрішньодержавним характером цього Договору, а також тих особливостей, що випливають із умов цього Договору (п. 8.1. договору).
Місцем поставки товару Постачальником за цим Договором є залізнична станція, що вказується в замовленні Покупця (п. 8.2. договору).
Згідно з п. 8.3. договору, товар поставляється у залізничних напіввагонах, обрізних хоппер-цементовозах, насипом без тари та пакування.
З матеріалів справи вбачається, що за весь період дії договору, Товаристом з обмеженою відповідальністю «Ресурс Трейдінг Україна» було відправлено Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-УНІВЕСАЛ» товар на загальну суму 1 029 438.00 грн., що підтверджується наступними залізничними накладними: № 34277152 від 12.08.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 860 400 т. на суму 103 248.00 грн.; № 34303032 від 14.08.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 852 800 т. на суму 102 336,00 грн.; № 34364901 від 19.08.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 855 050 т. на суму 102 606,00 грн.; № 34394262 від 21.08.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 853 250 т. на суму 102 390.00 грн.; № 34421487 від 23.08.2014р. щебінь гранітний 5-20 - 857 500 т. на суму 102 900,00 грн.; № 34613497 від 07.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 848 600 г. на суму 101 832.00 грн.; № 34691824 від 12.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 909 250 т. на суму 109 1 10.00 грн.; № 34710004 від 14.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 845 700 т. на суму 101 484,00 грн.; № 34711325 від 14.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20 - 776 550 т. на суму 93 186,00 грн.; № 34714576 від 14.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20- 71 450 т. на суму 8 574.00 грн.; № 34778878 від 19.09.2014 р. щебінь гранітний 5-20- 848 100 т. на суму 101 772,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач зазначає, що відповідач не в повному обсязі оплатив отриманий товар, а частково в розмірі 869 000,00 грн., що підтверджується випискою по рахунку: 11.08.2014 р. 30 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 13.08.2014 р. 40 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 15.08.2014 р. 30 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 18.08.2014 р. 30 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 18.08.2014 р. 40 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 20.08.2014 р. 40 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 21.08.2014 р. 70 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 22.08.2014 р. 40 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 26.08.2014 р. 60 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 29.08.2014 р. 37 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 09.09.2014 р. 40 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 10.09.2014 р. 39 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 10.09.2014 р. 41 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 11.09.2014 р. 20 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 15.09.2014 р. 40 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 16.09.2014 р. 40 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 16.09.2014 р. 40 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 17.09.2014 р. 20 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 17.09.2014 р. 40 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 19.09.2014 р. 35 00,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 22.09.2014 р. 40000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 06.10.2014 р. 20 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 06.10.2014 р. 20 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 20.10.2014 р 1 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 23.10.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 27.10.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 29.10.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 03.11.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 13.11.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 15.12.2014 р. 5 000,00 гри. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 19.12.2014 р. 5 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу; 24.12.2014 р. 1 000,00 грн. призначення платежу - оплата за щебінь гранітний 5-20 згідно договору № 13/07-08/14 від 07.08.2014р. та відшкодування ж/д тарифу.
З матеріалів справи вбачається, що 06.10.2014 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс Трейдіпг Україна» на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-УНІВЕРСАЛ» було направлено претензію з вимогою до 20.10.2014 року сплатити заборгованість, яка на 30.09.2014 року складала 217 438,00 грн.
Після отримання претензій відповідачем ТОВ «ТРАНС-УНІВЕРСАЛ» була здійснена проплата, але всього на суму 57 000,00 грн.
За таких обставин позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ" заборгованість по розрахунках за отриману поставку товару в розмірі 160 438,00 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
З наданих позивачем доказів вбачається, що відповідач порушив умови договору в частині оплати прийнятої продукції відповідно до умов договору поставки № 356 від 19.07.2013р.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Таким чином, враховуючи те, що Відповідач не довів суду належними і допустимими доказами належного виконання ним своїх зобов'язань, отже суд дійшов висновку, що вимога Позивача про стягнення з Відповідача 160 438,00 грн. заборгованості відповідно до договору поставки продукції № 13/07-04/14 від 07.08.2014р. правомірна та підлягає задоволенню.
Крім того, у зв'язку з простроченням відповідачем своїх грошових зобов'язань відповідно до договору поставки продукції 13/07-04/14 від 07.08.2014р. позивач просить стягнути 3% річних в розмірі 448,46 грн.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
При перевірці правильності обчислення позивачем 3 % річних судом встановлено, що розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства.
Тож, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних в розмірі 448,46 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Підсумовуючи все вищевикладене, судом задовольняються позовні вимоги повністю, в сумі 160 886,46 грн.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач заявлених до нього вимог не спростував, відсутність у нього заборгованості станом на день розгляду справи не довів.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем було порушено умови договору поставки продукції № 13/07-04/14 від 07.08.2014р., а також положення ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України.
За таких обставин, вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 5 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволенні позову судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, Господарський суд міста Києва, ?
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ" (01010, м. Київ, вул. Московська, 24, кв. 21, код ЄДРПОУ 32665892) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС-УНІВЕРСАЛ" (01014, м. Київ, вул. Струтинського, 8, код ЄДРПОУ 35918856) 160 438 (сто шістдесят тисяч чотириста тридцять вісім) грн. 00 коп. - суму основної заборгованості, 448 (чотириста сорок вісім) грн. 46 коп. - 3% річних та 3 217 (три тисячі двісті сімнадцять) грн.. 73 коп. - судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 09.04.2015р.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2015 |
Оприлюднено | 17.04.2015 |
Номер документу | 43553671 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні