Постанова
від 15.04.2015 по справі 903/936/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом

"15" квітня 2015 р. Справа № 903/936/14

за заявою Луцької ОДПІ, м. Луцьк

про банкрутство боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область

Суддя Слободян П. Р.

Секретар судового засідання Коваль О. М.

За участю представників сторін:

від заявників: Кушнір Ю. В. - представник (довіреність у справі)

від боржника: н/з.

в судовому засіданні взяв учать розпорядник майна - Рабан М. Т.

Встановив: Ухвалою господарського суду Волинської області від 14.10.2014р. порушено провадження у справі про банкрутство боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область. Введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича.

Публікація оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область була здійснена 16.10.2014р. на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за №10131.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 09.12.2014 року затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім".

Ухвалою господарського суду Волинської області від 09.02.2015р. продовжено строк процедури розпорядження майном боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім" та повноважень розпорядника майна, терміном на два місяці до 05.04.2015р.

Розпорядник майна подав суду клопотання № 2 від 06.04.2015р. про визнання боржника ТзОВ "Агропанхім" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, в зв'язку з тим, що на письмові виклики розпорядника майна кредитор - ТзОВ "Інвестиційна компанія" "ІФГ Капітал" не зібралися на збори кредиторів 16.01.2015р., 02.04.2015р., тому повторно не було прийняте рішення щодо перехіду до наступної процедури банкрутства. Також розпорядник майна повідомила суд про те, що ніяких активів у боржника виявлено не було.

Розглянувши клопотання розпорядника майном, додані до нього документи, суд встановив, що у відповідності до ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про продовження строку процедури розпорядження майна боржника, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації боржника, про відкриття ліквідаційної процедури чи підписання Мирової угоди.

Згідно ч. 4 ст. 27 Закону про банкрутство, у разі, якщо комітетом кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд протягом п'яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника за наявності ознак банкрутства приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, якщо інше не передбачено цією статтею.

Суд констатує, що в межах строку процедури розпорядження майном боржника, що визначений в ч. 2 ст. 22 Закону про банкрутство кредиторами не було прийнято жодного рішення щодо наступної процедури банкрутства, у боржника не було виявлено наявних активів, що створює підстави застосування до боржника судової процедури ліквідації.

Судом справи встановлено, що строк процедури розпорядження майном вже закінчився.

При винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суду повинен бути доведений факт неплатоспроможності боржника, як того вимагає ст. 205 Господарського кодексу України, відповідно до положень частини 4 якої суб'єкт господарювання може бути оголошений за рішенням суду банкрутом, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.

Як встановлено матеріалами справи, розрахунки з кредиторами можливі лише за умови застосування до боржника ліквідаційної процедури, оскільки у підприємства - боржника наявні усі ознаки критичної неплатоспроможності.

У відповідності до ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду.

Арбітражний керуючий Рабан М. Т. надав суду заяву на участь у справі, копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 309 від 20.02.2013р. та повідомив суд про відсутність порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків, відсутність зацікавленості стосовно боржника, відсутність заборони здійснювати цей вид незалежної професійної діяльності або займати керівні посади, повідомив про досвід своєї роботи на посаді арбітражного керуючого.

Розглянувши заяву арбітражного керуючого про призначення його ліквідатором боржника ТзОВ "Агропанхім" суд вважає можливим її задовольнити враховуючи його досвід роботи - Рабана М. Т., наявність достатніх організаційних та технічних можливостей і підстав виконувати заходи щодо ліквідації боржника .

Відповідно до п. 6 ст. 27 Закону з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Виходячи з системного аналізу вищевказаних правових норм, суд вважає можливим задовольнити клопотання розпорядника майна - Рабана М. Т., відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім" ліквідаційну процедуру.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом;

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 2, 4, 7, 9, 26, 38-48, 98, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції після 19.01.2013, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399).

2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399) визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.

3. Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399) арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (свідоцтво № 309 від 20.02.2013р., адреса: 4300, Волинська область, вул. Б. Хмельницького, 8/3).

4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399) текст якого додається.

5. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

6. З 15.04.2015 року до ліквідатора Рабана М. Т. переходять права керівника (органів управління) банкрута товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399).

7. Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору Рабану М. Т.

8. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область, код ЄДРПОУ 32930399) не допускається.

9. Грошову винагороду арбітражному керуючому Рабану Микиті Тарасовичу встановити в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень (відповідно до п. 3 ст. 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), а також здійснити відшкодування його витрат у відповідності до наданих підтверджуючих документів.

10. Ліквідатору Рабану М. Т. здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Проміжні звіти про виконану роботу подавати щомісячно.

11. Копію ухвали про порушення справи про банкрутство надіслати: направити Луцькій ОДПІ (м. Луцьк, Київський майдан, 4), ТзОВ "Агропанхім", (вул. Лісова 5, с. Гірка Полонка, Луцький район, Волинська область), ВДВС Луцького МУЮ (м. Луцьк, вул. Винниченка, 27а), державному реєстратору (м. Луцьк, пр. Президента Грушевського, 1), Сектору з питань банкрутства головного управління юстиції у Волинській області (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1), ТзОВ "Інвестиційна компанія "ІФГ Капітал" (03150, м. Київ, вул. Червоноармійська буд. 72 оф. 48), арбітражному керуючому Рабану М. Т. (адреса, 43000, м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького 8/3).

Суддя П. Р. Слободян

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення15.04.2015
Оприлюднено22.04.2015
Номер документу43614972
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/936/14

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Куровський C.B.

Постанова від 15.09.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Коломис В.В.

Ухвала від 31.08.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Демянчук Ю.Г.

Ухвала від 28.07.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Ухвала від 20.07.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Ухвала від 15.07.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Ухвала від 30.06.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Ухвала від 12.05.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Постанова від 15.04.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

Ухвала від 06.04.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Петро Романович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні