cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкладення слухання
15 квітня 2015 р. Справа № 902/269/15
Господарський суд Вінницької області у складі судді Банаська О.О. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом : Приватного підприємства "Укрмайстер", с.Юхимівка Шаргородського району Вінницької області
до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Немирів ГАЗ-СЕРВІС", м.Немирів Вінницької області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Відділ освіти Шаргородської районної державної адміністрації
про стягнення 84 995 грн 96 коп. заборгованості за договором субпідряду № 9/11 від 23.09.2011 р.
За участю секретаря судового засідання Солоненко Т.В.
За участю представників :
відповідача: Глівінська Світлана Йосипівна, довіреність від 17.03.1915 р., паспорт серії АА № 147303 виданий Староміським РВ УМВС України у Вінницькій області 06.05.1996 р.
В С Т А Н О В И В :
Приватним підприємством "Укрмайстер" подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Немирів ГАЗ-СЕРВІС" про стягнення 84 995 грн 96 коп. заборгованості за договором субпідряду № 9/11 від 23.09.2011 р., 45 927 грн 40 коп. - основного боргу, 23 452 грн 55 коп. пені, 4 141 грн 02 коп. - 3 % річних та 11 474 грн 99 коп. - інфляційних втрат.
Ухвалою суду від 04.03.2015 р. за вказаним позовом порушено провадження у справі № 902/269/15 та призначено до розгляду на 19.03.2015 р.
Одночасно з порушенням провадження у справі, судом залучено до розгляду справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - відділ освіти Шаргородської районної державної адміністрації.
В зв'язку з неявкою позивача та третьої особи, неподання ними витребуваних доказів розгляд справи відкладено до 15.04.2015 р.
Представник позивача та третьої особи в засідання суду не з'явились.
При цьому про час, день та місце розгляду справи їх було повідомлено завчасно та належним чином - ухвалою суду від 19.03.2015 р., надіслання та вручення якої стверджується реєстром відправки поштової кореспонденції суду та поштовими повідомленнями наявними в матеріалах справи.
При цьому суд констатує, що 14.04.2015 р. до суду від відповідача та третьої особи надійшли витребувані ухвалою від 19.03.2015 р. докази до яких відповідачем долучено відзив на позовну заяву в якому він позовні вимоги не визнає та просить в їх задоволенні відмовити посилаючись на пропуск позивачем строку позовної давності.
15.04.2015 від позивача засобами електронного зв'язку надійшло письмове клопотання про відкладення розгляду справи.
За відсутності відповідного клопотання справа розглядається без фіксації судового процесу технічними засобами.
Розглянувши письмове клопотання позивача про відкладення розгляду справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав прийняття його до розгляду, оскільки відповідно до довідки суду від 15.04.2015 р. дане письмове клопотання надіслане електронною поштою не має електронного цифрового підпису , а тому у відповідності до п.1.5.17 Інструкції з діловодства в господарських судах України затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013 р. № 28 не є офіційним документом, з огляду на що не може бути прийнятим судом до розгляду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача судом встановлено наявність суперечливих доказів щодо виконання робіт між сторонами оскільки із долучених до позовної заяви актів приймання виконаних робіт форми № КБ-2в та довідок № КБ-3 вбачається, що загальна вартість виконаних робіт складає 238 472,30 грн в той час як надані відповідачем аналогічні акти та довідки підтверджують виконання робіт на суму 236 709,14 грн.
Оскільки позивач у справі не виконав належним чином вимог ухвал суду щодо надання витребуваних доказів необхідних для розгляду справи по суті, що дало б змогу надати юридичну оцінку спірним правовідносинами з врахуванням наявної суперечності та приймаючи до уваги неявку в засідання суду позивача суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи на іншу дату з метою забезпечення принципів змагальності та рівності учасників судового процесу.
Відкладаючи розгляд справи на іншу дату суд також дійшов висновку про стягнення з позивача штрафу в доход Державного бюджету України за ухилення від вчинення дій покладених на них господарським судом виходячи з наступного.
Відповідно до частини 5 статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена частиною третьою статті 129 Конституції України як одна з основних засад судочинства.
Частиною 4 статті 129 Конституції України встановлено, що за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
Статтею 11 Закону України "Про судоустрій України" передбачено, зокрема, що:
- судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об'єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України;
- невиконання судових рішень тягне передбачену законом відповідальність.
Відповідно до статті 4 5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно зі статтею 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Судом встановлено, що ухвалами господарського суду Вінницької області від 04.03.2015 р. про порушення провадження у справі № 902/269/15 та від 19.03.2015 р. про відкладення слухання справи зобов'язано позивача забезпечити явку в судове засідання уповноваженого представника та надати необхідні для вирішення спору докази, з метою повного та всебічного розгляду справи.
Проте позивач не виконав вимог суду, які зазначені в ухвалах господарського суду Вінницької області від 04.03.2015 р. у справі № 902/269/15 щодо надання доказів (документів) та від 19.03.2015 р. щодо надання витребуваних доказів та забезпечення явки уповноваженого представника.
При цьому суд зазначає, що подання позивачем засобами електронного зв'язку клопотань про розгляд справи без його участі та про відкладення розгляду справи не є поважною причиною невиконання вимог ухвали суду щодо надання необхідних для розгляду справи документів .
Крім того, суд констатує, що про дату, час та місце судового засідання позивача було повідомлено завчасно та належним чином - ухвалами суду від 04.03.2015 р. та від 19.03.2015 р., надіслання яких стверджується реєстром відправки поштової кореспонденції суду, а отримання наявними у справі рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини другої статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони мають право, зокрема, подавати докази та брати участь в їх дослідженні.
Водночас частиною першою статті 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено обов'язок доказування кожною стороною тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а статті 38 і 65 названого Кодексу уповноважують господарський суд в разі недостатності доказів витребувати їх, у тому числі в порядку підготовки справи до розгляду.
До того ж згідно з частиною третьою статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Неподання або несвоєчасне подання доказів з неповажних причин, спрямоване на штучне затягування судового процесу, суперечить, зокрема, вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
В абз.1-3 п.3.13 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", п.4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 14.12.2007 року № 01-8/973 "Про деякі питання практики застосування у вирішенні спорів окремих норм процесуального права", п.3 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2010 р. № 01-08/140 "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві" наголошено на тому, що неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.
Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи можуть тягти за собою, зокрема, такі наслідки:
- стягнення штрафу з винної сторони в доход державного бюджету України (пункт 5 статті 83 ГПК);
- винесення у встановленому порядку окремих ухвал (стаття 90 ГПК).
При цьому слід мати на увазі, що передбачене пунктом 5 статті 83 ГПК право господарського суду у прийнятті рішення стягнути з винної сторони штраф у доход державного бюджету України стосується не лише рішень, прийнятих по суті справи, а й ухвал, у тому числі тих, якими розгляд справи не закінчується (наприклад, ухвали про відкладення розгляду справи у зв'язку з неявкою в судове засідання представника учасника судового процесу та/або неподанням ним витребуваних судом матеріалів тощо).
Неподання відповідачем витребуваних судом документів, при наявності достовірних доказів, які підтверджують факт належності повідомлення їх про дату, час та місце судового засідання без надання пояснень поважності причин невиконання вимог ухвали суду на думку суду переконливо свідчить про зловживання процесуальними правами позивачем у даній справі.
За вказаних обставин суд вбачає, що позивач без поважних причин не подав витребувані судом матеріали, необхідні для вирішення спору, оскільки поважними визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами.
Враховуючи викладене, суд вирішив стягнути з Приватного підприємства "Укрмайстер" в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 300,00 грн за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на нього.
Керуючись п.п.1, 2 ч.1 ст.77, п.5 ст.83, ст.ст.86, 87, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Розгляд справи відкласти до 30 квітня 2015 р. о 10:00 год. , в приміщенні господарського суду, кімн. № 1108.
2. Зобов'язати позивача, відповідача забезпечити явку в засідання представників сторін з доказами про повноваження, визначеними ст.28 ГПК України з документами, що посвідчують особу.
3. Зобов'язати сторони надати суду необхідні для вирішення спору докази (в належно оформлених копіях через канцелярію суду з супровідним листом до судового засідання, в оригіналах - в судове засідання для огляду), в тому рахунку :
Позивачу:
1. Оригінали документів доданих до позовної заяви для огляду в судовому засіданні .
2. Письмове пояснення в якому навести нормативно-правове обґрунтування нарахування до стягнення з відповідача пені за неналежне виконання договірних відносин за період з 07.02.2012 р. по 07.02.2015 р.
3. Докази виконання договору субпідряду № 9/11 від 23.09.2011 р. за весь період його дії (платіжні доручення, виписки банківських установ про рух коштів на рахунку, акти виконаних робіт тощо для огляду в суді, належним чином засвідчені копії у справу).
4. Довідку банківських установ та/або довідку за підписом керівника та головного бухгалтера з відтиском гербової печатки щодо руху коштів по взаєморозрахунках з відповідачем за період з 23.09.2011 р. по 29.04.2015 р.
5. Реквізити наявних поточних рахунків в банківських установах надавши довідку довільної форми.
6. Акт звірки взаєморозрахунків сторін станом на час розгляду справи в суді.
7. Письмове пояснення в якому надати власне спростування доводів викладених у відзиві відповідача.
8. Письмове пояснення щодо причин розбіжностей між вартістю виконаних робіт вказаних в позовній заяві (238 472,30 грн) та вартістю робіт згідно наданих відповідачем доказів (236 709,14 грн).
9. Гарантійні листи, відповіді на претензію, акти звірок підписані з відповідачем після укладення договору та його виконання.
10. Інші докази в обґрунтування своїх позовних вимог
Відповідачу:
1. Довідку банківських установ та/або довідку за підписом керівника та головного бухгалтера з відтиском гербової печатки щодо руху коштів по взаєморозрахунках з позивачем за період з 23.09.2011 р. по 29.04.2015 р.
2. Гарантійні листи, відповіді на претензію, акти звірок підписані з позивачем після укладення договору та його виконання.
3. Інші докази в обґрунтування заперечень на позов.
Третій особі:
1. Інші докази в обґрунтування власних доводів.
4. Стягнути з Приватного підприємства "Укрмайстер", вул.К.Маркса, 53, с.Юхимівка, Шаргородський район, Вінницька область, 23524 (ідентифікаційний код - 35903593) в доход Державного бюджету України штраф у розмірі 300,00 грн за ухилення від вчинення дій покладених господарським судом. Видати наказ.
5. Попередити позивача та відповідача про те, що невиконання вимог ухвали суду може бути підставою для застосування штрафу у розмірі до 1 700,00 грн відповідно до п.5 ст.83 ГПК України.
6. Попередити повторно позивача , що у разі неподання без поважних причин витребуваних судом матеріалів, позов може бути залишено без розгляду відповідно до п. 5 ст. 81 ГПК України.
7. Попередити відповідача, що в разі неявки в судове засідання та неподання витребуваних документів суд вправі розглянути справу за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
8. Звернути увагу сторін на те, що спір може бути врегульований між сторонами шляхом укладення мирової угоди.
9. Попередити сторони, що письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" або ін.). Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
10. Ухвалу надіслати відповідачу рекомендованим листом, позивачу та третій особі рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
У випадку невиконання сторонами будь-яких вимог даної ухвали - надати письмові пояснення з обґрунтуванням причин її невиконання.
Суддя Банасько О.О.
віддрук. 4 прим.:
1 - до справи.
2 - позивачу - вул.К.Маркса, 53, с.Юхимівка, Шаргородський район, Вінницька область, 23524.
3 - відповідачу - вул.Леніна, 175, м.Немирів, Вінницька область, 22800.
4 - третій особі - вул.Леніна, 224, м.Шаргород, Вінницька область, 23500.
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщений на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заяву про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua., зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2015 |
Оприлюднено | 23.04.2015 |
Номер документу | 43641385 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні