Ухвала
від 23.04.2015 по справі 906/1568/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"23" квітня 2015 р. Справа № 906/1568/14

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді: Машевської О.П.

за участю секретаря судового засідання Смиковського В.П.

розглядаючи клопотання судового експерта Лазарчук В.В. за №вих. 88 від 30.03.2015р. про витребування додаткових доказів для виконання судової земельно-технічної експертизи у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Граніт ЛТД" (м. Малин)

- за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

1. Управління Держземагентства у Малинському районі Житомирської області

(м. Малин)

2. Житомирської обласної державної адміністрації (м. Житомир)

до ПрАТ "Каштан" (м. Коростишів)

про зобов'язання вчинити певні дії

В засіданні суду 21.04.15р. оголошувалась перерва до 12:30 год. 23.04.15р. в порядку ст. 77 ГПК України

за участю представників сторін:

від позивача: Костєрєв В.І. - директор (довідка з ЄДРПОУ серії АБ№532161 від 19.07.12р.) ( в засіданні суду 21.04.15р.)

від відповідача: Катаєв Д.Б. - дор. від 01.07.14 р., дійсне до 01.07.17 р. ( в засіданнях суду 21.04.15р. та 23.04.15р.)

ВСТАНОВИВ:

Позивач ТзОВ "Граніт ЛТД" звернувся до господарського суду з позовом до ПрАТ "Каштан" з наступними позовними вимогами:

- зобов'язати ПрАТ "Каштан" привести земельну ділянку у відповідність до узгоджених ПрАТ "Каштан" і ТОВ "Граніт ЛТД" координат гірничих відводів;

- зобов'язати ПрАТ "Каштан" отримати кадастровий номер і зареєструвати земельну ділянку у відповідності до чинного законодавства України.

Ухвалою від 12.01.15р. господарський суд призначив у справі №906/1568/14 судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручив Лазарчук Віліславі Віталіївні (Свідоцтво №870) та зупинив провадження на час її проведення.

06 квітня 2015р. до господарського суду Житомирської області надійшло клопотання судового експерта Лазарчук В.В. за №вих. 88 від 30.03.2015р. про витребування у відповідача ПрАТ "Каштан" додаткових доказів для виконання судової земельно-технічної експертизи, а саме:

- кадастрового плану на земельну ділянку загальною площею 4,9 га (що зазначена в державному акті на право постійного користування землею серії І-ЖТ №001899) з каталогом координат поворотних точок, який визначає точні межі і площу земельної ділянки.

Ухвалою від 08.04.15 р. суд прийняв клопотання судового експерта Лазарчук В.В. до розгляду , поновив провадження у справі №906/1568/14 , призначив засідання суду на 21.04.15р. та вжив відповідні заходи.

У засіданні суду 21.04.15 р. оголошувалась перерва до 23.04.15 р. о 12:30 год.

У судовому засіданні представник відповідача заявив усне клопотання про залучення до участі у проведенні судової земельно-технічної експертизи товариство з обмеженою відповідальністю "Перша земельна агенція" ( ліцензія серії АД № 076272, від 08.11.12р. на право проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт) для виконання робіт з виготовлення кадастрового плану та каталогу координат на державний акт відповідача на право постійного користування земельною ділянкою.

При розгляді клопотання судового експерта стосовно надання додаткових об'єктів експертного дослідження , які у сторони спору відсутні, суд дійшов наступного висновку.

У ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судову експертизу" передбачено, що для проведення деяких видів експертиз, які не здійснюються виключно державними спеціалізованими установами, за рішенням особи або органу, що призначили судову експертизу, можуть залучатися крім судових експертів також інші фахівці з відповідних галузей знань ( далі - Закон).

Оскільки призначена у справі судова земельно-технічна експертиза не належить до видів експертиз, які здійснюються виключно державними спеціалізованими установами, залучення до її виконання фахівців з відповідних галузей знань Законом допускається.

У п. 6.3 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.01.1998р. (в редакції наказу МЮУ №1950/5 від 26.12.2012р.) передбачено, що питання земельно-технічної експертизи можуть бути вирішені за умови наявності відповідної правовстановлювальної та технічної документації, зокрема результатів виконання топографо-геодезичних робіт, які проводяться фахівцями-землевпорядниками з використанням відповідного обладнання та бази даних.

У разі неможливості експертом самостійно виконати топографо-геодезичні роботи результати таких робіт повинні бути надані на дослідження органом (особою), який (яка) призначив (ла) експертизу (залучив (ла) експерта) (п.6.4 Науково-методичних рекомендацій №53/5).

Як роз'яснено в абз. 5 п.7 постанови Пленуму ВГСУ від 23.03.2012 № 4 "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" суд може доручити проведення судової експертизи іншим, крім атестованих судових експертів, фахівцям з відповідних галузей знань, але з обов'язковим дотриманням вимог законодавства щодо призначення судової експертизи.

Таким чином, для проведення топографо-геодезичних робіт в межах судової земельно-технічної експертизи у справі судом можуть бути залучені виключно фахівці -землевпорядники.

З метою дотримання процедури залучення до участі у справі такого фахівця, суд враховує наступні вимоги чинного законодавства.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про землеустрій" топографо-геодезичні роботи належать до робіт із землеустрою ( далі - Закон про землеустрій).

Суб'єктами землеустрою , зокрема, є юридичні та фізичні особи, які здійснюють землеустрій ( ст.4 Закону про землеустрій).

Зміст топографо-геодезичних робіт та порядок їх виконання регулюється спеціальним Законом України від 23.12.1998 № 353-XIV "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність " ( далі - Закон № 353-XIV ).

Суб'єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності є: юридичні та фізичні особи, які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, що є відповідальним за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт ( ст. 5 Закон № 353-XIV).

Відповідно до ч.2 ст. 5-1 Закон № 353-XIV сертифіковані інженери-геодезисти несуть відповідальність за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт.

Товариству з обмеженою відповідальністю "Перша земельна агенція" ( код ЄДРПОУ 38284170) видано ліцензію серії АД № 076272 від 08.11.12р. на право проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт.

Основним видом економічної діяльності за кодом КВЕД 71.12 є діяльність у сері інжирінгу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах .

Згідно п. 1.16. Ліцензійних умов, затверджених наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 05.08.2009 N 423 ( далі - Ліцензійні умови), розроблена юридичними особами документація із землеустрою підписується керівником ліцензіата та особою, що призначена відповідальною за дотримання вимог законодавства при виконанні робіт, що ліцензуються.

Згідно п. 1.17 Ліцензійних умов назви посад та професій у штатному розписі ліцензіата (юридичної особи) мають відповідати Національному класифікатору України "Класифікатор професій" ДК 003:2005, затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 N 375 .

Згідно п. 2.1.2 Ліцензійних умов ліцензіат повинен мати у своєму складі спеціаліста (за основним місцем роботи), який закінчив вищий навчальний заклад за спеціальністю "землевпорядкування", "землевпорядкування та кадастр" або "землеустрій та кадастр" за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, магістр та має стаж роботи за спеціальністю не менше ніж три роки.

Згідно цього пункту Ліцензійних умов ліцензіат повинен призначити цього спеціаліста відповідальним за дотримання вимог земельного законодавства, стандартів, норм і правил при виконанні робіт із землеустрою.

З метою забезпечення якості виконання робіт із землеустрою відповідальний за дотримання вимог законодавства не може виконувати зазначену функцію в іншій юридичній особі ( п.2.1.2 Ліцензійних умов).

Стосовно усних заперечень представника позивача щодо можливого виникнення нового спору під час проведення топографо-геодезичних робіт з виготовлення кадастрового плану земельної ділянки відповідача, суд враховує наступне.

У п. 2.1.3. Ліцензійних умов встановлено, що ліцензіат повинен дотримуватись умов договору щодо розроблення документації із землеустрою. Як вже судом мотивовано, топографо-геодезичні роботи належать до видів робіт із землеустрою та оформляються геодезичними, топографічними та картографічними матеріалами ( ст. 1 Закону 353-XIV ).

Відповідно до укладеного відповідачем з ТОВ "Перша земельна агенція" договору №б/н від 21.04.15р., виконавець зобов'язується виготовити кадастровий план та каталог координат на державний акт на право постійного користування земельною ділянкою (серія І-ЖТ № 001899, зареєстрований 10.12.1997р.).

Відповідно до затвердженої форми державний акт на право постійного користування земельною ділянкою містить план зовнішніх меж землекористування та опис їх меж.

Відповідно до п. 2. розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державний земельний кадастр" земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Вищевикладеним спростовуються заперечення позивача у справі.

Оскільки для залучення до проведення судової земельно-технічної експертизи у цій справі сертифікованого інженера-геодезиста слід витребувати додаткові докази, заявлене судовим експертом Лазарчук В.В. клопотання станом на 23.04.15р. судом не задоволене.

Як зазначено у п. 4.9. Інструкції №53/5 , якщо експерт порушив клопотання про надання йому додаткових матеріалів, але протягом місяця не отримав відповіді, він письмово повідомляє особу або орган, яка призначила експертизу, про неможливість надання висновку.

В свою чергу, якщо особа або орган, що призначили експертизу, звернулися до експертної установи про продовження строків подання додаткових матеріалів, керівник установи може призупинити строк проведення досліджень на термін до 1 місяця.

З метою належного розгляду та задоволення клопотань судового експерта Лазарчук В.В., господарський суд ухвалює вжити відповідні заходи згідно резолютивної частини цієї ухвали суду.

Керуючись ст.ст. 31, 38, 41, 77, 86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Розгляд клопотання судового експерта Лазарчук В.В. за вих. № 88 від 30.03.2015р. про витребування додаткових доказів для виконання судової земельно-технічної експертизи справи відкласти.

2. Звернутися до судового експерта Лазарчук В.В. з клопотанням про продовження строку подання додаткових матеріалів на термін до 1 місяця.

3. Наступне судове засідання призначити на "12" травня 2014 р. о 14:30 год. в приміщенні господарського суду Житомирської області, кім. № 109

4. ТОВ "Перша земельна агенція" надати в засідання суду через уповноваженого представника ПрАТ "Каштан" Катаєва Д.Б. (дор. від 01.07.14 р., дійсна до 01.07.17 р.):

- докази, на підтвердження тим обставинам, що у складі ТОВ "Перша земельна агенція" є сертифікований інженер-геодезист, основним місцем роботи якого є товариство, а відомості про нього внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів щодо цього фахівця; у числі поданих доказів обов'язково має бути копія сертифіката інженера-геодезиста, якого буде визначено відповідальним за результати топографо-геодезичних робіт на підставі наказу директора товариства .

5. Викликати в засідання суду уповноважених представників сторін з документами, що посвідчують особу та підтверджують повноваження. Явка представників третіх осіб в засідання суду обов'язковою не визнається.

Суддя Машевська О.П.

Друк. :

1 - в справу

2 - позивачу (рек),

3 - відповідачу (рек),

4 - Управлінню Держземагентства у Малинському районі Житомирської області ( 11601,м.Малин, Житомирська область, вул. Винниченка,21) (рек.),

5- Житомирській обласній державній адміністрації ( 10014, Житомирська обл., місто Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, будинок 1) (рек) ,

6- судовому експерту Лазарчук В.В. на адресу Приватного підприємства "Підприємство "Житомирземпроект" (Житомирська обл., м. Житомир, м-н Перемоги, 5/1, кв. 57) ( рек.)

7. ТОВ " Перша земельна агенція" ( 13300, місто Бердичів, вул. Ген. Луппова, буд. 14, кв. 31 ) ( рек. з пов.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення23.04.2015
Оприлюднено30.04.2015
Номер документу43762064
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1568/14

Рішення від 14.12.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 27.11.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 26.08.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 26.08.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 05.08.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 12.05.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 23.04.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 08.04.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 12.01.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

Ухвала від 27.11.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Машевська О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні