РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 327/26/15-ц
Провадження № 2/327/25/2015
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26.01.2015 року смт.Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард» (далі - ТОВ «Агрофірма «Авангард») про повернення земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В :
22 січня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТОВ «Агрофірма «Авангард» в якому вказала, що вона згідно акту на право власності на земельну ділянку серії ІІ-ЗП №029752 від 27 лютого 2001 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю №10 від 25 березня 2001 року, є власницею земельної ділянки №84 на схемі розподілу земельних часток (паїв) загальною площею 6,1800 га з кадастровим номером 2324982000:004:0023, яка розташована на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області. 02 червня 2008 року між нею та ТОВ «Агрофірма «Авангард» укладено договір оренди належної позивачеві земельної ділянки строком до 31 грудня 2014 року. Позивач, посилаючись на те, що після закінчення строку дії договору відповідач продовжує користуватися земельною ділянкою без згоди позивача та без достатніх правових підстав, а також на вимогу позивача відмовляється у добровільному порядку повернути земельну ділянку, вимушена була звернутись до суду з вищевказаним позовом, в якому просить зобов'язати ТОВ «Агрофірма «Авангард» повернути їй спірну земельну ділянку. Крім того, у заяві позивач прохає стягнути з відповідача суму понесених нею судових витрат.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, приходжу до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 ЦПК України.
Позивач ОСОБА_1 при подачі позову до суду вказала, що подана нею позовна заява є заявою немайнового характеру, з чим суд не може погодитись, виходячи з наступного.
Так, виходячи зі змісту позову, спірні правовідносин, які виникли між сторонами, стосуються певного майна - земельної ділянки №84 на схемі розподілу земельних часток (паїв) загальною площею 6,1800 га з кадастровим номером 2324982000:004:0023, яка розташована на території Кузнецівської сільської ради Розівського району Запорізької області, власником якої є позивачка та якою з 01 січня 2015 року продовжує користуватися відповідач без згоди позивача, без укладення відповідного договору та без достатніх на те правових підстав.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Оскільки ОСОБА_1 заявлена вимога, яка за своїм характером є майновою, тому позивачем повинна бути зазначена ціна позову.
Крім того, згідно із роз'ясненнями Пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладених у постанові №5 від 07 лютого 2014 року (далі - Пленум), у разі коли між особами відсутні договірні відносини або відносини, пов'язані із застосуванням наслідків недійсності правочину, спір про повернення майна власнику підлягає вирішенню за правилами статей 387, 388 ЦК України. Отже, виходячи із змісту позовної заяви та зважаючи на роз'яснення Пленуму, вказаний спір має розглядатися за правилами ст.387 ЦК України саме як витребування майна з чужого незаконного володіння, у зв'язку з чим суд пропонує позивачу визначитись із позовними вимогами та їх правовим обґрунтуванням.
Пунктом 2 частини 1 статті 80 ЦПК України встановлено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Визначення ціни позову є необхідним для подальшого вирішення питання про розподіл судових витрат між сторонами.
У позовній заяві ціну позову не визначено і не зазначено, що позбавляє суд перевірити правильність сплати позивачем судового збору.
За таких обставин, суд пропонує позивачу доповнити або уточнити позовну заяву в частині визначення ціни позову із наданням суду документу, що підтверджує дійсну вартість спірного майна, а у разі необхідності, позивачу необхідно сплатити судовий збір згідно із визначеною ним ціною позову відповідно до вимог п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Авангард» про повернення земельної ділянки, - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків в межах 4 (чотирьох) днів з дня отримання позивачем ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М. Кущ
Суд | Розівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2015 |
Оприлюднено | 12.05.2015 |
Номер документу | 43985815 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Розівський районний суд Запорізької області
Кущ Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні