КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У Х В А Л А

07 травня 2015 року Справа № П/811/123/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Нагібіної Г.П., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про відкликання адміністративного позову в адміністративній справі за позовом комунального підприємства "Житлогосп" до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

КП "Житлогосп" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Олександрійської ОДПІ ДФС у Кіровоградській області від №0002482200 від 23.12.2014 р. про нарахування до сплати 151386 грн. податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності, №0002492200 від 23.12.2014 р. про нарахування до сплати 311592 грн. податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів.

Позивач, повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання, до суду не з'явився, надав клопотання, у якому відкликає позовну заяву у зв'язку з необхідністю збору додаткових доказів по справі та уточнення позовних вимог (т.4, а.с.162).

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання, до судового засідання не з'явився, причин неявки не повідомив (т.4, а.с.159).

Згідно з частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини шостої цієї ж статті якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, суд вирішив розгляд клопотання про відкликання позовної заяви здійснити у порядку письмового провадження.

Суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.

За приписами пункту 5 частини першої статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.

Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження справи в суді та право розпорядження своїми вимогами на власний розсуд.

Отже, підстави для відмови у задоволенні цього клопотання процесуальним законом не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом.

Керуючись статтями 133, 155, 165 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Задовольнити клопотання позивача про відкликання позовної заяви.

Позовну заяву комунального підприємства "Житлогосп" до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування рішень - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до адміністративного суду у загальному порядку після усунення підстав, з яких вона була залишена без розгляду.

Копію ухвали суду направити сторонам.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені статтею 254 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня постановлення ухвали, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.П. Нагібіна

Дата ухвалення рішення 07.05.2015
Оприлюднено 13.05.2015

Судовий реєстр по справі п/811/123/15

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 07.05.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 14.04.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 25.03.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 27.02.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 09.02.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 09.02.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 19.01.2015 Кіровоградський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою п/811/123/15

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону