Ухвала
від 18.05.2015 по справі 920/754/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

18.05.2015 Справа № 920/754/15

Суддя Господарського суду Сумської області Рунова В.В.,

розглянувши матеріали

за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк", м.Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо – торгівельна компанія "Інфополіпром" в особі ліквідаційної комісії, смт.Краснопілля

про зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До суду звернувся ПАТ КБ "Приватбанк" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо – торгівельної компанії "Інфополіпром" про зобов'язання вчинити дії, а саме, зобов'язати відповідача в особі ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги ПАТ КБ "Приватбанк", мотивуючи свої вимоги ухиленням відповідача від отримання поштової кореспонденції банку, що унеможливлює розгляд вимог банку ліквідаційною комісією відповідача.

Розглянувши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд дійшов висновку про відмову у прийнятті позовної заяви до розгляду, враховуючи наступне.

Згідно з ч.3 статті 112 Цивільного кодексу України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Отже, визнання чи невизнання грошових вимог є правом ліквідаційної комісії, яке вона реалізує шляхом прийняття відповідного рішення, що ґрунтується на відповідній правовій позиції та юридичній оцінці заявлених вимог.

Прийняте рішення, може бути оскаржено до суду. За результатами розгляду суд може визнати (стягнути) чи відхилити відповідні грошові вимоги кредитора до боржника.

У разі ухилення ліквідаційної комісії від розгляду вимог кредитора, за наявності підстав суд може зобов"язати комісію розглянути відповідні вимоги.

Разом з тим, суд позбавлений можливості зобов'язувати ліквідаційну комісію приймати те чи інше рішення по суті.

Відповідно до п.1 ч.1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у прийнятті позовної заяви ПАТ КБ "Приватбанк" на підставі п.1 ч.1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись п.1 ч.1 статті 62, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ухвалив:

Відмовити Публічному акціонерному товариству Комерційному банку "Приватбанк" у прийнятті позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо – торгівельна компанія "Інфополіпром" в особі ліквідаційної комісії про зобов'язання вчинити дії.

Позовну заяву з доданими до неї документами надіслати заявникові, всього на 36 арк., в тому числі платіжне доручення про сплату судового збору у сумі 1218 грн. на 1 арк.

Суддя (підпис) В.В.Рунова

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.05.2015
Оприлюднено21.05.2015
Номер документу44212777
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/754/15

Рішення від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Юрій Олексійович

Ухвала від 22.07.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Зражевський Юрій Олексійович

Ухвала від 21.07.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Рунова Вікторія Вікторівна

Постанова від 02.07.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Гетьман Р.А.

Ухвала від 22.06.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Гетьман Р.А.

Ухвала від 18.05.2015

Господарське

Господарський суд Сумської області

Рунова Вікторія Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні