ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21 травня 2015 р. Справа № 5/84-14/120-26/61
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Матуляк П. Я. , розглянувши заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 б/н від 17.05.15(вх.№5488/15 від 19.05.15) про перегляд рішення суду від 22.09.11 за нововиявленими обставинами у справі
за позовом: Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця", вул. Гоголя, 1,Львів,79000
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1,76014
про стягнення 5912,33грн.
без виклику представників сторін
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Івано-Франківської області звернулось Державне територіально-галузеве об"єднання "Львівська залізниця" із позовом до суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення збитків в сумі 5912, 33 грн.
Рішенням суду від 22.09.11 позов задоволено частково - стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" в особі його відокремленого підрозділу "Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд №4" збитки в сумі 4062,01 грн., 70,08 грн. державного мита та 162,14 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; в решті позову відмовлено.
19.05.15 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до господарського суду із заявою б/н від 17.05.15(вх.№5488/15 від 19.05.15) про перегляд рішення суду від 22.09.11 за нововиявленими обставинами.
При поданні зазначеної заяви відповідачем заявлено клопотання щодо звільнення від сплати судового збору, мотивовану важким фінансовим становищем .
В силу ч. 2 ст. 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір у розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Аналогічне твердження викладене у п.3 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".
Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, обов'язковим є подання належних та допустимих доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується підтвердження обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, у встановлених законом розмірах і в строки; зазначення таких доказів у змісті заяви.
Згідно з п. 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" від 05.07.2012 № 01-06/869/2012 особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору мотивоване важким фінансовим становищем, однак не обґрунтоване та не підтверджене документально.
За таких обставин, відсутні підстави для звільнення відповідача від сплати судового збору.
За змістом ст.113 ГПК України судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення. Заява про перегляд судового рішення подається до господарського суду, який прийняв судове рішення, де вона реєструється з дотриманням порядку, передбаченого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу. Заявник зобов'язаний надіслати іншим сторонам копії заяви та доданих до неї документів. До заяви додаються документи, що підтверджують надіслання копії заяви іншим сторонам, та документ про сплату судового збору.
До нововиявлених обставин, згідно п.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України №17 від 26.12.11"Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами", відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Необхідними ознаками існування нововиявлених обставин є одночасна наявність таких трьох умов: їх існування на час розгляду справи; те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи; істотність даних обставин для розгляду справи (тобто коли врахування їх судом мало б наслідком прийняття іншого судового рішення, ніж те, яке було прийняте).
Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення. Ці обставини мають бути належним чином засвідчені, тобто підтверджені належними і допустимими доказами. Не може вважатися нововиявленою обставина, яка ґрунтується на переоцінці тих доказів, які вже оцінювалися господарським судом у процесі розгляду справи.
Згідно з приписами частини шостої статті 113 ГПК України, заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові, зокрема, у разі подання заяви без доказів надіслання копії заяви і доданих до неї документів іншим сторонам, відсутності доказів сплати судового збору у порядку і розмірі, встановлених законодавством, а також якщо заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Крім того, заявником не зазначено нововиявлених обставин та часу їх встановлення, що позбавляє суд можливості встановити строк звернення відповідача до суду із відповідною заявою.
Таким чином, відмова суду в задоволенні клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору та допущені заявником порушення є підставою для повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без розгляду.
Враховуючи те, що заява про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами повертається заявнику без розгляду, заява про забезпечення позову від 17.05.15 (вх.№5489/15 від 19.05.15) розгляду не підлягає.
Керуючись ст.8 Закону України "Про судовий збір", ст. 86 , 113 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 б/н від 17.05.15(вх.№5488/15 від 19.05.15) про перегляд рішення суду від 22.09.11 за нововиявленими обставинами у справі (з додатками) повернути заявнику без розгляду.
Суддя Матуляк П. Я.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2015 |
Оприлюднено | 26.05.2015 |
Номер документу | 44315849 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Матуляк П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні