Ухвала
від 12.05.2015 по справі 2а-1970/3001/12
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

cpg1251

ВИЩИЙ АдміністративниЙ СУД УКРАЇНИ

01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5

УХВАЛА

Іменем України

"12" травня 2015 р. №К/800/3884/15

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів :

Головуючого Юрченко В.П.

Суддів Голубєвої Г.К.

Зайцева М.П.

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Тернопільській області

на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2014

у справі № 2а-1970/3001/12

за позовом Борщівської міжрайонної державної податкової інспекції

до Малого виробничо-торгового підприємства «Беркут»

про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Борщівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з рахунків в банках та за рахунок готівки Малого виробничо-торгового підприємства «Беркут» 11763 грн. 75 коп. заборгованості по штрафних (фінансових) санкцій.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 22.08.2012 позов задоволено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2014, рішення суду першої інстанції скасовано, прийнято нове рішення, яким відмовлено в задоволенні позовних вимог з підстав порушення процедури звернення податковим органом до суду.

В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення суду першої інстанції, як таке, що прийняте з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права.

Відповідач в запереченнях на касаційну скаргу просить залишити її без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін, як таке, що прийняте у відповідності до норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що станом на 02.08.2012 за відповідачем рахується заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в сумі 11763,75 грн. який в добровільному порядку не сплачений, сума заборгованості підтверджується довідкою Заліщицького відділення Борщівської міжрайонної державної податкової інспекції та скороченою формою облікової картки Малого виробничо-торгового підприємства «Беркут».

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що станом на день звернення до суду у платника податків існує податкова заборгованість, яка в добровільному порядку не погашена, тому для забезпечення сплати боргу є доцільним стягнути вказану заборгованість з рахунків в банках та за рахунок готівки Малого виробничо-торгового підприємства «Беркут».

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та відмовляючи в задоволенні позову, апеляційний адміністративний суд мотивував своє рішення тим, що сплата (стягнення) боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків може бути ініційована податковим органом шляхом внесення подання в порядку ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України .

Суд касаційної інстанції з таким висновком апеляційного адміністративного суду погодитись не може, з огляду на наступне.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп. 20.1.34 . п. 20.1 . ст. 20 Податкового кодексу України , контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України , встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які його обслуговують, здійснюється за рішенням суду, яке направляється для виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95. 4 ст. 95 Податкового кодексу України , контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, за підтвердження в судовому порядку наявності у платника податків заборгованості щодо сплати зобов'язань, позовна заява підлягає задоволенню з врахуванням дотримання порядку черговості стягнення податкового боргу.

Наведене дає підстави погодитись з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 226 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції скасовує судове рішення суду апеляційної інстанції та залишає в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасоване або змінене помилково.

Враховуючи викладене, касаційна скарга Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Тернопільській області підлягає задоволенню, постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2014 - скасуванню, а постанова Тернопільського окружного адміністративного суду від 22.08.2012 - залишенню в силі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 222, 223, 226, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Чортківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Тернопільській області задовольнити.

Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2014 скасувати та залишити в силі постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 22.08.2012.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.П.Юрченко Судді: Г.К.Голубєва М.П.Зайцев

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення12.05.2015
Оприлюднено26.05.2015
Номер документу44348180
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1970/3001/12

Ухвала від 12.05.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Юрченко В.П.

Ухвала від 03.02.2015

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Юрченко В.П.

Ухвала від 23.12.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Карась О.В.

Постанова від 24.11.2014

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Довга О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні