АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА
25.05.2015 року м. Київ
№ 33/796/691/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Суддя Апеляційного суду м. Києва Стрижко С.І., перевіривши апеляційну скаргу захисника ОСОБА_2 та особи, яка притягнута до адмінвідповідальності, ОСОБА_3 на постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого начальником митного поста «Східний» Київської міської митниці ДФС України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.04.2015 року ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, та його піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 170 гривень.
Також, з ОСОБА_3 стягнуто в доход держави судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, 08 травня 2015 року захисник ОСОБА_2 та особа, яку притягнуто до адмінвідповідальності, подали апеляційну скаргу, в якій міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови судді, апелянти зазначають про те, що копія оскаржуваної постанови була отримана захисником, всупереч положенням ст. 285 КУпАП, лише 07.05.2015 року, а не 30.04.2015 року, а тому апелянти вважають, що строк на апеляційне оскарження постанови суду пропущено з поважних причин та просять про його поновлення.
Розглянувши клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню, а апеляційна скарга підлягає поверненню без розгляду з таких підстав.
Так, згідно із вимогами ст. 294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Як убачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 апеляційна скарга на постанову судді районного суду від 27 квітня 2015 року подана захисником ОСОБА_2 та особою, яка була притягнута до адміністративної відповідальності, поза строками, передбаченими законом для апеляційного оскарження, який закінчився 07 травня 2015 року.
Проте, у поданій апеляційній скарзі та доданих до неї матеріалів не представлено будь-яких достатніх даних, які б свідчили про поважність причин, з яких особа, що була притягнута до адміністративної відповідальності, була позбавлена можливості оскаржити прийняте судове рішення у встановлені законом строки.
Такі дані відсутні і в матеріалах адміністративної справи відносно ОСОБА_3
Більше того, з матеріалів справи убачається, що апелянти були присутні у судовому засіданні під час розгляду справи в суді першої інстанції та були обізнані про суть прийнятого судового рішення, проте, не погоджуючись із винесеною суддею постановою, будь-яких відповідних заходів, передбачених ст. 294 КУпАП, для оскарження судового рішення у визначений 10-ти денний строк не вчинили, на що зокрема вказує відсутність у матеріалах будь-яких відомостей про звернення ОСОБА_3 та/або його захисника про видачу копії постанови, а також заяви вказаних осіб щодо невидачі їм таких документів з вини суду (судді) у період до 07.05.2015 року.
При цьому закон не передбачає можливості відрахування строку для подачі апеляції з моменту отримання копії судового рішення, як про це вказано у клопотанні.
Крім того, враховуючи зміст апеляційної скарги, яка фактично відповідає письмовим поясненням ОСОБА_3, наданим судді ще до винесення постанови, а також відсутність будь-яких доводів щодо неможливості складання скарги та подачі її у встановлені законом строки, доводи апелянтів про визнання лише несвоєчасного отримання ними копії оскаржуваного судового рішення підставою для поновлення строку на його оскарження є безпідставними та такими, що не ґрунтуються на законі.
За таких обставин, відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_3 та його захисник мали усі реальні можливості оскаржити постанову судді по справі про адміністративне правопорушення у встановлені законом строки на апеляційне оскарження, а представлені ним доводи не можуть бути підставами для визнання їх поважними причинами пропуску цього строку.
Будь-яких інших даних в цій частині апелянтами не представлено, а тому у поновленні строку на апеляційне оскарження постанови судді від 27 квітня 2015 року ОСОБА_3 та захиснику ОСОБА_2 слід відмовити, повернувши йому апеляційну скаргу без розгляду.
З огляду на наведене, керуючись ст. ст. 289, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання захисника ОСОБА_2 та особи, яка притягнута до адмінвідповідальності, ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП - залишити без задоволення та відмовити вказаним особам у поновленні строку для апеляційного оскарження постанови судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 квітня 2015 року, повернувши апеляційну скаргу без розгляду.
Суддя Апеляційного
суду м. Києва Стрижко С.І.
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2015 |
Оприлюднено | 29.05.2015 |
Номер документу | 44372848 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Апеляційний суд міста Києва
Стрижко Світлана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні