ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" травня 2015 р. м. Київ К/9991/65770/12
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого: Штульман І.В. (доповідач),
суддів: Бутенка В.І.,
Мойсюка М.І., -
розглянувши в касаційній інстанції в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як реабілітованому, за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова на постанову Франківського районного суду міста Львова від 14 вересня 2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2012 року, -
в с т а н о в и в :
У липні 2011 року ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом, у якому просив визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова щодо невиплати йому підвищення до пенсії як реабілітованому громадянину у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ з урахуванням положень частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV, зобов'язати відповідача встановити до його пенсії підвищення як реабілітованому громадянину з 1 січня 2011 року у розмірі 375 гривень, з 1 квітня 2011 року - 382 гривень з урахуванням виплачених сум, а також в подальшому виплачувати його.
Постановою Франківського районного суду міста Львова від 14 вересня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2012 року, позовні вимоги задоволено частково. Визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова щодо проведення нарахування та виплати ОСОБА_2 щомісячної державної соціальної допомоги як особі, що необґрунтовано зазнала політичних репресій і згодом була реабілітована, за період з 14 січня 2011 року по 19 червня 2011 року відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зобов'язано відповідача здійснити ОСОБА_2 нарахування та виплату недоотриманої надбавки до пенсії у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком як особі, що була реабілітована, за період з 14 січня 2011 року по 19 червня 2011 року у відповідності до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
У касаційній скарзі Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову Франківського районного суду міста Львова від 14 вересня 2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2012 року і прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 3 грудня 2012 року було відкрито касаційне провадження за вказаною касаційною скаргою.
Розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами у відповідності до статті 222 Кодексу адміністративного судочинства України.
Із змісту позовної заяви ОСОБА_2 вбачається, що ним заявлялись вимоги про визнання неправомірними дій Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова та зобов'язання відповідача провести йому перерахунок і виплату підвищення до пенсії як реабілітованому громадянину у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком відповідно до пункту «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», починаючи з 1 січня 2011 року та в подальшому.
ОСОБА_2 позовних вимог до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова не змінював та не уточнював.
Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився апеляційний суд, визнав неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова у проведенні нарахування і виплати щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої пунктом «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і зобов'язав відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 недоотриманої надбавки до пенсії як реабілітованому громадянину за період з 14 січня 2011 року по 19 червня 2011 року. В решті позовні вимоги суд залишив без задоволення.
Тобто, суд першої інстанції фактично обмежив період для здійснення перерахунку та виплати підвищення до пенсії у розмірі, встановленому пунктом «г» статті 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій, ухвалені у даній справі, не можна вважати законними та обґрунтованими, і що такі постановлені при дотриманні норм права.
25 травня 2015 року, після призначення цієї справи до касаційного розгляду, до Вищого адміністративного суду України від Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова надійшло клопотання про закриття провадження у справі з підстав, встановлених статтею 228 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач ОСОБА_2 помер.
Згідно копії наданого свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 12 серпня 2014 року Франківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер, про що складено відповідний актовий запис № 731.
За правилами частини 1 статті 228 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції скасовує судові рішення в касаційному порядку і залишає позовну заяву без розгляду або закриває провадження у справі з підстав, встановлених статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Пунктом 5 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку про скасування постанови Франківського районного суду міста Львова від 14 вересня 2011 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2012 року, які постановлені з порушенням норм права, і закриття провадження у даній справі.
Керуючись статтями 157, 222, 223, 228, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова - задовольнити частково.
Постанову Франківського районного суду міста Львова від 14 вересня 2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 2 жовтня 2012 року - скасувати.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Франківському районі міста Львова про зобов'язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як реабілітованому - закрити.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеними статтями 237-239 1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: Штульман І.В.
Судді: Бутенко В.І.
Мойсюк М.І.
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2015 |
Оприлюднено | 02.06.2015 |
Номер документу | 44457799 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Штульман І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні