Справа № 2а-1624/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.11.2011 року
Першотравневий районний суд м.Чернівців в складі:головуючого судді Войтун О. Б. при секретарі Чаглей Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Чернівцях про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити нарахування і виплату щомісячного підвищення до пенсії за віком відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаними вище адміністративними позовами до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці про визнання незаконними дій та зобов'язання здійснити нарахування і виплату щомісячного підвищення до пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Посилався на те, що у відповідності до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» він, як дитина війни, має право на отримання підвищення до пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком.
Однак, з 01.01.2006 року нарахування та виплата вказаного підвищення до пенсії відповідачем здійснювалась в значно менших розмірах, а саме в розмірі 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Вважає, що дії відповідача по ненарахуванню та невиплаті йому вказаного вище розміру підвищення до пенсії є неправомірними, оскільки рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 року та від 22.05.2008 року положення, що призупиняли дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», були визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення таких рішень.
Просив визнати неправомірними дії відповідача щодо ненарахування їм підвищення до пенсії, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі встановленому ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за відповідні періоди з урахуванням виплачених сум; зобов'язати відповідача здійснити їм перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 16.02.2011 року з урахуванням виплачених сум по теперішній час.
Позивач в судове засідання не з'явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує просить суд їх задовольнити.
Представник Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівці у судове засідання не з'явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги не визнає з підстав, що викладенні в запереченні.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, - … у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи те, що в судове засідання не з'явились всі особи, які беруть участь у справі, а тому фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, що відповідає положенням ч.1 ст.41 КАС України .
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративні позови підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Так, правовий статус дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».
Відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дитина війни - особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Встановлено, що станом на час закінчення Другої світової війни позивачу було менше 18 років, що підтверджується копією паспорта.
Таким чином, у відповідності до вимог ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивач є особою, яка віднесена до категорії осіб, визнаних дітьми війни.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Пенсійний фонд України діє на підставі Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121/2001 та здійснює свої повноваження через створені в установленому порядку територіальні управління.
Згідно п.1.1 Розділу І Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.06.2002 №11-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.03.2008 року за №208/14899, головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюють систему органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до п.1.1 Розділу І Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року №8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що рішення щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсій приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.
Таким чином, обов'язок щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії в розмірі, передбаченому ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» покладається на відповідне територіальне управління Пенсійного фонду України за місцем проживання позивачів, яким є Управління Пенсійного фонду в м. Чернівці.
Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, відповідно до ст.19 Конституції України, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
14 червня 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», згідно вимог якого Прикінцеві положення Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік» доповнено п.4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
Із аналізу наведеної норми випливає, що визначення порядку та розмірів виплат зазначеним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №745 від 06.07.2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011 року, на виконання п.7 Закону було встановлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49 грн. 80 коп.
Таким чином, з 23.07.2011 року право позивача на виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії припинилось.
Таким чином, виходячи з наведених вище обставин та норм законів та нормативно-правового акту Кабінету Міністрів України, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача в частині визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період до 23.07.2011 року відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», із врахуванням виплачених сум та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період до 23.07.2011 року, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», із врахуванням виплачених сум.
Згідно ст.11 ч.2 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до вимог цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Відповідно до ст.256 КАС України, постанови суду про присудження виплат пенсій з державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - виконуються негайно у межах суми стягнення за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40,42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.2,6,9,12,14,158,159,160, 161,162,186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1, задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 16.02.2011 року по 22.07.2011 року, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», із врахуванням виплачених сум.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 16.02.2011 року по 22.07.2011 року включно, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», із врахуванням виплачених сум.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 1 (одну) гривню 70 коп. судового збору.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях на підставі ст.256 КАС України виконати постанову суду негайно у межах суми стягнення за один місяць.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_2 О. Б.
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 29.07.2016 |
Номер документу | 59210912 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Войтун О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні