У Х В А Л А
2 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
головуючогоМаринченка В.Л., суддів:Гриціва М.І., Панталієнка П.В., - розглянувши заяву Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (далі - ОДПІ) про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 квітня 2015 року у справі за позовом приватного підприємства «Фірма Квант-плюс» до ОДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и л а:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2011 року позов задоволено.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2011 року рішення суду першої інстанції скасовано, у задоволені позову відмовлено.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 2 квітня 2015 року скасував рішення суду апеляційної інстанції та залишив в силі постанову суду першої інстанції.
Не погодившись із такою ухвалою суду касаційної інстанції, ОДПІ подала заяву про її перегляд Верховним Судом України, посилаючись на наявність підстави, установленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), а саме неоднакове застосування судом касаційної інстанції у подібних правовідносинах статей 198, 201 Податкового кодексу України, що, на думку заявника, підтверджується ухвалою Вищого адміністративного суду України від 6 листопада 2013 року (К/800/28862/13).
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про її необґрунтованість з огляду на таке.
За правилами пункту 1 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи, перевірка правильності встановлення яких не належить до компетенції Верховного Суду України.
У справі, рішення в якій просить переглянути заявник, суд касаційної інстанції вказуючи на відсутність правових підстав для висновку про законність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення виходив з того, що судом встановлена реальність виконаних господарських операцій між позивачем та контрагентом, подальше використання позивачем придбаних товарів у власній господарській діяльності (будівництво торгово-розважального центру), що підтверджується належно оформленими первинними документами.
Разом із тим в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 6 листопада 2013 року (К/800/28862/13), на яку посилається ОДПІ, обґрунтовуючи наявність інакшого правозастосування, суд касаційної інстанції, вказав на відсутність підстав для формування податкового кредиту з огляду на недоведеність реальності операцій з придбання товару та недостовірність наданих документів.
Таким чином, ухвала Вищого адміністративного суду України від 6 листопада 2013 року (К/800/28862/13), додана на обґрунтування заяви, постановлена цим судом за інших фактичних обставин справи, а отже, не підтверджує наявність неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Ураховуючи наведене, оскільки заява ОДПІ є необґрунтованою, у допуску справи до провадження Верховного Суду України слід відмовити.
Керуючись статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску справи за позовом приватного підприємства «Фірма Квант-плюс» до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 2 квітня 2015 року.
Головуючий В.Л. Маринченко Судді: М.І. Гриців П.В. Панталієнко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2015 |
Оприлюднено | 04.06.2015 |
Номер документу | 44507857 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Маринченко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні