Радомишльський районний суд Житомирської області
Номер провадження2-а/289/9/15
Справа №289/2030/14-а
Рядок статистичного звіту 3
Категорія: 2.1
ПОСТАНОВА
іменем України
20.02.2015
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючий суддя - Свінцицький Л. В. ,
секретар с/з -Білошицька І.Ю.
з участю представника позивача-ОСОБА_7
відповідача-Кононенка A.B.
представника третьої особи-Жлуктенко О.В .,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в Радомишльському районному суді Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до державного кадастрового реєстратора відділу держземагенства у Радомишльському районі Кононенка Артема Васильовича,при третіх особах Радомишльського районного відділу Житомирської регіональної філії ДП «Центр ДЗК»,начальника відділу держземагенства у Радомишльському районі-Шкабари Олексія Аркадійовича,про визнання протиправними та незаконними дії державного кадастрового реєстратора відділу держземагенства у Радомишльському районі Кононенка Артема Васильовича,скасування рішення та зобов»язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_2 (надалі позивачка), посилаючись на те, 16.09.2014 року,державний кадастровий реєстратор відділу держземагенства у Радомишльському районі Кононенко A.B.(надалі Відповідач),виніс рішення яким відмовив їй у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру мотивуючи тим, що її земельна ділянка яка розташована по АДРЕСА_1,перетинається на 100% з іншою земельною ділянкою,тому вона не може отримати витяг для реєстрації кадастрового номера на вказану земельну ділянку,вважає дії Кононенка A.B.протиправними,тому,що дана земельна ділянка не перетинається з земельною ділянкою ДП «Радомишльське ЛМГ»,тому відповідач повинен внести відомості на спірну земельну ділянку до Державного земельного кадастру,для отримання нею витягу для реєстрації земельної ділянки в реєстраційній службі.
В судовому засіданні представник позивача свої вимоги підтримав.
В судовому засіданні відповідач Кононенко A.B. вимоги ОСОБА_2,не визнав,пояснив суду,що земельна ділянка яка розташована по АДРЕСА_1,перетинається на 100% з земельною ділянкою ДП «Радомишльське ЛМГ»,тому він не може внести відомості на дану ділянку до державного земельного кадастру.
В судове засідання представник третьої особи-Житомирської регіональної філії ДП «Центр ДЗК» не з»явився,надіслав до суду заяву,в якій просить слухати справу без участі їх представника.
В судовому засіданні представник третьої особи-Шкабари О.А.вимоги ОСОБА_2,не визнав,і пояснив суду,що державний кадастровий реєстратор відділу держземагенства у Радомишльському районі Кононенко A.B.обґрунтовано відмовив ОСОБА_2,тому,що земельна ділянка яка розташована по АДРЕСА_1,перетинається на 100% з земельною ділянкою ДП «Радомишльське ЛМГ»,і згідно діючого законодавства він не може внести відомості на дану ділянку до державного земельного кадастру.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що 12.05.1994 року,отримала Свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок АДРЕСА_1.(а.с.8-13).
Рішенням Радомишльської міської ради №161 від 25.12.2008 року,ОСОБА_6 був наданий дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо земельних ділянок площею 0,0962га для будівництва та обслуговування житлового будинку,господарських будівель та споруд,і на земельну ділянку площею 0,14 га для ведення особистого селянського господарства розташованих в АДРЕСА_1.(а.с. 15).
10.09.2012 року,ОСОБА_2 уклала з Житомирською регіональною філією ДП «Центр ДЗК» договори на виконання розробки технічної документації із землеустрою та виконання комплексу топографо-геодезичних робіт по проведенню кадастрової зйомки земельної ділянки.(а.с.с17-18).
ДП «Центр ДЗК» виконав умови договору, розробив технічну документацію,і 09.09.2014 року передав її до відділу держземагенства у Радомишльському районі,але державний кадастровий реєстратор відділу держземагенства у Радомишльському районі Кононенко A.B.16.09.2014 року виніс рішення за №РВ-1800038092014,яким відмовив ОСОБА_2.у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру мотивуючи тим, що її земельна ділянка яка розташована по АДРЕСА_1,перетинається на 100% з іншою земельною ділянкою,яка перетинається з земельною ділянкою які належать ДП «Радомишльське ЛМГ».(а.с.19).
Однак як видно з повідомлення ДП «Радомишльське лісомисливське господарство»,земельна ділянка яка розташована в АДРЕСА_1 не накладається, а лише межує з земельною ділянкою площею 3106,5147 га,яка належить ДП «Радомишльське лісомисливське господарство».(а.с.67).
Положенями ч. 1 ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлено підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру, а саме, що відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру:
-на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених статтею 79 -1 Земельного кодексу України, при їх формуванні;
-на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до статті 107 Земельного кодексу України:
-на підставі проектів землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь - у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками.
Згідно положень ч.4 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
2.Формування земельних ділянок здійснюється:
у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності;
шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок;
шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.
3.Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.
4.Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
5.Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
6.Формування земельних ділянок шляхом поділу та об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок.
7.Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.
8.У разі встановлення (відновлення) меж земельних ділянок за їх фактичним використанням у зв'язку з неможливістю виявлення дійсних меж, формування нових земельних ділянок не здійснюється, а зміни до відомостей про межі земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру.
9.Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
10.Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
11.Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частину до Державного земельного кадастру.
12.Межісуміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних ділянок за проектами землеустрою із впорядкування існуючих землеволодінь.
Підставою для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки є: розташування земельної ділянки на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; подання заявником документів, передбачених частиною четвертою цієї статті, не в повному обсязі; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини (частина шоста статті 24 Закону України "Про державний земельний кадастр").
Аналогічні вищенаведеним приписам містяться та деталізовані у Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року №1051.
Як вбачається з рішення відповідача про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 16.09.2014 року, підставою для відмови позивачці у державній реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, зокрема, вказаний перетин в межах земельної ділянки позивачки, яку передбачається зареєструвати, з іншою земельною ділянкою або її частини.
Судом встановлено, що позивачка звернулась до відповідача з вже сформованою земельною ділянкою якій присвоєно кадастрові номери НОМЕР_1 та НОМЕР_2.(а.с.92-93).
Як видно з повідомлення ТзОВ «Науково-виробниче проектно-будівельне об»єднання «Будпластник» (а.с.121 ) на підставі договору №143Р-12 від 31.10.2012 року,укладеного між ДП «Радомишльське ЛМГ» та ТзОВ «Науково-виробниче проектно-будівельне об»єднання «Будпластник»,складено технічну документацію із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок ДП «Радомишльське ЛМГ» і згідно даних,що містяться у технічній документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земельних ділянок ДП «Радомишльське ЛМГ»,земельні ділянки ОСОБА_2ще в 2012 році виведені з загальної площі земельної ділянки,що знаходяться в постійному користуванні ДП «Радомишльське ЛМГ».
Виходячи з вище викладеного суд приходить до висновку, що рішення Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагенства у Радомишльському районі Кононенко А.В.від 16.09.2014 року за №180003 8092014,яким було відмовлено ОСОБА_2.у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру є протиправними та незаконними,і таким, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства України,а саме рішення підлягає до скасуванню.
Підлягають до задоволення і вимоги позивача,про зобов'язання відповідача внести відомості до Державного земельного кадастру та надати Витяг з нього щодо її земельних ділянок,т.к.спірні земельні ділянки вже сформовані,і їм присвоєно кадастрові номери НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
На підставі викладеного,та керуючись cт.cт. 158, 160-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправними та незаконними дії державного кадастрового реєстратора відділу держземагенства в Радомишльському районі Кононенка А.В., які полягають в безпідставній відмові ОСОБА_2 у внесенні відомостей до державного земельного кадастру,а саме в ненаданні кадастрових номерів на земельні ділянки площею 0,0962 га для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, та земельної ділянки площею 0,14 г для ведення особистого селянського господарства розташованих по АДРЕСА_1.
Рішення державного кадастрового реєстратора відділу держземагенства в Радомишльському районі Кононенка A.B. за №РВ-1800038092014 від 16.09.2014 року про відмову у внесенні відомостей до державного земельного кадастру-скасувати.
Зобов»язати державного кадастрового реєстратора відділу держземагенства в Радомишльському районі Кононенка A.B. на протязі 10 днів з моменту набрання рішення суду законної сили внести відомості до державного земельного кадастру,а саме надати кадастрові номері на земельні ділянки площею 0,0962 га для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, та земельної ділянки площею 0,14 га для ведення особистого селянського господарства розташованих по АДРЕСА_1 та підписати виготовлену технічну документацію на вказані земельні ділянки.
Стягнути з Кононенка А.В. на корись ОСОБА_2 сплачений позивачкою судовий збір в сумі 73 грв.08 коп.
Постанова суду може бути оскаржене до Апеляційного адміністративного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови .
Суддя Свінцицький Л. В.
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2015 |
Оприлюднено | 08.06.2015 |
Номер документу | 44528044 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Гурін Дмитро Миколайович
Адміністративне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Свінцицький Л. В.
Адміністративне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Свінцицький Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні