Радомишльський районний суд Житомирської області
Справа № 2-167/2011
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.2011 м.Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого Свінцицького Л. В.
при секретарі Малашевська І. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в Радомишльському районному суді Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділ ДВС Радомишльського РУЮ про виключення майна із акту опису та звільнення з під арешту , -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до відповідачів з позовом,просить суд виключити з під арешту її майно,а саме:меблеву стінку,яка складається з шкафа,серванта та приставного шкафчика, телевізора, пояснивши суду,що дані речі та корову вона придбала,ще до укладення шлюбу з ОСОБА_2,тому державний виконавець не мав права накладати арешт на дане майно в рахунок погашення заборгованості по аліментах колишній дружині її чоловіка.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала.
Відповідач,державний виконавець відділу ДВС Радомишльського ОСОБА_3М.в судове засідання не з»явилась,про день та час слухання справи була належним чином повідомлена,причину своєї неявки до суду не повідомила,тому суд вважає,за можливе розглянути дану справу у відсутності відповідача.
Зацікавлена особа-Калініченко В.А.суду пояснив,що дійсно має заборгованість по аліментам на користь своєї бувшої дружини,з якою розлучився ще в 2003 році.В 2005 році він уклав шлюб з позивачкою,і став проживати разом з нею.Задовго до їх одруження,дружина придбала меблеву стінку та телевізор. В 2006 році мати дружини подарували дружині корову,яку він привів у своє господарство.
Свідок ОСОБА_4М.в судовому засіданні пояснив,що в 2003 році та в 2004 році,він на власній гужовій повозці перевозив з магазину в будинок ОСОБА_1 меблеву стінку та телевізор.Також єнає,що корову їй подарувала її матір.Свідок ОСОБА_5О.в судовому засіданні пояснила,що бачила як в 2006 році ОСОБА_2 вів з с.Мінійки де проживає мати його дружини,корову чорно-рябої масті,яку мати подарувала дочці.
Вислухавши пояснення сторін,свідків,перевіривши матеріали справи,оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд приходить до висновку,що заявлені вимоги позивачки підлягають до задоволення виходячи з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні рішенням Радомишльського районного суду від 08.04.2003 року,з ОСОБА_2на користь ОСОБА_6були стягнуті аліменти на утримання сина.На підставі рішення,судом був виданий виконавчий лист №2-480,який був направлений на виконання до ДВС,а 29.04.2003 року державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.29.06.2010 року,державним виконавцем Василенко О.М. в рахунок погашення заборгованості по аліментам,було описано за місцем проживання позивачки меблеву стінку,телевізор та корову.Як видно з товарних чеків,меблеву стінку позивачка придбала 18.04.2004 року а телевізор придбала 15.02.2003 року,тобто задовго до укладення шлюбу з ОСОБА_2Як видно з пояснень свідків,корову подарувала позивачці її мати. Як встановлено в судовому засіданні,описане майно ніколи не належало ОСОБА_2А.а є власністю позивачки.
Виходями зі змісту п.4 Постанови Пленуми Верховного суду України «Про судову практику в справах про виключення майна з опису» №6 від.27.1976 року (зі змінами і доповненнями),за правилами,встановленими для розгляду позовів про виключення майна з опису,розглядаються вимоги громадян і організацій,що ґрунтуються на праві власності на описане майно або на праві володіння ними.
У відповідності до ст.321 ЦК України,право власності є непорушним.Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.59 Закону України «Про виконавче провадження»,звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з під арешту може особа,яка вважає,що майно,на яке накладено арешт,належить їй.
Як видно з п.5.1.4 Інструкції « Про проведення виконавчих дій» затвердженої наказам Мін»юсту №74/5 від 15.12.1999 року,»стягнення звертається тільки на майно боржника,яке належить йому на праві приватної власності»,а тому є підстави для виключення меблевої стінки горіхового кольору.яка складається з шафи,серванта та ліжкової тумбочки,телевізора «ВЕСТ-21-ВМ-35,та корови чорно-рябої масті з акту опису і арешту майна від 29.06.2010 року,та звільнення даного майна з-під арешту.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст.10,11,60,209,212-215 ЦПК України,ст.59 ЗУ «Про виконавче провадження»,Інструкції « Про проведення виконавчих дій» затвердженої наказам Мін»юсту №74/5 від 15.12.1999 року,»п.4 Постанови Пленуми Верховного суду України «Про судову практику в справах про виключення майна з опису» №6 від.27.1976 року (зі змінами і доповненнями),ст.321 ЦК України,суд-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 Миколаївни-задоволити.
Виключити меблеву стінку горіхового кольору,яка складається з шафи,серванта та ліжкової тумбочки,телевізора «ВЕСТ-21-ВМ-35,та корови чорно-рябої масті з акту опису і арешту майна від 29.06.2010 року,та звільнення даного майна з-під арешту.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський місцевий суд протягом десяти днів з дня складання рішення в повному обсязі.
Суддя:
ОСОБА_7
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2011 |
Оприлюднено | 09.06.2015 |
Номер документу | 44551738 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Бориславський В. М.
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Свінцицький Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні