СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 242/1183/15-ц
Провадження № 2-з/242/18/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2015 року м. Селидове
Селидівський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Черкова В.Г.
при секретарі Кідрон О.М.
розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
Заявник, ПАТ «Державний ощадний банк України» звернувся до суду із заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на все майно та грошові кошти належні ОСОБА_1; накладення арешту на: автомобіль марки PORSCHE CAYENNE S чорного кольору, державний номерний знак НОМЕР_1; автомобіль LEXUS LX 570 чорного кольору, 2011 р.в., реєстраційний номер НОМЕР_2; корпоративні права ОСОБА_1 в уставному капіталі ТОВ «Юридична компанія «Основний закон», ЄДРПОУ 34583199, юридична адреса: м.Київ, бул.ОСОБА_2, 38/40-а; корпоративні права ОСОБА_1 в уставному капіталі ТОВ «Ресурс-7», ЄДРПОУ 34604145, юридична адреса: м.Київ, вул..Григорія Андрющенка, 4/17; корпоративні права ОСОБА_1 в уставному капіталі ТОВ «Адамс ОСОБА_3», ЄДРПОУ 24644707.
Згідно з ч.1 ст.134 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
Відповідно до вимог частин 1 статті 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Відповідно до ч.2 ст.151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, необхідні для забезпечення позову .
Заходи забезпечення позову повинні відповідати заявленим вимогам, тобто бути безпосередньо зв'язаними з предметом спору, бути співмірними заявленим вимогам, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення, пр. вирішенні питання про забезпечення позову враховується охорона прав і інтересів інших осіб, які беруть участь у справі.
Також вид забезпечення позову має бути співмірним із заявленими позивачем вимогами. Ці обставини є істотними і необхідними для забезпечення позову, але в заяві вони відсутні, як і будь-які докази необхідності забезпечення позову, що унеможливлює накладення арешту на зазначене майно.
У змісті ч.1 ст. 152 ЦПК України вбачається, що накладення арешту на майно відповідача допускається лише за умови, що майно належить відповідачу, та є необхідність саме у цьому виді забезпечення позову.
Так? судом перевірено аргументованість заяви про забезпечення позову щодо застосовування заходів забезпечення позову, зазначених заявником і не встановлено реальної небезпеки, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до утруднення, або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду.
Крім того, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду ( ч. 3 ст. 151 ЦПК).
Таким чином, вжиття заходів забезпечення позову можливе не раніш, аніж одночасно з відкриттям провадження у справі чи після постановлення такої ухвали. Винятком є заява про забезпечення позову з метою запобігання порушення права інтелектуальної власності, яка може бути подана та підлягає розгляду до подання позовної заяви -ч. 4 ст. 151 ЦПК (якою не є заява в даному випадку).
В силу ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч. 8 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За таких обставин заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику.
На підставі викладеного, керуючись статтями 151, 152, 153 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» про забезпечення позову - повернути заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали до суду апеляційної інстанції через Селидівський міський суд.
Суддя
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2015 |
Оприлюднено | 15.06.2015 |
Номер документу | 44722309 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні