Справа № 2о-119/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2010 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Ничик Г.І.
секретаря Петруняк Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городенка справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з заявою про встановлення факту належності їй трудової книжки, виданої колективним господарством «Радянська конституція» на прізвище ОСОБА_1, в якій зроблено виправлення року народження на 1955. В заяві покликається на те, що в жовтні 2010р. вона звернулась в управління Пенсійного Фонду України в Городенківському районі з приводу оформлення документів для призначення пенсії за віком, але під час вивчення документів спеціалістами УПФ було встановлено, що в трудовій книжці заявниці підтертий запис року народження та виправлена цифра «5». Фактично ОСОБА_1 народилась 21.10.1955 р., у всіх первинних документах - свідоцтві про народження, паспорті, дипломі, вказана ця дата народження, тому їй невідомо, з яких причин відділом кадрів колгоспу «Радянська конституція» проведено виправлення цифри в році її народження в трудовій книжці. Так як колективне господарство «Радянська конституція» припинило свою діяльність, тому завірити виправлення в трудовій книжці неможливо. В заяві ОСОБА_1 зазначила, що встановлення факту належності їй трудової книжки має для неї юридичне значення, так як є необхідним для призначення пенсії. В даний час заявниця не працює.
В судове засідання позивачка не з'явилась, до суду подала заяву про розгляд справи в її відсутності, свої вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з'явилась, до суду подала заяву про розгляд справи в її відсутності, одночасно зазначила, що не заперечує щодо задоволення заяви.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши таким чином її обставини, суд приходить до наступного.
Свідоцтвом про народження заявниці, дошлюбне прізвище якої Бабала, стверджено, що вона народилась 21.10.1955 р. в с. Лука Станіславської (тепер - Івано-Франківської) області. 11.11.1973 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка після одруження змінила прізвище на ОСОБА_2. Згідно паспорта серії СС № 481420 дата народження заявниці ОСОБА_1 - 21 жовтня 1955 р.
В судовому засіданні встановлено, що на першій сторінці трудової книжки колгоспника № 947 заявниці ОСОБА_1, заповненої 20 квітня 1977р. колгоспом «Радянська конституція» Луківської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області зроблене виправлення року народження на 1955.
Відповідно до п. 2.11 Інструкції про порядок ведения трудових книжок працівників відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки, дата народження вказується на підставі паспорту або свідоцтва про народження. Згідно з п.2.13 згаданої Інструкції зміна записів у трудових книжках про дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім'я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів. Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. В трудову книжку заявниці виправлення дати народження були внесені без дотримання згаданих вимог. Колгосп «Радянська конституція» припинив діяльність.
Встановлення факту належності заявниці трудової книжки має для неї юридичне значення, оскільки дозволяє реалізувати право на пенсію. Тому при таких доказах і обставинах справи є підстави для задоволення заяви.
Керуючись ст. ст. 209, 214-215, 256 ЦПК України суд,
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити, що трудова книжка колгоспника № 947, з датою заповнення „20 квітня 1977р.В» , на прізвище „Волошин Наталія РоманівнаВ» , де зроблено виправлення року народження на 1955, належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці та жительці с. Лука Городенківського району Івано-Франківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Ничик Г.І.
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2010 |
Оприлюднено | 19.06.2015 |
Номер документу | 44887056 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Ничик Г.І. Г. І.
Цивільне
Крижопільський районний суд Вінницької області
Зарічанський Віталій Григорович
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Кучеренко Ольга Анатоліївна
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Івко Володимир Миколайович
Цивільне
Красноперекопський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим
Мамаєва Оксана Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні