Ухвала
від 07.12.2012 по справі 1/94/5022-1029/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"07" грудня 2012 р. Справа № 1/94/5022-1029/2012

УХВАЛА

про порушення провадження по справі

Суддя Чопко Ю.О. розглянувши матеріали

за позовом Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи ТМР ТО, вул. Академіка Сахарова, 4, м.Тернопіль, 46000.

до Тернопільської міської громадської організації родин дітей інвалідів "Дитина", вул. Академіка Сахарова, 4, м.Тернопіль.

про cтягнення 53044, 96 грн. боргу та 3317 грн. 83 коп. - 3% річних.

визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви.

          Разом з позовними вимогами позивач заявив клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові суми, що належать відповідачу.

          У відповідності до норм статті 66 ГПК України, заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом за заявою сторони, прокурора, чи його заступника, який подав позов, або з ініціативи суду, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду, тобто як гарантія реального виконання рішення суду. Умовою застосування заходів для забезпечення позову є достатньо обґрунтоване заявником припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери, тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

          Статтею 67 ГПК України, передбачено вичерпний перелік заходів забезпечення позову, серед яких: накладання арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; заборона відповідачеві вчиняти певні дії; заборона іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупинення стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупинення продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

          Згідно Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову" №16 від 26.12.2011р., умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Отже, найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви. Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

          Заявник повинен обґрунтувати підстави для забезпечення позову поданням відповідних доказів з урахуванням зазначених вимог, передбачених статтею 33 ГПК України.

          З огляду на наведене, доводи позивача базуються на припущеннях, а відтак, суд вважає, що клопотання позивача щодо забезпечення позову, документально не обґрунтоване і задоволенню не підлягає.

          Крім цього, суд звертає увагу позивача, що відповідно до п.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011р., за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову сплачується судовий збір в розмірі 1,5 розміру мінімальної заробітної плати -1609,50 грн.

Відповідно до статей 64,65 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі та прийняти позовні матеріали до розгляду.

2. Розгляд справи призначити на "11" січня 2013 р. о 14:30 год.

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14,а, зал судових засідань № 3, 5 поверх.

4. Зобов'язати сторони надати суду до дня слухання справи:

Позивача: уточнення суми позовних вимог (ціни позову).

- витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження позивача та відповідача у ньому станом на день заявлення позову до суду.

Відповідача: - обгрунтований відзив на позовну заяву та докази його (відзиву) надіслання (вручення) позивачу.

5. Витребувані судом документи подавати в канцелярію з супровідним листом до дня слухання справи.

Участь повноважних представників сторін в судовому засіданні обов'язкова.

Суддя                                                                       Ю.О. Чопко

У відповідності до ч.2 ст.36 ГПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії.

Представникам сторін мати при собі належним чином оформлені повноваження (довіреність тощо), та документ, що підтверджує особу (паспорт).

          Довідки про рух справи надаються Державним підприємством "Інформаційні судові системи" за тел. 0-352-52-05-73.

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.12.2012
Оприлюднено22.06.2015
Номер документу45039873
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/94/5022-1029/2012

Судовий наказ від 24.07.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 07.12.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 25.01.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 01.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Постанова від 01.07.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 25.06.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 03.06.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 13.05.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 11.04.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Рішення від 13.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні