cpg1251
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
та зупинення провадження в адміністративній справі
16 червня 2015 року № 810/2261/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМУНМІСЬКСЕРВІС» про стягнення коштів у розмірі 35236,66 грн.
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1, довіреність № 02-09 від 26.01.2015;
відповідача - не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМУНМІСЬКСЕРВІС» про стягнення коштів у розмірі 35236,66 грн.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 02.06.2015 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.
Згідно з ч. 4 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 КАС України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 ст. 71 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребує названі документи та матеріали.
Слід зазначити, що витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.
Статтею 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
У ст. 255 КАС України також зазначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання (ч. 2 ст. 257 КАС України).
При цьому, у разі відмови особи (підприємства, установи, організації, посадової особи, фізичної особи тощо) в наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку ст. 71 КАС України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст. 166 КАС України окремої ухвали у зв'язку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду). В свою чергу, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні судом було встанволено, що для працевлаштування відповідачеві були направлені інваліди, яким в укладанні трудового договору було відмовлено, через що суд дійшов висновку про необхідність витребування у Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості документально підтверджену інформацію щодо кваліфікації інвалідів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які були направлені на працевлаштування до ТОВ «КОМУНМІСЬКСЕРВІС», та їх відповідність вимогам, зазначеним у відповідних звітах форми № 3-ПН.
Також суд вважає за необхідне витребувати у ТОВ «КОМУНМІСЬКСЕРВІС» документально підтверджену інформацію щодо підстав для відмови в працевлаштуванні вказаних вище інвалідів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4
У судовому засіданні представник позивача надав письмове клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання представника позивача та зупинити провадження у справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання.
Керуючись статтями 11, 71, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Витребувати від Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості документально підтверджену інформацію щодо кваліфікації інвалідів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які були направлені на працевлаштування до ТОВ «КОМУНМІСЬКСЕРВІС» (ідентифікаційний код 38168439), та їх відповідність вимогам, зазначеним у відповідних звітах форми № 3-ПН
Витребувати від ТОВ «КОМУНМІСЬКСЕРВІС» документально підтверджену інформацію щодо підстав для відмови в працевлаштуванні інвалідів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Витребувані докази подати суду в строк до 09.07.2015 .
Попередити Білоцерківський міськрайонний центр зайнятості та ТОВ «КОМУНМІСЬКСЕРВІС», що у разі відмови у наданні документів і матеріалів, необхідних для вирішення спору і витребуваних судом у порядку статті 71 КАС України, адміністративний суд може реагувати, зокрема, шляхом винесення в порядку ст. 166 КАС України окремої ухвали у зв'язку з виявленням порушення законності, що містить ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України, у вигляді невиконання судового рішення (ухвали суду).
Клопотання представника позивача задовольнити.
Провадження у справі зупинити до 09.07.2015 о 15:45 год. та призначити на цей час наступне судове засідання.
Ухвала суду в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дудін С.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2015 |
Оприлюднено | 22.06.2015 |
Номер документу | 45104165 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Дудін С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні