ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
0,2
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
05.06.2015Справа № 910/10407/15
Суддя Господарського суду міста Києва Карабань Я.А., розглянувши
позовну заяву Міжнародного благодійного фонду "Міжнародний фонд соціальної адаптації"
до Акціонерне товариство "Банк "Фінанси та кредит"
про визнання недійсним договору
ВСТАНОВИВ:
Міжнародний благодійний фонд "Міжнародний фонд соціальної адаптації" звернулось до Господарського суду міста Києва з зустрічним позовом до Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси і кредит" про визнання недійсним договору.
Відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що зустрічна позовна заява від 03.06.2015 року і додані до неї документи підлягають поверненню позивачеві без розгляду з наступних підстав.
Як встановлено п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК), до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» станом на 01.01.2015 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1 218,00 грн.
У відповідності до п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (1 218,00 грн.).
Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогою немайнового характеру, а саме визнати недійсним договір про розрахунково-касове обслуговування між АТ "Банк "Фінанси та кредит" та Міжнародним благодійним фондом "Міжнародний фонд соціальної адаптації".
Враховуючи викладене, при зверненні до господарського суду з позовною заявою, яка містить вимогу немайнового характеру, позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 1218,00 грн.
Зважаючи на викладене, позивач не дотримався приписів п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК, що є підставою для повернення позовної заяви без розгляду згідно з п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Згідно вимог п. 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку” від 05.03.2009 р. № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, надані в оригіналі.
Позивач не надав суду доказів направлення зустрічної позовної заяви відповідачеві.
За таких обставин, суд не може дійти беззаперечного висновку щодо того, що на адресу відповідача надіслано копію позовної заяви та доданих до неї документів, та вважає, що позивач не виконав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК.
Дана обставина є суттєвою, оскільки нормами ст. 59 ГПК передбачено право відповідача після одержання ухвали про порушення провадження у справі надіслати суду відзив на позовну заяву, тоді як у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву.
Викладене є підставою для повернення позовної заяви без розгляду згідно з п. 6, 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Суд звертає увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до господарського суду з позовом відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК.
Керуючись п. 4, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву з доданими до неї документами повернути без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Суддя Я.А. Карабань
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2015 |
Оприлюднено | 22.06.2015 |
Номер документу | 45109594 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Карабань Я.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні