Ухвала
від 22.06.2015 по справі 912/155/15-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

УХВАЛА

22 червня 2015 року Справа № 912/155/15-г

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у засіданні справу № 912/155/15-г

за позовом: Підприємства "Кооперативний ринок" Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств;

до відповідача: Приватного підприємства "Інсер";

про переддоговірний спір.

Представники:

позивача - завідувач відділу правового і кадрового забезпечення підприємства Чвань С.В., довіреність № 79 від 03.02.15;

відповідача - директор Ворона А.Л.

Підприємство "Кооперативний ринок" Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств (далі по тексту - підприємство "Кооперативний ринок") звернулося до господарського суду з позовною заявою про врегулювання переддоговірних розбіжностей щодо пунктів 1, 4, ч. 1 п. 5, ч. 2 п. 8, п. 17, п. 18, які виникли при укладенні сторонами договору № К1,15 від 01.01.15 про передачу підприємством "Кооперативний ринок" - орендодавцем та прийняття для провадження торговельної або іншої діяльності приватним підприємством "Інсер" (далі по тексту - ПП "Інсер") - орендарем у тимчасове платне користування торгівельної площі 26,44 кв. м, розташованої на території Колгоспного ринку за адресою: м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 27 (далі - Об'єкт оренди) під розміщення павільйону "Колосок" місце № 10, ряд 1, ділянка 2.

Відповідач просить спірні умови названого вище договору прийняти у редакції, запропонованій ПП "Інсер" у протоколі розбіжностей, зокрема і з тих підстав , що розмір орендної плати є необґрунтовано завищеним.

У засіданні 22.06.15 підприємством "Кооперативний ринок" в особі представника подано господарському суду клопотання про призначення судової бухгалтерської експертизи. Клопотання обґрунтоване тим, що

однією з неврегульованих сторонами розбіжностей є розбіжність стосовно розміру орендної плати;

позивач переконаний у тому, що запроваджена на підприємстві ставка орендної плати є єдино правильною і такою, що надає можливість належним чином організовувати діяльність ринкового господарства, забезпечувати належні умови для торгової діяльності на ринку суб'єктів господарювання і громадян та беззбитково здійснювати статутну діяльність підприємства.;

сума орендної плати повинна надати можливість покрити витрати наймодавця по утриманню майна і отримати доход;

розмір орендної плати є істотною умовою договору оренди.

для з'ясування питання, щодо вирішення якого сторони не досягли порозуміння, потрібні спеціальні знання.

На вирішення судового експерта особою, яка подала клопотання, запропоновано поставити питання:

"- Чи підтверджуються документально обґрунтованість розрахунків розміру орендної плати за тимчасове платне користування торгівельною площею (торговельним місцем) на ринках підприємства "Кооперативний ринок" облспоживспілки?

- Чи відповідають розрахунки розміру орендної плати за тимчасове платне користування торговельною площею (торговельним місцем) на ринках підприємства "Кооперативний ринок" облспоживспілки вимогам чинного законодавства України та нормативним і розпорядчим документам, що регулюють діяльність ринків споживчої кооперації України?".

Відповідач в особі представника заперечень щодо призначення судової експертизи та питань, які належить вирішити при її проведенні, не висловив.

Відповідно ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Господарський суд за результатами засідання прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача та необхідність призначення судової експертизи.

Проте, виходячи з положень розділу третього, пунктів 1 та 2 "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень" затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.01.1998 № 53/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 листопада 1998 р. за № 705/3145, бухгалтерська експертиза або експертиза документів про економічну діяльність підприємств і організацій входить до складу судової економічної експертизи.

Особа, яка проводить судову експертизу користується правами і несе обов'язки, зазначені у ст. 31 Господарського процесуального кодексу України.

Сторони мають право до початку проведення судової експертизи заявити відвід судовому експерту в порядку та з підстав, зазначених у частинах п'ятій і шостій ст. 31 Господарського процесуального кодексу України.

Суми, що підлягають сплати за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, відповідно до частини першої ст. 44 Господарського процесуального кодексу України відносяться до складу судових витрат.

Господарський суд покладає обов'язок проведення оплати судової експертизи на позивача із подальшим розподілом таких витрат згідно з ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі п. 1 частини другої ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справі підлягає зупиненню.

Керуючись ст. ст. 41, 42, 50, 79, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В :

1. Призначити судову економічну експертизу, проведення якої доручити Кіровоградському відділенню Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз 25028, м.Кіровоград-28, вул. Волкова, 2; тел/факс: 55-82-72.

2. На вирішення судової експертизи заявником запропоновано поставити питання:

"- Чи підтверджуються документально обґрунтованість розрахунків розміру орендної плати за тимчасове платне користування торгівельною площею (торговельним місцем) на ринках підприємства "Кооперативний ринок" облспоживспілки?;

- Чи відповідають розрахунки розміру орендної плати за тимчасове платне користування торговельною площею (торговельним місцем) на ринках підприємства "Кооперативний ринок" облспоживспілки вимогам чинного законодавства України та нормативним і розпорядчим документам, що регулюють діяльність ринків споживчої кооперації України?".

3. Зобов'язати Кіровоградське відділення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз у п'ятиденний строк надати господарському суду Кіровоградської області і в копіях сторонам у даній справі у письмовій формі висновок судового експерта за результатами проведеної судової економічної експертизи.

4. Попередити судового експерта, яким проводитиметься призначена господарським судом судова економічна експертиза, про відповідальність, зокрема кримінальну відповідальність встановлену ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.

5. Зобов'язати підприємство "Кооперативний ринок" Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств у п'ятиденний строк з дня отримання рахунку на сплату сум, що підлягають сплаті за проведення призначеної судової експертизи, подати господарському суду докази проведення оплати.

6. Зобов'язати сторони у триденний строк з дня отримання вимог про надання документів і матеріалів за клопотанням судового експерта, надати їх господарському суду для подальшого скерування судовому експерту, або у такий же термін повідомити про причини, за яких витребуване не може бути надане.

7. Попередити сторони і судового експерта про те, що невиконання вимог ухвал господарського суду, які відповідно до ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України обов'язкові до виконання на усій території України, тягне відповідальність, встановлену названим Кодексом та іншими законами України.

8. Зупинити провадження у справі.

9. Ухвалу направити Кіровоградському відділенню Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз разом із справою № 912/155/15-г (за адресою: 25028, м. Кіровоград-28, вул. Волкова, 2).

Ухвала про призначення судової експертизи набирає законної сили з дня її винесення і оскарженню не підлягає.

Ухвала про зупинення провадження у справі набирає законної сили з дня її винесення і може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку ст. 106 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Н. В. Болгар

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.06.2015
Оприлюднено26.06.2015
Номер документу45401700
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/155/15-г

Рішення від 21.10.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 06.10.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 11.09.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 09.09.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 20.07.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 13.07.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 05.06.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 22.06.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 22.06.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

Ухвала від 24.03.2015

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Болгар Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні