Ухвала
від 17.09.2012 по справі 5023/3773/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"17" вересня 2012 р.Справа № 5023/3773/12 вх. № 3773/12

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Добрелі Н.С.

при секретарі судового засідання Шевченко А.О.

за участю: позивача - ОСОБА_1, довіреність №0103/196 від 02.08.12р., ОСОБА_2, довіреність №0805/109А від 30.10.10р.;

відповідача - не з`явився;

розглянувши матеріали справи за позовом Харківський національний університет ім. Каразіна, м. Харків

до Виробничий кооператив "Видавнича фірма "Консум" м. Харків

про стягнення 6957,39 грн.

ВСТАНОВИВ:

Харківський національний університет ім. Каразіна звернувся до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з Виробничого кооперативу "Видавнича фірма "Консум" заборгованість з орендної плати у сумі 2933,35 грн., заборгованість із земельного податку, комунальних послуг та витрат та утримання будівлі у сумі 3050,62 грн. і пеню у сумі 973,42 грн. на загальну суму 6957,39 грн. Судові витрати просить покласти на відповідача. Позовні вимоги обґрунтовує невиконанням відповідачем умов договору оренди №3184-Н від 28.12.06р.

Ухвалою суду від 23.08.12р. за позовною заявою було порушено провадження по справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

04.09.12р. представник позивача надав заяву про долучення документів до матеріалів справи, які долучено судом до матеріалів справи.

12 вересня 2012 року відповідач через канцелярію господарського суду Харківської області надав заяву про залишення позову без розгляду, у зв'язку з тим що відповідачем не було отримано копію позовної заяви з додатками.

17 вересня 2012 року представник позивача через канцелярію господарського суду Харківської області надав докази надіслання позовної заяви відповідачу, а саме опис вкладення.

Представник відповідача в судове засідання 17.09.12р. не з`явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про, що свідчить поштове повідомлення, яке повернулося на адресу суду з відміткою про отримання, про причини неявки суд не повідомив, витребувані судом документи не надав.

Суд, розглянувши клопотання відповідача про залишення позову без розгляду зазначає наступне.

Як вбачається зі змісту заяви відповідача про залишення позову без розгляду відповідач посилається на те, що позивачем не було виконано приписи ст. 56 ГПК України, щодо надіслання копії позовної заяви відповідачеві.

Статтею 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено вичерпний перелік підстав, щодо залишення позову без розгляду, а саме:

1) позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано;

2) у провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, є справа з господарського спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав;

Пункт 3 частини першої статті 81 виключено на підставі Закону N 2705-IV ( 2705-15 ) від 23.06.2005

4) позивач не звертався до установи банку за одержанням з відповідача заборгованості, коли вона відповідно до законодавства мала бути одержана через банк;

5) позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору;

6) громадянин відмовився від позову, який було подано у його інтересах прокурором.

Також суд приймає до уваги Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" передбачено, що якщо передбачені у пунктах 2, 3, 4, 5 і 6 частини першої статті 63 ГПК підстави повернення позовної заяви виявлено господарським судом після прийняття позовної заяви до розгляду, справа підлягає розглядові по суті. У разі необхідності розгляд справи може бути відкладено (стаття 77 ГПК), зокрема, з метою: одержання необхідних доказів чи обґрунтованого розрахунку стягуваної (оспорюваної) суми; надіслання відповідачеві чи іншим особам, які беруть участь у справі, копій позовних матеріалів. Повне найменування і поштові адреси сторін може бути з'ясовано безпосередньо у судовому засіданні. Не сплачені у встановленому порядку та розмірі суми судового збору можливо стягнути за результатами розгляду справи.

Суд, критично ставиться до тверджень відповідача, щодо того що позивачем не було надано доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви оскільки, як вбачається з матеріалів справи при подачі позову позивачем було надано докази надіслання відповідачу копії позовної заяви. Твердження відповідача не є підставою для залишення позову без розгляду у відповідності до ст. 81 ГПК України.

Враховуючи те, що підстави для залишення позову без розгляду у відповідності до ст. 81 ГПК УКраїни відсутні, а також приймаючи до уваги те, що позивач надав до суду докази надіслання відповідачу копії позовної заяви з додатками, суд приходить до висновку, щодо відмови в задоволенні клопотання відповідача про залишення позову без розгляду.

Крім того, суд звертає увагу представника відповідача, на те, що у відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Пунктом 2 ст. 22 ГПК України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

Також суд, вважає за необхідне зазначити, що суд має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону (п. 5 ст.83 ГПК України).

Відповідно до ст. 77 ГПК України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: 1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; 2) неподання витребуваних доказів; 3) необхідність витребування нових доказів; 4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; 5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта.

Приймаючи до уваги неявку у судове засідання представника відповідача та враховуючи принцип змагальності сторін та те, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також неподання сторонами витребуваних судом документів, суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи на інший день.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 22, 77, 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання відповідача про залишення позову без розгляду.

2. Розгляд справи відкласти на "02" жовтня 2012 р. о 11:00

3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під’їзд, 1-й поверх, кабінет № 128.

4. Зобов"язати сторони виконати вимоги попередніх ухвал суду.

Витребувані судом документи надати до канцелярії суду за три дні до судового засідання.

5. Попередити сторони, що у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Про неможливість прибуття представників сторін в судове засідання обов'язково письмово повідомити суд.

Суддя Добреля Н.С.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.09.2012
Оприлюднено30.06.2015
Номер документу45402551
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/3773/12

Ухвала від 06.12.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 14.11.2016

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 17.09.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Ухвала від 04.09.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Ухвала від 02.10.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Рішення від 16.10.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Ухвала від 23.08.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні