22.07.2013
Р І Ш Е Н Н Я Провадження № 2\331\1312\13
ЄУН 331\4100\13-ц
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.07.2013 року ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. Запоріжжя
У складі : головуючого - судді ФЕДЧЕНКО І.М.
при секретарі МІХЕЄНКО Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В« Медіакомпанія В« СловоВ» , ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-тя особа Комунальне підприємство В« ВодоканалВ» про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування негативної і недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд до Товариства з обмеженою відповідальністю В« Медіакомпанія В« СловоВ» , ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-тя особа Комунальне підприємство В« ВодоканалВ» про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування негативної і недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,
Надалі позивач декілька разів надавав заяви про збільшення позовних вимог.
В позові позивач зазначив , що в номері 12 (735) Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» від 21-28 березня 2013 року опубліковано статтю автора ОСОБА_4 В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , в якій подана недостовірна інформація про позивача із застосуванням образливих висловлювань. Відносно Позивача у вказаній статті зазначено наступну недостовірну інформацію , а саме 1.) В«Получить более свежую информацию о финансовом положений В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибан.В» - сторінка 8 Газети, розділ статті В« ...С огромной прибыльюВ» . 2) В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» 3). В«Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 4) В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер. Были массово сменени поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 5) В«Гендиректор никому не говорит, В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 6). В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 7). В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
8). В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» . 9). Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61.В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» . 10) В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» 11). В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» .
12). В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ»
Позивач вважає опубліковану інформацію негативно - образливою, неправдивою, викладеною у принизливій формі та такою, що ганьбить його честь, гідність і ділову репутацію.
Вважає, що аналіз змісту статті, розповсюдженої відповідачами по відношенню до позивача, як людини та керівника КП В«ВодоканалВ» , показує, що така інформація є негативною, образливою, непідтвердженою та такою, що принижує честь, гідність і ділову репутацію позивача, оскільки ставить під сумнів додержання законів позивачем як громадянином і службовою особою. Відповідачами стверджується, що позивач, як керівник КП В«ВодоканалВ» не додержується вимог законодавства України. Це також формує негативну соціальну думку населення міста, яке є основним споживачем комунальних послуг КП В«ВодоканалВ» .. Поряд із зазначеним, у господарську діяльність позивача незаконно втручаються особи, які не мають жодного відношення до діяльності підприємства, очолюваного позивачем, та надають інформацію, не підтверджену жодними доказами.
Негативна, неправдива, така що ганьбить та принижує честь, гідність та ділову репутацію позивача, інформація, яка опублікована у № 12 (735) на стор. 1, 8, 9, 10, 11 номеру Всеукраїнського тижневика (газети) В«Суббота ПлюсВ» від 21-28 березня 2013 року в статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , - викладена із посиланням на невідомих осіб, тобто без зазначення джерела її походження. Для надання роз'яснень по факту В«отриманої інформаціїВ» відповідачі до позивача не звертались.
Вказує, що розповсюдженням вищевказаної негативної інформації відповідачі намагаються звинуватити позивача у причетності до корупційної діяльності, у злочинному використанні бюджетних коштів, розкраданні майна комунального підприємства і, взагалі, у систематичному порушенні чинного законодавства.
Відповідачами паплюжиться репутація позивача перед дійсними та майбутніми діловими партнерами. Все це призвело до ускладнень при проведенні переддоговірної роботи з контрагентами позивача, ускладнень фінансово-економічного стану, трудових взаємовідносин на підприємстві. Сформована на сьогоднішній день власна добропорядна ділова репутація необґрунтовано заплямована відповідачами.
Автор статті - відповідач ОСОБА_3 стверджує про кримінальну репутацію позивача, наявність у його господарській діяльності корупційних схем, чим порочить ділову репутацію та викривляє сприйняття позивача громадою міста, державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими органами влади і управління і діловими партнерами. Недостовірна та негативна інформація, формує негативне ставлення читачів до керівництва підприємства та є не просто критикою дій або аналізом чи коментарем до будь-яких подій, а викладена як фактаж з використанням жаргонної лексики та нав'язливих кримінальних образів, звинуваченнями в аферах, що ганьбить ділову репутацію позивача та призводить до приниження престижу та ділової репутації. Позивач змушений вживати заходів по відновленню первинного стану, зокрема, давати пояснення на всі усні та письмові звернення громадян - споживачів послуг КП В«ВодоканалВ» та партнерів по господарській діяльності.
Тобто, публікацією зазначеної статті, що містить інформацію, викладену у пунктах 1 - 12 Позову, Відповідачі впливають на думку громадян щодо особистості позивача, його діяльності як керівника найважливішого для м. Запоріжжя комунального підприємства, який має великий професійний досвід і на сьогоднішній день сформував власну ділову репутацію. Зазначена публікація ганьбить честь та гідність позивача, як людини порядної, відповідальної, та такої, що користується повагою друзів, знайомих, колег та партнерів по роботі. Дана публікація, що містить негативну і недостовірну інформацію, є не просто критикою дій або аналізом чи коментарем до будь-яких подій, а викладена у стверджувальній, категоричній формі з використанням нав'язливих образів, звинуваченнями в аферах, що ганьблять честь, гідність і ділову репутацію позивача.
Наслідками розповсюдження відповідачами негативної інформації щодо позивача стало погіршення стосунків із друзями, колегами, клієнтами, іншими знайомими, оскільки у формі фактичного викладення була поширена інформація про нібито корупційні діяння позивача, розкрадання значних бюджетних коштів, відсутність моральних принципів, честі, порядності, та суворого дотримання своїх обов'язків у професійній сфері. На даний час позивач відчуває деяку відчуженість з боку своїх знайомих, друзів, перебуває у певній соціальній ізоляції, підприємство, яким керує позивач, знаходиться під загрозою втрати своїх партнерів. Ділова репутація позивача, отримана за роки сумлінної та відповідальної праці заплямована, а ділові партнери висловлюють позивачу недовіру та сумніви у порядності.
Негативна інформація, яку позивач вважає недостовірною, розповсюджена в брутальній та принизливій формі, принижує його честь, гідність і ділову репутацію і спричиняє останньому моральну шкоду.
Відповідно до листа Міністерства юстиції України № 35-13/797 від 13.05.2004 р. В«Щодо методичних рекомендацій по відшкодуванню моральної шкодиВ» , будь-яка компенсація моральної школи не може бути адекватною дійсним стражданням, тому будь-який її розмір може мати суто умовний вираз.
Приймаючи до уваги яскраво виражений негативний та образливий характер поширеної відповідачами інформації та масовість такого поширення позивач оцінює завдану йому моральну шкоду у розмірі 100000 грн. 00 коп.
На підставі викладеного позивач просить визнати недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_1 інформацію, розповсюджену (надруковану) у випуску Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року на сторінці 8, 9, 10, 11 в статті під назвою В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , а саме: 1) В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» . 2) В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» . 3) В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 4) В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер. Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 5) В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 6) В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 7) В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
8) В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» . 9) В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61.В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» . 10) В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» . 11) В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» . 12) В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не пізніше 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дати набрання цим судовим рішенням законної сили спростувати в номері Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» недостовірну інформацію, надруковану у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» на сторінках 1, 8, 9, 10, 11 в статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , а саме:
1).В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» .
2). В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» . 3). В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 4). В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 5). В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 6) В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .7). В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 8). В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» . 9) В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» . 10). В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» . 11)В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» .
12). В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .шляхом розміщення на першій (титульній), 8, 9, 10, 11 сторінці Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» , резолютивної частини тексту рішення по цій справі, набраного тим самим шрифтом, що і спростовувана інформація, яка визнана недостовірною. Спростування повинно мати посилання на номер цивільної справи, дату винесення рішення, і суд, що виніс рішення, а також мати заголовок наступного змісту: В«Спростування негативної і недостовірної інформації стосовно генерального директора КП В«ВодоканалВ» ОСОБА_1, надрукованої у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» на сторінках 1, 8, 9, 10, 11 в статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» . Заголовок має бути розміщений на першій (титульній) сторінці газети та надрукований тим же шрифтом, що й назва статті - В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , яка була надрукована на першій сторінці Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року та мати посилання на сторінки газети, на яких розміщене продовження спростування. Текст спростування (резолютивна частина тексту рішення по цій справі) має бути розміщений на сторінках 8,9,10,11 Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» . Текст спростування не повинен містити зауважень, заперечень, коментарів, тлумачень, думок від імені редакції Всеукраїнського тижневика В«Суббота плюсВ» .
Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 розповсюджувати будь-яким чином (в друкованих засобах масової інформації, на телебаченні, у радіотрансляції, в мережі Інтернет, в інтерв'ю, в розмовах з будь-якими особами та будь-яким іншим чином) недостовірну інформацію, а саме: 1). В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» . 2) В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» . 3) В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» . 4). В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер. Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» . 5) В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» . 6). В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» .7) В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» . 8) В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» . 9) В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» . 10) В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» . 11) В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» . 12) В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» .
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 100 000,00 грн. 00 коп, а також судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить позов задовольнити повністю, суду надав письмові пояснення.
Представник відповідача - ТОВ В« Медіакомпанія В«СловоВ» проти задоволення позову заперечує, просить відмовити в його задоволенні, вважає, що оскаржувані фрази є оціночними судженнями автора публікації і не потребують спростування, в частині стягнення моральної шкоди теж вважає що необхідно відмовити, тому що моральна шкода є недоведеною, суду надав заперечення.
Представник 3-ї особи КП В«ВодоканалВ» підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просить задовольнити позов.
Відповідачі ОСОБА_2, та ОСОБА_3 в судове засідання не з'явились , повідомлялись належним чином. Причини неявки суду невідомі.
Суд , заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи , надані суду докази, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено , що в номері 12 (735) на стор 1,8,9,10,11 Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» від 21-28 березня 2013 року опубліковано статтю автора ОСОБА_3 В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» ,
В статті відповідачі поширили інформацію, яка стосується позивача ОСОБА_1- директора КП В« ВодоканалВ» , а саме 1).В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» .2). В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» . 3). В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалаВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 4). В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» . 5). В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 6) В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .7). В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» . 8). В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» . 9) В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» . 10). В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» . 11)В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» .
12). В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .
Судом встановлено, що Згідно з вихідними даними газети В«Суббота плюсВ» (російське найменування), реєстраційне посвідчення серії КВ № 8663, видане Державним комітетом телебачення і радіомовлення 21.04.2004р., видавцем газети є ТОВ В«Медіакомпанія В«СловоВ» , головним редактором і автором статті є ОСОБА_3, засновником та шеф-редактором газети В«Суббота плюсВ» є ОСОБА_2.
З витягу з Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності № 7235 вбачається, що засновником газети В«Субота плюсВ» є ОСОБА_2
Згідно ст. 21 Закону України В«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в УкраїніВ» , підготовку та випуск у світ друкованого засобу масової інформації за дорученням засновника (співзасновників) здійснює редакція або інша установа, що виконує її функції.
Згідно ст. 29 Закону України В«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в УкраїніВ» , виготовлений видавцем тираж окремого випуску видання, підписаний редактором (головним редактором) на вихід у світ, є продукцією друкованого засобу масової інформації.
На підставі ч. 4 ст. 23 Закону України В«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в УкраїніВ» редактор (головний редактор) керує діяльністю редакції в межах повноважень, визначених її статутом, представляє редакцію у відносинах із засновником (співзасновниками), видавцем, авторами, державними органами, об'єднаннями громадян і окремими громадянами, а також у суді і третейському суді та несе відповідальність за виконання вимог, що ставляться до діяльності друкованого засобу масової інформації, його редакції відповідно до цього Закону та інших актів законодавства України.
Головним редактором газети є ОСОБА_3.
Згідно ст. 28 Закону України В«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в УкраїніВ» , видавцем друкованого засобу масової інформації може виступати суб'єкт підприємницької діяльності, який здійснює функції матеріально-технічного забезпечення видання друкованого засобу масової інформації, на підставі пред'явлення засновником (співзасновниками) свідоцтва про його державну реєстрацію і укладеного між ними договору.
З оглядом на викладене, в суді встановлено та не оспорюється сторонами по справі, що ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» , ОСОБА_2, ОСОБА_3 є належними відповідачами по справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 277 ЦК України, негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.
Пленум Верховного Суду України у п. 18 Постанови від 27 лютого 2009 року № 1 В«Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особиВ» роз'яснив, що згідно з положеннями статті 277 ЦК і статті 10 ЦПК обов'язок довести, що поширена інформація є достовірною, покладається на відповідача, проте позивач має право подати докази недостовірності поширеної інформації.
Щодо тверджень відповідача ТОВ В«Медіакомпанія В«СловоВ» про оціночний характер суджень, які містяться в оскаржуваних фразах статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского ВодоканалаВ» , суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009р. №1 В«Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особиВ» (зі змінами і доповненнями), вирішуючи питання про визнання поширеної інформації недостовірною, суди повинні визначати характер такої інформації та з'ясовувати, чи є вона фактичним твердженням, чи оціночним судженням.
Згідно п. 2 ст. 30 Закону України В«Про інформаціюВ» , оціночними судженнями, за винятком наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, зокрема з огляду на характер використання мовно-стилістичних засобів (вживання гіпербол, алегорій, сатири). Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.
Під В«висловлюваннями, які не містять фактичних даних В» розуміються такі висловлювання, в яких відсутні посилання на конкретні дати, номери, цифри, місця подій та самі події.
Суд, вирішуючи справу, здійснює аналіз кожної з оскаржуваних фраз на предмет того, чим є оспорювана інформація: фактичним твердженням чи оціночним судженням.
№1. фраза В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» .
Висловлювання містить посилання на час (В«сегодняВ» ), реальну особу (В«директор ОСОБА_5В» ), найменування юридичної особи (КП В«ВодоканалВ» ), та події (В«отчеты больше не появляютсяВ» ), інші точні, конкретно визначені дані (фактичні дані).
Суд вважає, що зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність наведених найменувань, посаду, ім'я та прізвища конкретної людини та посилань на конкретні дії, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Використане у фразі слова В«дерибанВ» , яке є неологізмом в українській мові та має певний усталений зміст (це процес поділу або розподілу цінних речей в колі обраних або серед своїх; базовий процес використанні адміністративного ресурсу, що дозволяє використовувати в приватних цілях частину бюджетних коштів, приватизувати або через хабарництво використовувати державну чи комунальну власність (Сучасний політичний словник України), надає фразі негативного змісту.
Суд не може з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» що в данному випадку має місце особисте ставлення, оціночне судження автора щодо певних суспільно важливих явищ.
Суд вважає, що фраза містить фактичне твердження, та інформація є негативною відносно ОСОБА_1 .
№ 2. фраза В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» .
Висловлювання містить посилання на осіб ( руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей) , об'єкт (В«ВодоканалВ» , та дії (готовят его к передаче в частные руки) ( фактичні данні)
Суд вважає, що зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність наведених найменувань, та посилань на конкретні дії, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Тотальный, -ая - всеобщий, всеохватывающий (ОСОБА_7, ОСОБА_6 Толковый словарь русского языка)
Тотальный прил. - полный , всеобщий, всеохватывающий, всеобъемлющий ( ОСОБА_8 Новый словарь русского языка).
Ложь, лжи - намеренное искажение истины, неправда, обман.( ОСОБА_7, ОСОБА_6 Толковый словарь русского языка)
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» що викладена журналістом думка не висловлена у брутальній, принизливій, неетичній формі, то що не містить інформації про конкретних осіб, і навіть не зазначено про який з водоканалів України або про керівництво якого міста йде мова.
Суд вважає, що в зазначеній фразі йдеться про дії керівництва В« ВодоканалаВ» які виражені у В« всеохватывающем обмане, искажении истиныВ» , В« обмане во всех сферах и вопросах деятельности предприятияВ» . В тексті йдеться про керівництво В« ВодоканалаВ» , а керівником КП В« ВодоканалВ» є ОСОБА_1, то суд вважає, що фраза є негативною відносно нього. При цьому текст містить фактичне твердження про викривлення дійсності з боку керівництва КП В« ВодоканалВ» , а саме ОСОБА_1
№ 3. фраза В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалаВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
Висловлювання містить посилання на осіб ( В«действующие работники В«ВодоканалаВ» ), об'єкт ( документи), та події ( предоставили), цифри ( десятки миллионов), інші точні, конкретно визначені дані ( фактичні дані) (В«говорят о нецелевом использовании и растратеВ» , В«бюджетных средствВ» )
Суд вважає, що зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням так як є посилання на конкретні дії, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» що дане речення взагалі не містить конкретних фактів, а лише думку автора щодо того, що документи, які він має, свідчать про зловживання.
Суд вважає , що зазначена фраза містить твердження про наявність ознак злочинів , передбачених ст.. 210 КК України ( нецільове використання бюджетних коштів) та ст.. 191 КК України ( розтрата майна). Крім того враховуючи зміст попередніх рішень ( ко мне обратились действующие работники В« ВодоканалаВ» В« сведениями В« водоканаловциВ» решили поделиться на условиях анонимностиВ» ), а тому вказана інформація э негативною відносно керівника КП В« ВодоканалаВ» ОСОБА_1
№ 4. фраза В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
Висловлювання містить посилання на час (В«начиная с лета 2012В» ), посилання на осіб, яких можна ідентифікувати (В«руководила новая командаВ» ), посилання на юридичну особу (КП (комунальне підприємство), та події (В«сменены поставщикиВ» , В«вместо заводов-изготовителей появлялись фирмы, на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» ), інші точні, конкретно визначені дані, які можна перевірити.
Суд вважає, що зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Зазначення таких словосполучень, як В«начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характерВ» , В«появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» свідчить про розтрачання підприємством грошових коштів, зокрема бюджетних коштів. В«Лавинообразный характерВ» в даному контексті демонструє все більш наростаючий характер витрачання грошових коштів, з посиланням на їх економічно необгрунтоване витрачання (вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньги), що є негативною інформацією стосовно ОСОБА_1 як керівника КП В« ВодоканалВ»
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» що в даному випадку має місце особисте ставлення, оціночне судження автора щодо певних суспільно важливих явищ.
Таким чином суд вважає, що вищезазначена фраза містить фактичне твердження, та є негативною відносно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1
Відповідачі не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 5 фраза В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
Висловлювання містить посилання на особу В« ГендиректорВ» , конкретно визначену дію ( В« никому не говорит В« вы»» ) (фактичні дані ).
Суд вважає, що зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
У російській мові слово хамство - циничность, бесстыжесть, мордоплюйство, бессовестность, бесцеремонность, скотство, неотесанность, беспардонность, невежливость, мужиковатость, наглость, грубость, резкость, грубиянство , хамеж, нахальность, неучтивость, нахальство ( Словарь русских синонимов).
Уважение- ср.1) а) Чувство почтения, отношение, основанное на признании достоинств, высоких качеств кого-л., чего-л. б) Признание важности , значимости , ценности чего-л; высокая оценка чего-л. 2) перен.разг.-сниж. Любовь, пристрастие к чему- л ( Толковый словарь ОСОБА_8)
Фраза В« никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» свідчить про те , що Гендиректор не визнає професійні досягнення людей - працівників підприємства ( виходячи з назви розділу статті)
В«ХамскоеВ» - ад'єктив від дієслова В«хамитьВ» . Слово В« хамскоєВ» містить негативну сему , та, згідно зі словниками сучасної російської мови ( ОСОБА_9 Толковый словарь русского языка.-М,2000), є формою вираження осуду. Таким чином , висловлювання негативно змальовує особу ген директора КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1
При цьому наведений фрагмент з тексту містить фактичне твердження В« Гендиректор никому не говорит В« выВ» у негативному контексті.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» що дана фраза не містить в собі ані посилання на конкретні факти, ані не вказує на взаємозв'язок конкретно із позивачем, так як не вказано його прізвище.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 6. фраза В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
Висловлювання містить посилання на особу (В«ВодоканалВ» , В«новый начальник В«ВодоканалаВ» , В«всех начальников подразделенийВ» ), конкретно визначену дію (В«заставил написать заявления об уходеВ» ) (фактичні дані).
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Враховуючи, що у фразі йдеться про безпідставне примушення працівників підприємства до звільнення, що є порушенням норм трудового права з боку керівництва підприємства, вказана інформація є негативною.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що негативного для себе вбачає позивач в інформації щодо стилю керівництва одного з нових начальників.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 7. фраза В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
Висловлювання містить посилання на особу (В«руководство города и В«ВодоканалаВ» ), а також містить посилання на конкретно визначену дію (В«сидеть на задницеВ» , В«дерибанить бюджетВ» ) (фактичні дані).
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
У російській мові слово В«задницаВ» має однозначно пейоративний зміст, тобто має негативну сему , та відноситься до корпусу грубих та просторічних слів. Стале словосполучення (ідіома) В«сидеть на задницеВ» має значення В«нічого не робитиВ» . У відношенні до будь-яких осіб, які описані як ті, що повинні діяти (посадових осіб, співробітників підприємств) твердження, що вони фактично нічого не роблять, є негативним твердженням.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що негативного для себе вбачає позивач в інформації щодо стилю керівництва невідомого міста та одного з нових начальників.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 8. фраза В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» .
Висловлювання містить посилання на особу (В«ВодоканалВ» , група - В«предпринимателиВ» ), а також містить посилання на конкретно визначену дію, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
При цьому, інформація, яку передає речення В«срубить денегВ» однозначно означає легкий заробіток без вкладання адекватного (звичайного) обсягу праці. Виходячи із контексту розділу статті та його назви В«И снова доение бизнесаВ» В«дойной коровойВ» автор називає підприємців (бізнес). У російській мові словосполучення В«срубить денегВ» має однозначно негативний зміст, а враховуючи, що керівництво та прийняття рішень щодо діяльності підприємства приймає його керівник, то фраза є негативною саме щодо його керівника.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що незрозуміло чому позивач асоціює себе з невідомими чиновниками і просить визнати дане речення недостовірним, вважає, що дане рішення є яскравим прикладом оціночного судження автора.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 9 В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» .
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Висловлювання містить посилання на особу В« ВодоканалВ» , місце та адресу (В«центральный офис коммунального предприятия по адресу улица Артема,61В» , В« кабинет под номером 17В» ) конкретно визначену дію ( В« курирует работу с проектной документациейВ» , В«кабинет выделилиВ» ) ( фактичні дані).
Згідно Толкового словаря русского языка ОСОБА_7 - В« курироватьВ» , ( несов., кого ( что) (книжн.) - осуществлять наблюдение и помощь.
Виходячі із значення слова В« курироватьВ» зміст фрази зводиться до того, що певна особа ( В«некий смотрящийВ» ) здійснює нагляд за діяльністю КП В« ВодоканалВ» . Враховуючи, що у фразі йдеться про те, що особі з В« тіньовими функціямиВ» - В«некому смотрящемуВ» ,яка не є працівником КП В« ВодоканалВ» , виділений окремий кабінет, та з огляду, що керівництво та прийняття рішень щодо діяльності підприємства приймає його генеральний директор, фраза є негативною за змістом, а саме щодо його керівника, оскільки стверджує про наявність порушень та зловживань службовим становищем з його боку. З огляду на те, що діючим законодавством передбачений вичерпний перелік органів державної влади та управління, які здійснюють нагляд та контроль за діяльністю господарювання , твердження, що за діяльністю підприємства здійснюють нагляд якісь приватні особи, не наділені державними функціями, яким навіть за згодою керівника виділений окремий кабінет, є негативною відносно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що незрозуміло чому позивач асоціює себе з особою, якій виділили даний кабінет і просить визнати дане рішення недостовірним.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 10. Фраза В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» .
Висловлювання містить посилання на особу (В«ВодоканалВ» , В« начальствоВ» ), конкретно визначену дію (В«закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» ) (фактичні дані).
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
У висловлюванні у формі твердження, а не припущення (модальне слово В«навернякаВ» у російській мові означає стовідсоткову впевненість, гарантію від автора висловлювання) міститься інформація про отримання В« откатуВ» керівництвом КП В« ВодоканалВ» . У сучасній лексиці слово В«откатВ» має однозначне значення В«хабар, який надається посадовій особі за сприяння у отриманні підряду або заказу тощоВ» , і саме за цим значенням слово вжите у тексті. За змістом інформація в даній фразі є негативною та містить фактичне твердження ( про те, що керівництво В« ВодоканалуВ» отримає хабаря).
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що дане речення відноситься до позиції, висловленої автору особою, з якою він спілкувався, що виділено в статті самим автором вводним текстом і не може бути фактом, оскільки є проявом думки людини, її особистого ставлення до події.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 11. фраза В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцам В» .
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Висловлювання містить посилання на особу (В«руководство предприятияВ» ), конкретно визначені характеристики (В«коррупция, безответственность, непрофессионализмВ» ) (фактичні дані).
Корупція - це використання особою, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди. Розгорнуте визначення містить Закон України В«Про засади запобігання і протидії корупціїВ» .
Безответственность ( сущ. К безответственный) - отсутствие ответственности. Безответственность власти. Безответственность поступка. Обнаружена полная безответственность в работе. ( Толковый словарь ОСОБА_9).
Безответственный , ая,-ое;-вен, вена. Не несущий или не сознающий ответственности ( Толковый словарь русского языка С..ОСОБА_10)
Словарь русских синонимов. Безответственность - сущ., кол- во синонимов:5 - бестолковость, головотяпство, наплевательство, несерьезность, несолидность.
Непрофессионализм- отсутствие профессионального мастерства в какой-либо сфере деятельности ( Современный толковый словарь русского языка ОСОБА_8).
За контекстом інформація в даній фразі є негативною відносно керівництва КП В« ВодоканалВ» , керівництво звинувачується в корупції, безвідповідальності , непрофесіоналізмі, моральної зубожілості .
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що дане речення є яскравим прикладом оціночного судження автора, оскільки автор викладає своє ставлення до певної ситуації .
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
№ 12 фраза В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .
Зазначену інформацію не можна вважати оціночним судженням з огляду на характер застосованих мовних засобів, висловлювань, наявність посилань на конкретні обставини, які можна перевірити, що надає фразі ознак фактичного твердження.
Відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження.
Висловлювання містить посилання на особу ( В«ВодоканалВ» , В« руководства КПВ» ) та конкретно визначену дію (В«обладает площадями для хранения труб самого большого діаметраВ» , хранение труб на других складахВ» ) ( фактичні дані)
Зміст зазначеної фрази зводиться до того, що на підприємстві не використовуються власні площі для зберігання труб ( за використання яких не треба сплачувати орендну плату та плату за зберігання), а при цьому КП В« ВодоканалВ» наймає інші приватні склади та сплачує додаткові кошти за зберігання труб, таким чином автор робить стверджений висновок про безгосподарче неоправдане витрачення грошових коштів підприємства, що в свою чергу надає фразі в цілому негативного змісту. Враховуючи, що керівництво та прийняття рішень щодо діяльності підприємства приймає його керівник, то фраза є негативною саме щодо його керівника.
Суд не може погодитись з поясненням представника відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» про те , що дане рішення відноситься до позиції, висловленої автору особами, з якими він спілкувався, і не може бути фактом.
Таким чином , суд вважає, що дана фраза містить фактичне твердження , та наведена у фразі інформація є негативною стосовно керівника КП В« ВодоканалВ» ОСОБА_1 , а відповідачі не довели доказами правдивість зазначеного фактичного твердження та не спростували доказами того факту, що в оскаржуваній фразі йдеться саме про позивача.
Такі висновки суду узгоджуються з наданим стороною позивача письмовим доказом по справі, а саме : висновком спеціаліста - лінгвіста ( кандидата філологічних наук, доцента кафедри російської філологічного ( лінгвістичного) дослідження спірних фраз № 1-12.
Відповідно до ч.1 ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Згідно ч.3 цієї ж статті Закону, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Аналогічним чином питання обов'язків доказування та питання доказів регулює ст. 60 ЦПК України, за якою кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.
Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
При цьому слід зазначити, що доказування не може ґрунтуватися лише на припущеннях.
Представник відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» не надав суду доказів достовірності надрукованим у статті відомостям.
На підставі проведеного детального аналізу спірних фраз, суд не приймає до уваги доводи представника відповідача ТОВ В«Медіакомпанія В«СловоВ» , про те, що інформація, яка міститься у оспорюваних позивачем фразах статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского ВодоканалаВ» є оціночною, оскільки вона не є вираженням суб'єктивної думки і поглядів відповідача ОСОБА_3 Цю інформацію можна перевірити на предмет відповідності дійсності, що й було здійснено під час розгляду справи і дійсність інформації не знайшла свого підтвердження доказами.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку , що поширена у статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского ВодоканалаВ» інформація безпосередньо стосується позивача ОСОБА_1 має негативний характер і викладена у формі фактичних тверджень, а не оціночних суджень, представник відповідача В« ТОВ В« Медіакомпанія СловоВ» , в свою чергу, не надав доказів достовірності поширеної інформації , що стосується позивача.
За відсутності доказів, які підтверджують факти, викладені в оспорюваних фразах статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского ВодоканалаВ» , суд визнає зазначену інформацію недостовірною.
Таким чином, позовні вимоги про визнання інформації, що міститься у статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского ВодоканалаВ» , розміщеної в номері 12 (735) Всеукраїнського тижневика (газети) В«Суббота ПлюсВ» від 21-28 березня 2013 року, недостовірною та такою, що порочить і принижує ділову репутацію позивача, є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
До такого висновку суд дійшов проаналізувавши також чинне цивільне законодавство стосовно спірних питань.
Спростування недостовірної інформації регулюється ст. 277 Цивільного кодексу України. Відповідно до ч. 1 ст. 277 Цивільного кодексу України, фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім'ї недостовірної інформації , має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.
Відповідно до ч. З ст. 277 Цивільного кодексу України, негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного. Згідно з ч. 4 ст. 277 Цивільного кодексу України, спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.
Відповідно до ч. 6 ст. 277 Цивільного кодексу України, фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом і, при цьому, спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила. Згідно з ч. 7 ст. 277 Цивільного кодексу України, спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.
Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 1 від 27.02.2009 р. В«Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної особиВ» , згідно з ч. З ст. 277 ЦКУ негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція добропорядності). Негативною слід вважати інформацію, в якій стверджується про порушення особою, зокрема, норм чинного законодавства, вчинення будь-яких інших дій (наприклад, порушення принципів моралі, загальновизнаних правил співжиття, неетична поведінка в особистому, суспільному чи політичному житті тощо) і яка, на думку Позивача, порушує його право на повагу до ділової репутації.
Зважаючи на викладене, поширена Відповідачами інформація є негативними твердженнями, що викладені як фактичні дані та не є оціночними судженнями і тому підлягає спростуванню.
Поширення інформації - це розповсюдження, обнародування, реалізація у встановленому законом порядку документованої або публічно оголошуваної інформації ( ст. 14 Закону України В« Про інформаціюВ»
Тобто відповідачами було поширено негативну, неправдиву, недостовірну інформацію, що ганьбить та шкодить діловій репутації позивача необмеженій кількості осіб через опублікування її у пресі, тобто з використанням друкованих засобів масової інформації.
Статтею 27 Закону України В« Про інформаціюВ» регломентовано, що поширення відомостей, що не відповідають дійсності, визнано порушенням законодавства України про інформацію, що тягне за собою дисциплінарну, цивільно- правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з діючим законодавством України. Відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, як надання інформації та поширення відомостей, що не відповідають дійсності.
Згідно зі ст. 37 Закону України В« Про друковані засоби масової інформації ( пресу в УкраїніВ» , громадяни, юридичні особи і державні органи, а також їх законні представники мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.
Відповідно до ст. 277 ЦК України, спростування недостовірної інформації здійснюється особою, що поширила інформацію. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у якій вона була поширена.
А тому, вимоги позивача щодо зобов'язання відповідачів спростувати недостовірну, негативну інформацію у запропонований спосіб та заборону розповсюджувати таку інформацію будь-яким чином , є законними , такими, що відповідають вимогам чинного законодавства України, зокрема ст. 277 ЦК України, а тому підлягають задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Частиною першою статті 1167 ЦК України передбачено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного суду України №4 від 31.03.1995р. В«Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкодиВ» (зі змінами і доповненнями) передбачено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
Розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров'я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості (п. 9 вказаної Постанови). .
Суд вважає, що розміщення недостовірної інформації підриває довіру населення м. Запоріжжя до керівника КП В«ВодоканалВ» ОСОБА_1, чим суттєво шкодить діловій репутації позивача. Приймаючи до уваги яскраво виражений негативний характер поширеної відповідачами інформації та масовість такого поширення (тираж газети В«Суббота ПлюсВ» випуску № 12 (735) склав 30391 екземпляри), а також з огляду на викладене, оскільки матеріалами справи підтверджений факт визнання поширення відповідачами негативної інформації у формі фактичних тверджень, що принижує ділову репутацію позивача, врахувавши тяжкість вимушених змін у виробничих стосунках позивача, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, а також погіршення його здоров'я , керуючись засадами розумності, виваженості та справедливості, суд дійшов висновку про задоволення в цій частині позовних вимог частково в розмірі 30000 грн.
На підставі вимог ст. 88 ЦПК України з відповідачів на користь позивача також підлягають стягненню судові витрати , пропорційно до розміру задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.. ст.. 10,11,212,214-215, ЦПК України, ст.. ст.. 3,28,32,68 Конституції України, ст..ст..15,16,23,91,94,269,270,273,275,278,280,1166,1167 ЦК України, ст.. 37 ЗУ В« Про друковані засоби масової інформації ( пресу) в Україні, ст.. 27 ЗУ В« Про інформаціюВ» , суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_1 інформацію, розповсюджену (надруковану) у випуску Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року на сторінці 8, 9, 10, 11 в статті під назвою В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , а саме:
1. В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» .
2. . В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства
В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» .
3. В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
4. В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
5. В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
6. В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
7. В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
8. В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» .
9.В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61 .В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» .
10.В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» .
11. В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» .
12.В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» (ЄДРПОУ 35258901, адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. № 152), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, адреса: 69095, АДРЕСА_1), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_2, адреса: 69002, АДРЕСА_2), не пізніше 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дати набрання цим судовим рішенням законної сили спростувати в номері Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» недостовірну інформацію, надруковану у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» на сторінках 1, 8, 9, 10, 11 в статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , а саме:
1.В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«…С огромной прибыльюВ» .
2. В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«Немного историиВ» .
3. В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
4. В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» - сторінка 8 Газети, розділ статті В«ОчищенныеВ» два миллионаВ» .
5. В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
6. В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
7. В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Что еще рассказали работники В«ВодоканалаВ» .
8. В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«И снова доение бизнесаВ» .
9. В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» - сторінка 10 Газети, розділ статті В«Золотые проектыВ» .
10.В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Лидер с запахомВ» .
11. В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» - сторінка 11 Газети, розділ статті В«Воду - В«смотрящемуВ» , повышенные тарифы - запорожцамВ» .
12. В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» - сторінка 9 Газети, розділ статті В«Угольно-соевоеВ» .
шляхом розміщення на першій (титульній), 8, 9, 10, 11 сторінці Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» , резолютивної частини тексту рішення по цій справі, набраного тим самим шрифтом, що і спростовувана інформація, яка визнана недостовірною. Спростування повинно мати посилання на номер цивільної справи, дату винесення рішення, і суд, що виніс рішення, а також мати заголовок наступного змісту: В«Спростування негативної і недостовірної інформації стосовно генерального директора КП В«ВодоканалВ» ОСОБА_1, надрукованої у № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» на сторінках 1, 8, 9, 10, 11 в статті В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» . Заголовок має бути розміщений на першій (титульній) сторінці газети та надрукований тим же шрифтом, що й назва статті - В«Дряхлая прибыльность Запорожского В«ВодоканалаВ» , яка була надрукована на першій сторінці Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» № 12 (№ 735) від 21-28 березня 2013 року та мати посилання на сторінки газети, на яких розміщене продовження спростування. Текст спростування (резолютивна частина тексту рішення по цій справі) має бути розміщений на сторінках 8,9,10,11 Всеукраїнського тижневика В«Суббота ПлюсВ» . Текст спростування не повинен містити зауважень, заперечень, коментарів, тлумачень, думок від імені редакції Всеукраїнського тижневика В«Суббота плюсВ» .
Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» (ЄДРПОУ 35258901, адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. № 152), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, адреса: 69095, АДРЕСА_1), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_2, адреса: 69002, АДРЕСА_2), розповсюджувати будь-яким чином (в друкованих засобах масової інформації, на телебаченні, у радіотрансляції, в мережі Інтернет, в інтерв'ю, в розмовах з будь-якими особами та будь-яким іншим чином) недостовірну інформацію, а саме:
1.В«Получить более свежую информацию о финансовом положении В«ВодоканалаВ» сегодня сложно: с приходом в кресло директора ОСОБА_5 денежные отчеты на интернет-сайте КП больше не появляются. Но, похоже, мне удалось узнать причину проблем В«ВодоканалаВ» и эта причина похожа на дерибанВ»
2. В«Все это сопровождает тотальная ложь со стороны руководства В«ВодоканалаВ» и городских властей. Которые, прикрываясь постоянными стенаниями о финансовых проблемах предприятия, похоже, готовят его к передаче в частные рукиВ» .
3. В«Ко мне обратились действующие работники В«ВодоканалВ»… Ведь документы, которые они предоставили, говорят о нецелевом использовании и банальной растрате десятков миллионов бюджетных средствВ» .
4. В«Однако, начиная с лета 2012 года, когда КП уже де-факто руководила новая команда, вывод денег с предприятия приобрел лавинообразный характер.
Были массово сменены поставщики, иногда вместо заводов-производителей появлялись нужные фирмы-В«прокладкиВ» , на счетах которых и оседали переплаченные бюджетные деньгиВ» .
5.В«Гендиректор никому не говорит В«выВ» . Обращение хамское, никакого уважения к людям, независимо от возраста или профессионального авторитетаВ» .
6. В«Когда пришел новый начальник В«ВодоканалаВ» , он первым делом заставил всех начальников подразделений - управлений, цехов, отделов - написать заявления об уходе В«по собственномуВ» . Чтобы, значит, все были на крючке и никто не рыпался…В» .
7. В«ОСОБА_6 тех, кто пытался предложить такие технологии руководству города и В«ВодоканалаВ» , просто посылали. Это никому не нужно. Даже для себя, для получения собственной прибыли - не нужно. Проще сидеть на заднице и бюджет дерибанитьВ» .
8. В«Скорее всего, В«водоканальщикиВ» решили дополнительно срубить денег с уже привычной дойной коровы чиновников - предпринимателейВ» .
9. В«Огромные заработки требуют присмотра. И, рассказывают коммунальщики, на В«ВодоканалВ» ... был поставлен некий В«смотрящийВ» , который курирует работу с проектной документацией. Ему даже отдельный кабинет под номером 17 выделили в центральном офисе коммунального предприятия по адресу улица Артема, 61В» .
10. В«ОСОБА_6 руководство В«ВодоканалаВ» не выбирает лучшую по экономичности и эффективности работы модель, хотя на предприятии есть специалисты, способные это определить. Приехали какие-то В«своиВ» поставщики, которые в нашей технике разбираются, как хомяк в балете. Вот у них, скорее всего, начальство механизмы и закупит - наверняка не позабыв об откатеВ» .
11. В«Сегодня предприятие, поставляющее воду сотням тысяч запорожцев и очищающее отходы огромного города, стоит на грани полного краха. Причина этого - коррупция, безответственность, непрофессионализм и моральная убогость руководства предприятияВ» .
12.В«Стоит упомянуть, что В«ВодоканалВ» обладает более чем достаточными площадями для хранения труб самого большого диаметра. И хранение упомянутых труб на других складах объясняется только желанием руководства КП помочь деньгами владельцам этих складовВ» .
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» (ЄДРПОУ 35258901, адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. № 152), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, адреса: 69095, АДРЕСА_1), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_2, адреса: 69002, АДРЕСА_2) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_3, адреса: 72318, АДРЕСА_3) моральну шкоду у розмірі 30 000,00 (тридцяти тисяч) грн. 00 коп,
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Медіакомпанія В«СловоВ» (ЄДРПОУ 35258901, адреса: 69095, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. № 152), ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, адреса: 69095, АДРЕСА_1), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_2, адреса: 69002, АДРЕСА_2) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_3, адреса: 72318, АДРЕСА_4 ) судовий збір в розмірі 300 грн.
В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, особами , які були відсутні у судовому засіданні, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: Федченко І.М.
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2013 |
Оприлюднено | 01.07.2015 |
Номер документу | 45502977 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Федченко(Павленко) І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні