Ухвала
від 03.03.2010 по справі 04/165-38
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================================================================================================

УХВАЛА

від "03" березня 2010 р. по справі № 04/165-38

Господарський суд Волинської області, розглянувши матеріали по справі

за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська дирекція залізничних перевезень"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 груп Україна"

про стягнення 647 712,00 грн.

Суддя: Філатова С.Т.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: ОСОБА_2, дов. №ню-22 від 01.01.2010р. - в судовому засіданні 22.02.2010р.

від відповідача: ОСОБА_3 - генеральний директор, ОСОБА_4, дов. №4 від 22.02.2010р. - в судовому засіданні 22.02.2010р.

СУТЬ СПОРУ:

Державне територіально-галузеве об'єднання "Львівська залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Рівненська дирекція залізничних перевезень" звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 груп Україна" про стягнення 647 712 грн. заборгованості по оплаті за зберігання вантажу на місцях загального користування за період з 01.05.2009р. по 20.10.2009р.

Позовні вимоги обгрунтовує наступним:

Між ДТГО "Львівська залізниця" та ТзОВ «ОСОБА_1 Україна» 12.02.2007 року укладено договір за №36 "Про подачу та забирання вагонів", згідно з яким відповідачем у межах смуги відведення зайнято ділянку землі площею 9000 кв.м. Відповідно до п.14.3 зазначеного договору згідно ставок п. 22 таблиці 4 п. 9 розділу 2 Тарифного керівництва №1, (затвердженого наказом Мінтрансу України 15.11.99р. за №551, зареєстрованого у Мінюсті України за №828/4121 від 01.12.99р..) за утримання ділянок землі для складування вантажів, примикання під'їзних колій і в інших випадках щомісячно стягується відповідна плата. Зазначений пункт договору систематично порушувався відповідачем. Так, рішенням господарського суду Волинської області від 13.03.2009р. у справі № 5/52 стягнуто плату за утримання ділянки землі за липень - грудень місяць 2008року, та рішенням господарського суду Волинської області від 30.09.2009р. у справі №1/97-64 стягнуто плату за січень - квітень 2009р. за утримання ділянки землі наданої ТзОВ «ОСОБА_1 Україна».

Згідно п. 16 зазначеного договору у разі виникнення потреби в поверненні колії та ділянки землі раніше закінчення строку дії договору Залізниця вправі односторонньо розірвати договір без всякої відповідальності перед користувачем попередивши його за місяць до припинення дії договору.

Так, 16.03.09р. та 04.04.2009р. на адресу ТзОВ «ОСОБА_1 Україна» було направлено листи за №33, 47 про необхідність розірвання зазначеного вище договору для використання . земельної ділянки залізниці у власних потребах і запропоновоно звільнити ділянку землі, яка була зайнята його вантажем.

У зв’язку з невиконанням вимоги нарахована плата за зберігання вантажу на підставі ст. 46 Статуту залізниць, Правил зберігання вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України № 644, збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги ДТГО «Львівська залізниця» нараховано плату за зберігання вантажу за період з травня по 20 жовтня 2009 року включно в сумі 647712,00 грн.

Відповідач у відзиві №5 від 22.02.2010р. проти позову заперечує, мотивуючи тим, що відносини, пов'язані з діяльністю залізничного транспорту, регулюються Законами України «Про транспорт», «Про залізничний транспорт», Статутом залізниць України та ін.

Відповідно Статуту залізниць України, Правил перевезення вантажів , п. 1 Договору про подачу та забирання вагонів № 36 від 25.01.07 укладеного між Державним територіально-галузевим об'єднанням «Львівська залізниця» (Залізницею) та нами ТзОВ «ОСОБА_5 Україна» (Користувачем) за вказаним договором здійснюється подача, розставляння на місця навантаження, вивантаження і забирання вагонів з під»їздної колії, яка належить залізниці, та примикає до станції.

Згідно п. 14 Договору Користувач сплачує залізниці плату: за подачу та забирання вагонів; за користування вагонами; за складування вантажів або примикання під»їздних колій у смузі відведення (п.14.3); за маневрову роботу на окрему вимогу користувача інші збори і плати згідно ставок додатку до договору про організацію перевезення вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані залізницею послуги.

Збори і плати вносяться за фактично подані і зібрані вагони, за час користування вагонами, за фактично виконану роботу, за утримання ділянки землі наданої залізницею в тимчасове користування для складування вантажів, улаштування примикання під’їздної колії.

Згідно вище викладеного, до обов'язків ТзОВ «ОСОБА_5 Україна» (користувача) не входили здійснення зборів і плати за зберігання вантажу.

Виходячи з умов договору, рішень Господарського суду Волинської області від 13.03.09 у справі №5/52 та від 30.09.09 у справі №1/97-64, що набрали законної сили, на підставі п. 14.3 збір нараховувався за утримання ділянки землі. Нарахування плати за зберігання вантажу договором не передбачено.

Відповідно до п.6 Статуту залізниць України збори - це цінові ставки, за якими провадяться розрахунки за виконання підприємствами залізничного транспорту робіт та послуг, пов'язаних з перевезенням вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу.

ДТГО «Львівська залізниця» зберігання вантажу не здійснювалось в порушення вимог ст. 23 Закону України «Про залізничний транспорт»

На даний час вантаж, вказаний у заяві позивача, перекладений останнім на щебень та не є придатним для використання у господарський цілях за призначенням.

Відповідно до чинного законодавства, зокрема ст. ст. 46, 51 Статуті залізниць України, на яку посилається позивач, одержувач зобов'язаний прийняти і вивезти зі станції вантаж, що надійшов на його адресу. Терміни вивезення і порядок зберігання вантажів установлюються Правилами. Вантажі, що прибули, зберігаються на станції безкоштовно протягом доби. Цей термін обчислюється з 24-ої години дати вивантаження вантажу (контейнера) засобами залізниці або з 24-ої години дати подачі вагонів під вивантаження засобами одержувача. За зберігання вантажу на станції понад зазначений термін справляється плата, встановлена тарифом. Підприємства залізничного транспорту загального користування мають право на заставу майна, переданих їм для перевезення вантажів для забезпечення гарантії належної провізної оплати та інших платежів. Заставне право діє поки вантаж перебуває у віданні залізниці. Якщо відправник (одержувач) не внесе залізниці належні їй платежі, залізниця використовує заставне право і реалізує вантаж після закінчення передбаченого правилами граничного терміну його зберігання. Граничний термін зберігання не повинен перевищувати ЗО діб.

Чи нараховується плата за зберігання вантажу на наданій для цих цілей земельній ділянці після закінчення граничного терміну зберігання вантажу не визначено чинним законодавством. Тому вважає, що підстави для нарахування збору за зберігання вантажу після закінчення граничного терміну зберігання відсутні.

Вказує, що позивачем не представлено доказів про використання заставного права.

Крім того, вказує, що позивачем ДТГО «Львівська залізниця» не зазначено в позовній заяві в обґрунтування своїх позовних вимог, який саме вантаж зберігається залізницею, коли закінчився нормативний безоплатний термін зберігання, чи виданий вантаж одержувачу та які заходи вжито щодо реалізації вантажу для покриття витрат для його зберігання.

В судовому засідання 22.02.2010р. за клопотанням позивача, погодженим з відповідачем, оголошено перерву до 03.03.2010р. для ознайомлення з поданими запереченнями та представлення додаткових доказів по справі.

Сторони в судове засідання 03.03.2010р. не з’явилися, звернулися до суду з клопотаннями про відкладення розгляду спору у зв’язку з хворобою повноважного представника позивача.

Враховуючи викладене, розглянути спір в даному судовому засіданні неможливо.

Господарський суд, керуючись п. 3 ст.77 ГПК України, вважає за необхідне відкласти розгляд спору,-

ухвалив:

1.Розгляд справи відкласти на 12.04.2010року на 15 год. 00 хв.

2. Представити суду:

2.1. Позивачу: докази повідомлення відповідача про складання актів загальної форми, визначення маси вантажу, обгрунтовані пояснення по суті заперечень відповідача.

Відповідачу надіслати ухвалу суду рекомендованим листом з повідомленням.

Суд попереджає сторони, що в силу ст.4-5 ГПК України невиконання вимог ухвали суду тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Ухвала надсилається сторонам рекомендованим листом. У разі неподання відповідачем витребуваних судом документів та неявки в судове засідання спір буде розглянуто за наявними в справі матеріалами згідно ст.75 ГПК України.

Суддя Філатова С. Т.

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення03.03.2010
Оприлюднено06.07.2015
Номер документу45902405
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —04/165-38

Рішення від 05.05.2010

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Судовий наказ від 18.05.2010

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Ухвала від 03.03.2010

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

Ухвала від 02.02.2010

Господарське

Господарський суд Волинської області

Філатова Світлана Тимофіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні