Справа № 758/16605/13-ц
У Х В А Л А
30 червня 2015 року суддя Подільського районного суду м.Києва Васильченко О. В. , розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві та зобов'язання вчинити дію,
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м. Києва надійшла вищезазначена скарга.
Згідно зі ст.ст. 383-384 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07.02.2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зазначені в пунктах 3-5 частини сьомої статті 82 Закону про виконавче провадження, зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК.
П. 17 цієї ж Постанови роз'яснено, що справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК з особливостями, встановленими статтею 386 ЦПК, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються. До участі у справі як заінтересованої особи залучається інша сторона виконавчого провадження, оскільки судовим рішенням може бути вирішено питання про її права чи інтереси.
Таким чином, скаржнику необхідно уточнити коло осіб, які братимуть участь під час розгляду скарги, при цьому зазначити також представника скаржника, якщо скарга подається представником, його місце знаходження або місце проживання (перебування), поштовий індекс та номери засобів зв'язку усіх сторін, якщо такі відомі.
Крім того, у відповідності до ст. 51 Закону України «Про виконавче провадження» суд може визнати постанову державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачу незаконною, а відповідно до ст. 387 ЦПК України оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними.
А тому вимоги заявника про визнання дій державного виконавця незаконними, визнання постанови недійсною, визнання бездіяльності протиправною не ґрунтуються на чинному законодавстві.
ОСОБА_1 також не зазначив які саме дії, передбачені Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» необхідно вчинити начальнику ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві.
З викладеного вбачається, що скаржнику слід уточнити зміст своїх вимог, та вказати які саме дії та якого саме державного виконавця слід визнати неправомірними, а постанову незаконною.
Вважаю за необхідне скаргу залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків скарги з подачею її до суду в новій редакції.
Виходячи зі змісту ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. 119 цього Кодексу, скарга вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше скарга вважається неподаною і повертається заявникові.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 119, 121, 383-385 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві та зобов'язання вчинити дію, залишити без руху та надати заявникові строк для усунення недоліків вказаних в ухвалі, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.
В разі якщо заявник у вказаний строк не усуне вказані недоліки, скарга буде вважатись неподаною та буде повернута заявникові.
СуддяО. В. Васильченко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2015 |
Оприлюднено | 06.07.2015 |
Номер документу | 45972860 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Васильченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні