Ухвала
від 01.07.2015 по справі 817/1783/15
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 817/1783/15

01 липня 2015 року                                                                       м. Рівне          

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Гломб Ю.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Чаква"

до Управління пенсійного фонду України у Володимирецькому районі

про визнання дій неправомірними та скасування розрахунку

В С Т А Н О В И В:

Позовна заява подана без додержання вимог, установлених статтею 106 КАС України.

Як вбачається із позовної заяви, Сільськогосподарський виробничий кооператив "Чаква" просить визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України у Володимирецькому районі щодо складання та надсилання до СВК "Чаква" розрахунків № 152/02 від 14.01.2015 р. та № 128/02 від 17.01.2015 р. фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2015 року та скасувати розрахунки № 152/02 від 14.01.2015 р. та № 128/02 від 17.01.2015 р. фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2015 року, здійснені управлінням Пенсійного фонду України у Володимирецькому районі та адресовані СВК "Чаква".

Оспорювані розрахунки можуть породжувати підстави для зміни майнового стану Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Чаква". Зокрема, реалізація таких розрахунків може призвести до зменшення або збільшення майна позивача.

Відповідно, оспорення розрахунків спрямоване на захист порушеного права позивача у публічно-правових відносинах з метою збереження належного йому майна.

Вимога про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Крім того, позовна заява окрім вимог майнового характеру, містить вимоги немайнового характеру - визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України у Володимирецькому районі щодо складання та надсилання до СВК "Чаква" оскаржуваних розрахунків фактичних витрат.

Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Підпунктом 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову:

- майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати;

- немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

В силу положень ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.

Частиною 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Відтак, розмір судового збору за подання даного адміністративного позову майнового характеру становить 182,70 грн., немайнового характеру становить 73,08 грн.

Як вбачається з доданої до адміністративного позову квитанції про сплату судового збору, позивачем за подання даного адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 73,08 грн., однак вказаний судовий збір сплачено за призначенням платежу: "00855629 Державна судова адміністрація України".

За наведених обставин, слід запропонувати позивачу усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом подання до суду доказів сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру - 182,70 грн. та немайнову вимогу - 73,08 грн. за такими реквізитами: одержувач –УДКСУ у м.Рівному (м.Рівне) 22030001, код ЄДРПОУ 38012714, рахунок №31211206784002, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО банку 833017, призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 16 липня 2015 року

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Чаква" до Управління пенсійного фонду України у Володимирецькому районі про визнання дій неправомірними та скасування розрахунку - залишити без руху.

Встановити Сільськогосподарському виробничому кооперативу "Чаква" строк для усунення недоліків позовної заяви - до 16 липня 2015 року

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя                               Гломб Ю.О.

          

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.07.2015
Оприлюднено08.07.2015
Номер документу46033609
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —817/1783/15

Постанова від 10.11.2015

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Гломб Ю.О.

Ухвала від 20.07.2015

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Гломб Ю.О.

Ухвала від 01.07.2015

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Гломб Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні