УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2015 року справа № 823/1568/15
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Мишенко В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Легіон» до державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулося з позовом ТОВ «Компанія Легіон» (далі-позивач) в якому просить скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області (далі-відповідач) від 28.01.2015 № НОМЕР_1.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві вказується ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Згідно п. 3 ч. 1 ст.106 КАС України у позовній заяві вказується ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У позовній заяві що надійшла до суду не зазначено номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти позивача та не зазначено відомостей щодо їх відсутності і не зазначено номеру засобу зв'язку і адресу електронної пошти відповідачів та не зазначено чи така інформація відома позивачеві.
Відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Згідно ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Суддя зазначає, що позовна заява підписана директором ТОВ «Компанія Легіон», проте до матеріалів не додано документів, що дають можливість встановити адміністративну процесуальну правоздатність представника позивача.
Крім того, згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а у разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
У позовній заяві позивач наголошує, що прийняте ППР є неправомірним, з огляду на підтвердження господарських відносин за вересень-жовтень 2014 року з контрагентом продавцем ПП «Фебер». Тобто представник позивача посилається на певні обставини, проте жодних доказів на підтвердження надано до суду не було. Також з приводу зазначеної обставини суддя зазначає, що позивачу необхідно надати докази реальності здійснення господарської операції з ПП «Фебер» за вказаний період, а саме: договір поставки, податкові та видаткові накладні по даному договору, рахунки фактури, виписки з банківського рахунку щодо перерахування коштів за отриманий товар, ТТН, докази використання придбаних матеріалів в ПП «Фебер» у власній господарській діяльності.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Постановою КМУ від 30.11.2011 №1242, затверджено Типову інструкцію з діловодства, де передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п. 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу. У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис».
Суддя зазначає, що представником позивача до позовної заяви надано ксерокопії/фотокопії документів, не засвідчені у встановленому порядку.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Усунення вказаних недоліків може бути здійснене шляхом надання суду адміністративних позовів з необхідними додатками у відповідності до сторін з виправленими недоліками та інші додатки до позову.
Керуючись ст.ст. 106, 107, 108 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Легіон» до державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Позивачу надати строк до 14 вересня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.ст. 184-187 КАС України.
Суддя В.В. Мишенко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2015 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46052396 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.В. Мишенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні