Справа № 203/3775/14-ц
Провадження № 2-з/0203/143/2014
УХВАЛА
12 грудня 2014 року м. Дніпропетровськ
Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Колесніченко О.В. , розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Гастороном», ТОВ «Юріс-Плюс», ТОВ «Кіров-Естейт», ОСОБА_2, треті особи - приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3Є, Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 про визнання договорів недійсними та витребування майна.
ОСОБА_1 12 грудня 2014 року подав заяву про забезпечення його позову шляхом накладення арешту на нежитлові приміщення підвалу №68 поз. №№1-22, 27, 28 загальною площею 358,5 кв.м., а також приміщення першого поверху приміщення №67 поз. №№1, 4-18, 22 загальною площею 358,2 кв.м., загальною площею 716,7 кв.м. в житловому будинку А-5 по пр. Кірова, 100 в м. Дніпропетровську.
Частиною 1 ст. 153 ЦПК України передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч.ч. 1,3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до пп.13 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» заяви про забезпечення доказів або позову оплачуються судовий збором в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Одночасно належить взяти до уваги роз?яснення, надані Пленумом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.26 постанови №10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» про те, що перерахування суми судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року N 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України. Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Як вбачається з поданої заяви та додатків, позивачем до заяви додана копія квитанції №2 від 14 липня 2014 року, а не оригінал платіжного документу, та крім того, з цієї квитанції не зрозуміло у якій справі сплачено цей судовий збір, зважаючи на те, що ОСОБА_1 є позивачем і стороною не в одній судовій справі.
Зважаючи на викладене, заява про забезпечення позову підлягає поверненню позивачу на підставі ч.8 ст. 153 ЦПК України.
Керуючись ч.8 ст.153, 209-210 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Повернути ОСОБА_1 заяву про забезпечення його позову до товариства з обмеженою відповідальністю «Гастроном», товариства з обмеженою відповідальність «Юріс-Плюс», товариства з обмеженою відповідальністю «Кіров Естейт», ОСОБА_2, треті особи - приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3, Реєстраційна служба Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4, про визнання договорів недійсними та витребування майна.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд міста Дніпропетровська. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Колесніченко
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2014 |
Оприлюднено | 08.07.2015 |
Номер документу | 46082721 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Колесніченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні