cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"06" липня 2015 р.Справа № 922/3799/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Денисюк Т.С.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Сокіл", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт Лайн", м. Мінськ про стягнення коштів в розмірі 48 810,00 доларів США встановив наступне: Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сокіл" звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Імпорт Лайн" про стягнення 48 810,00 доларів США. В обгрунтування позовних вимог, позивач посилається на неналежне виконання покладених на відповідача обов"язків за Контрактом №1-30/03ВЄД від 30 березня 2015 року. Пунктом 12.2 Контракту №1-30/03ВЄД від 30 березня 2015 року будь який спір, що виник по відношенню до цього Контракту, чи щодо нього, підлягає передачі на розгляд та остаточний розгляд до господарського суду країни позивача. Згідно ч. 4 ст.4 ГПК України, Господарський суд у випадках, передбачених законом або міжнародним договором, застосовує норми права інших держав. За статтею 76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону. Статтею 1 "Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності", укладеної між державами-учасницями СНД і ратифікованої Постановою Верховної Ради України від 19.12.1992 року, встановлено, що ця Угода регулює питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб'єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними. Відповідно до ч.2 ст. 4 Угоди про порядок вирішення спорів, компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду. Відповідно до ст. 124 ГПК України, підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Таким чином, суд дослідивши матеріали позовної заяви,
визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Згідно ст. 125 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Суд вважає за необхідне направити судове доручення органу юстиції за місцезнаходженням відповідача - Економічного суду міста Мінська (Республіка Білорусь, 220072, м. Мінськ, вул. Академічна, 15, корп.1) у порядку, визначеному Угодою про порядок вирішення спорів , пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992 року.
Також, суд вважає за необхідне позначити граничний строк розгляду справи відповідно до Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 15.11.1965 року, а саме: встановити термін розгляду справи до 01.01.2016 року, що становить шість місяців з дати надходження позовної заяви до господарського суду Харківської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або до іншого компетентному органу іноземної держави.
Оскільки, у суду виникла необхідність звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги, провадження у справі №922/3799/15 слід зупинити.
Керуючись статтями 4,64, 65, 86 , 124, 125Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі та призначити її до розгляду у судовому засіданні на "06" жовтня 2015 р. о(об) 10:30 .
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 1-й поверх, кабінет № 121.
4. Зобов'язати сторони направити в судове засідання своїх повноважних представників та за три дні до дати судового засідання надати через канцелярію суду наступні документи:
ПОЗИВАЧА:
- в семиденний строк з дня отримання цієї ухвали надати суду офіційний переклад ухвали суду про порушення провадження у справі з української мови російскою, правильність якого повинна бути посвідчена нотаріально;
- надати письмові пояснення щодо наявності офіційного представництва відповідача на території України;
- листування з відповідачем (за наявності);
- при наявності, надати інші докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;
- надати оформлений з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо);
- оригінали документів, наданих до позовної заяви в копіях для огляду в судовому засіданні;
ВІДПОВІДАЧА:
- документально та нормативно обґрунтований відзив по суті позовних вимог;
- надати оформлений з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо);
5. Зобов'язати позивача направити на адресу відповідача копію даної ухвали з перекладом по лінії кур'єрської пошти, докази такої відправки надати до суду.
6. Попередити учасників судового процесу про наступне:
- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України. Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року №55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності);
- представники сторін повинні мати паспорт, довіреність, а в необхідних випадках документ, що посвідчує їх службове становище.
7. Звернутися до Економічного суду міста Мінська (Республіка Білорусь, 220072, м. Мінськ, вул. Академічна, 15, корп.1) із судовим дорученням про надання правової допомоги щодо вручення Товариству з обмеженою відповідальністю "Імпорт Лайн" (Республіка Білорусь, 220113, м. Мінськ, вул. Мележа, 1, приміщення 1216, УПН 191280421) копії ухвали про порушення провадження у справі №922/3799/15 і призначення судового засідання на 06.10.2015 року о 10:30 год..
8. Провадження у справі №922/3799/15 зупинити.
Суддя Т.С. Денисюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2015 |
Оприлюднено | 10.07.2015 |
Номер документу | 46277337 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Денисюк Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні