Ухвала
від 06.07.2015 по справі 922/3259/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"06" липня 2015 р.Справа № 922/3259/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Суярко Т.Д.

при секретарі судового засідання Цвіри Д.М.

розглянувши матеріали справи

за позовом Приватного підприємства "ІК Інтерінвест", м. Маріуполь до Extralux Development LLP, м. Лондон про стягнення коштів у сумі 245760,00 доларів США за участю представників:

позивача: ОСОБА_1, довіреність б/н від 15.05.2015 р.;

відповідача: не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Приватне підприємство "ІК Інтерінвест" - звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Extralux Development LLP - про стягнення суми основного боргу в розмірі 245760,00 доларів США.

Позовні вимоги вмотивовано неналежним виконанням відповідачем умов контракту № 20/02/15 від 20.02.2015 року щодо оплати вартості поставленого товару.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 05 червня 2015 року вказану позовну заяву було прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 17 червня 2015 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 17 червня 2015 року розгляд справи було відкладено до 06 липня 2015 року.

02 липня 2015 року через канцелярію суду від відповідача супровідним листом (вхідний № 26750) надійшли відзив на позовну заяву, клопотання про розгляд справи за відсутністю представника відповідача, повідомлення про отримання відзиву та довіреність на представника, які суд долучив до матеріалів справи.

06 липня 2015 року через канцелярію суду з супровідним листом (вх.№ 27056) від позивача надійшов витяг з ЄДРПОУ стосовно нього, який суд долучив до матеріалів справи.

У відзиві на позовну заяву, підписаному представником відповідача ОСОБА_2, відповідач суму заборгованості, що становить предмет спору у даній справі визнав в повному обсязі.

В призначене судове засідання з'явився представник позивача, втім всіх витребуваних ухвалою суду про порушення провадження у справі документів не надала.

Відповідач свого уповноваженого представника в судове засідання не направив, всіх витребуваних судом документів не надав.

Розглянувши клопотання відповідача про розгляд справи за відсутністю його представника, суд вважає за неможливе його задовольнити.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 65 Господарського процесуального кодексу України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вирішує питання про визнання явки представників сторін у засідання господарського суду обов'язковою.

Враховуючи невиконання відповідачем вимог попередніх ухвал суду щодо надання пояснень з приводу співвідношення відомостей щодо кількості та вартості поставленого відповідачу товару згідно даних актів передачі права власності на товар та митних декларацій, доданих до позовної заяви, з метою всебічного та повного з'ясування всіх обставин справи, суд вважає за необхідне визнати явку представника відповідача в наступне судове засідання обов'язковою.

З метою належного повідомлення відповідача про розгляд даної справи в порядку, визначеному національним та міжнародним законодавством, господарський суд Харківської області зазначає наступне.

Повідомлення іноземних суб'єктів про розгляд справи судами України здійснюється в порядку, визначеному Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 року в м. Гаага (далі - Конвенція), до якої приєдналась України згідно Закону України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах» від 19 жовтня 2000 року N 2052-III.

Відповідно до статті 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Типові умови формуляру, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов'язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави. Відповідні пробіли заповнюються або мовою запитуваної Держави, або французькою чи англійською мовами (стаття 7 Конвенції).

Порядок здійснення такого вручення врегульовано в Україні Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. N 1092/5/54 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 2.3 Інструкції переклад здійснюється фахівцем, запрошеним до відповідного суду України, або засвідчується уповноваженим перекладачем, або нотаріально.

З метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомиться з такими матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження (пункт 4 частини 1 статті 65 Господарського процесуального кодексу України).

З огляду на наведене, суд зобов'язує позивача надати до суду переклад позовної заяви у даній справі, ухвали господарського суду Харківської області від 05 червня 2015 року та ухвали господарського суду Харківської області, винесеної за результатами даного судового засідання на англійську мову у чотирьох примірниках.

Згідно ч.3 ст.4-3 ГПК України, господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

Відповідно до ст.77 ГПК України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів.

Приймаючи до уваги необхідність повідомлення відповідача про розгляд даної справи у порядку, визначеному національним та міжнародним законодавством, а також ненадання сторонами в повному обсязі витребуваних судом документів, суд вважає, що розгляд справи слід відкласти.

На підставі викладеного та керуючись статтями 4-3, 22, 65, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Зобов'язати Приватне підприємство "ІК Інтерінвест" через канцелярію в строк до 16 липня 2015 року надати до суду переклад позовної заяви у даній справі, ухвали господарського суду Харківської області від 05 червня 2015 року та даної ухвали господарського суду Харківської області від 06 липня 2015 року на англійську мову у чотирьох примірниках .

Розгляд справи відкласти на "10" серпня 2015 р. о 12:00 год.

ОСОБА_3 СТОРІН В СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ ВИЗНАТИ ОБОВ'ЯЗКОВОЮ.

Зобов'язати сторони за три дні до судового засідання через канцелярію надати до суду:

ПОЗИВАЧУ:

- докази повноважень особи, що підписала позовну заяву;

- докази зарахування судового збору до державного бюджету;

- докази на підтвердження офіційного курсу гривні до долару США, встановленого НБУ на день сплати судового збору (28.05.2015 р.);

- письмові пояснення з приводу співвідношення кількості та вартості поставленого відповідачу товару згідно актів передачі права власності на товар та митних декларацій, доданих до позовної заяви;

- докази повного або часткового виконання зобов'язань Відповідачем (банківські виписки про рух коштів на поточному рахунку відповідача, копії платіжних доручень відповідача, квитанції, прибуткових касових орденів тощо).

ВІДПОВІДАЧУ:

- письмові пояснення з приводу співвідношення кількості та вартості поставленого відповідачу товару згідно актів передачі права власності на товар та митних декларацій, доданих до позовної заяви;

- докази повного або часткового виконання зобов'язань Відповідачем (банківські виписки про рух коштів на поточному рахунку відповідача, копії платіжних доручень відповідача, квитанції, прибуткових касових орденів тощо).

УСІХ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ:

- провести звірку взаємних розрахунків, для чого Відповідачу направити свого повноважного представника до Позивача. Акт звірки та підтвердження повноважень осіб, які його підписали надати до суду. В разі ухилення однієї з сторін від проведення звірки - іншій стороні надати суду свій варіант проекту акту звірки та докази його вручення.

ПОПЕРЕДИТИ учасників судового процесу:

- усі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов'язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду;

- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналомВ» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФО-П - за наявності);

- представники сторін повинні мати паспорт, довіреність, а в необхідних випадках документ, що посвідчує їх службове становище;

- у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами або залишити позов без розгляду.

Суддя ОСОБА_4

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.07.2015
Оприлюднено14.07.2015
Номер документу46353193
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3259/15

Рішення від 27.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 14.09.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 10.08.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 06.07.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 17.06.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 05.06.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні