Справа № 583/2225/15-ц
6/583/56/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2015 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді - Кудіна А.М.
з участю секретаря с/з - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 про надання дозволу на примусове проникнення до приміщення, -
ВСТАНОВИВ:
10.07.2015 р. державний виконавець державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 звернувся до суду з поданням, в якому просить винести ухвалу про примусове проникнення до приміщення боржника за адресою: 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Чкалова, 2, що належить ТОВ «Ахтол», для проведення виконавчих дій, мотивуючи свої вимоги тим, що
що на виконанні у ВДВС Охтирського МУЮ знаходиться виконавче провадження за номером ВП №42926348 про звернення стягнення на нерухоме майно - нежиле приміщення загальною площею 64,1 кв.м, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Охтирка, вул. Чапаєва, №2, що належить ТОВ «Ахтол», ЄДРПОУ 24267883. ТОВ «Ахтол» рішення в добровільному порядку не виконано, заборгованість за виконавчим документом не погашено. Крім того, боржник повідомлений про дату та час опису її арешту майна, яке належить ТОВ «АХТОЛ», лист від 10.06.2014 вих. № 818/02-37, але керівництво вищевказаної юридичної особи ухиляється від виконання законних вимог державного виконавця щодо надання для опису й арешту належного їй майна. Ці обставини підтверджуються актами від 07.05.2014р., 26.06.2014 р., 22.10.2014 р. В зв'язку з вищевикладеним вбачається необхідність у примусовому проникненні до приміщення боржника, що знаходиться за адресою: м. Охтирка, вул. Чапаєва,2, м. Охтирка, для задоволення вимог ПАТ КБ «Надра».
Відповідно до ч.2 ст.376 ЦПК України, суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Державний виконавець ВДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений.
Згідно з ч.2 ст.197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
В зв'язку з цим суд вважає за можливе здійснити розгляд подання за відсутності державного виконавця та представника боржника ТОВ «Ахтол» та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, встановив наступне.
На виконанні у відділі державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції перебуває виконавчий напис №1028, виданий 19.03.2014 року приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про звернення стягнення на нерухоме майно - нежиле приміщення загальною площею 64,1 кв.м, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Охтирка, вул. Чапаєва. №2, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Ахтол», код ЄДРПОУ 24267883 на користь ПАТ КБ «Надра».
11.04.2014 р. на підставі вказаного виконавчого напису ВДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції було відкрито виконавче провадження ВП №42926348 та ТОВ «Ахтол» запропоновано в строк до 18.04.2014 р. добровільно виконати свої зобов'язання. 07.05.2014 р. о 15-3, год. був складений акт старшим державним виконавцем Очкуренком В.М. про те, що на виконання виконавчого напису №1028 від 19.03.2014 р. він та представник ПАТ КБ «Надра» прибули для проведення виконавчих дій за адресою м. Охтирка, вул. Чапаєва, 2, тобто для опису та арешту майна для подальшої його реалізації. Як виявилося за вказаною адресою знаходиться туристичне агентство «Фігаро», яке зі слів працівника даного агентства, орендують вказане приміщення у ТОВ «Ахтол». Доступу до вказаного приміщення надано не було. Представник боржника за місцем проведення виконавчих дій був відсутнім. 10.06.2014 р. ПТ КБ «Надра» та керівнику ТОВ «Ахтол» як боржнику було направлено повідомлення про проведення опису та арешту майна, нежитлового приміщення за адресою м. Охтирка, вул. Чапаєва, №2, що належить ТОВ «Ахтол», і який має відбутися 26.06.2014 р. об 11-00 год. за адресою: м. Охтирка, вул. Чапаєва, 2, в зв'язку з чим пропонувалося представникам вказаних установ з'явитися в призначений час для участі у виконавчих діях.
26.06.2014 р. об 11-00 год. для опису та арешту нежитлового приміщення старшим державним виконавцем було здійснено вихід за адресою: м. Охтирка, вул. Чапаєва, №2, що належить ТОВ «Ахтол» та складено відповідний акт. Перевіркою встановлено, що двері ніхто не відчинив, керівника вказаного підприємства на місці не було. Аналогічний акт державним виконавцем про відсутність боржника ТОВ «Ахтол» за адресою м. Охтирка, вул. Чапаєва, 2 було складено також 22.10.2014 р.
Як вбачається з ч.2 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова. Відповідно до ст. 52 Закону звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржнику інше майно, за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення. Згідно ст. 57 Закону арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом зокрема винесенням постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження; проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту. Відповідно до ст. 5 Закон вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Державному виконавцю повинні бути безоплатно надані у встановлений ним строк інформація, документи або їх копії,
необхідні для здійснення його повноважень. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за
собою відповідальність згідно із законом.
Таким чином, враховуючи, що боржник умисно не допускає державного виконавця до житла, а саме нежитлового приміщення, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Охтирка, вул. Чапаєва, №2 (відомості про те, що боржник дійсно перешкоджає вільному доступу державного виконавця у вказане приміщення зафіксовано актами державного виконавця від 07.05.2014 р., 26.06.2014 р., 22.10.2014 р.), з огляду на те, що державним виконавцем вчинено всі передбачені законом дії щодо звернення стягнення на майно ТОВ «Ахтол», суд вважає подання державного виконавця обґрунтованим, і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.197, 376 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 задовольнити.
Надати державному виконавцю відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2 дозвіл на примусове проникнення до приміщення боржника ТОВ «Ахтол» ЄДРПОУ 24267883, що знаходиться за адресою: 42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Чапаєва, №2 для задоволення вимог ПАТ КБ «Надра», - для проведення виконавчих дій.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. Для осіб, які не приймали участі у судовому засіданні, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду ОСОБА_4
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2015 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46619475 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Кудін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні