cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"17" червня 2014 р.Справа № 922/1547/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жигалкіна І.П.
при секретарі судового засідання Кісельовій С.М.
розглянувши матеріали справи
за позовом Обслуговуючого кооперативу "Гаражно-будівельний кооператив "Софіївський", м. Харків до 1. Харківської міської ради, м. Харків , 2. Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, м. Харків про визнання права власності за участю представників:
позивача - Ліханської О.В.
1. відповідача - не з'явився
2. відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Обслуговуючий кооператив "Гаражно-будівельний кооператив "Софіївський", звернувся до господарського суду Харківської області з позовом про визнання права власності на: - нежитлову будівлю літ. "В-1", загальною площею 176,2 м.кв., яка розташована за адресою: м. Харків, Дзержинський р-н., вул. Лопанська, 31, що складається з гаражних боксів: №1 - площею 22,0 м.кв.; №2 - площею 22,0 м.кв.; №3 - площею 22,0 м.кв.; №4 - площею 22,0 м.кв.; №5 - площею 22,0 м.кв.; №6 - площею 22,0 м.кв.; №7 - площею 22,0 м.кв.; №8 - площею 22,0 м.кв..
- нежитлову будівлю літ. "Г-1", загальною площею 138,2 м.кв., яка розташована за адресою: м. Харків, Дзержинський р-н., вул. Лопанська, 31, що складається з гаражних боксів: №1 - площею 23,2 м.кв.; №2 - площею 22,6 м.кв.; №3 - площею 23,2 м.кв.; №4 - площею 22,6 м.кв.
Від Позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, де першим зазначено, що після виготовлення нових технічних паспортів на нежитлові приміщення (гаражні бокси), у яких було змінено літери та загальні площі нежитлових приміщень. Таким чином суд розглядає заяву Позивача, як зменшення позовних вимог (з доказом сплати судового збору у розмірі 5 208,00 грн.), де просить суд визнати право власності на: - нежитлову будівлю літ. "Ж-1", загальною площею 176,2 м.кв., яка розташована за адресою: м. Харків, Дзержинський р-н., вул. Лопанська, 31, що складається з гаражних боксів: №1 - площею 22,3 м.кв.; №2 - площею 22,0 м.кв.; №3 - площею 22,3 м.кв.; №4 - площею 21,5 м.кв.; №5 - площею 21,9 м.кв.; №6 - площею 22,1 м.кв.; №7 - площею 21,8 м.кв.; №8 - площею 22,3 м.кв..
- нежитлову будівлю літ. "Е-1", загальною площею 92,0 м.кв., яка розташована за адресою: м. Харків, Дзержинський р-н., вул. Лопанська, 31, що складається з гаражних боксів: №3 - площею 22,9 м.кв.; №4 - площею 23,2 м.кв.; №5 - площею 22,9 м.кв.; №6 - площею 23,0 м.кв.
На підставі частини 4 статті 22 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
У ункті 3.10. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що передбачені частиною четвертою статті 22 ГПК права позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову можуть бути реалізовані до прийняття рішення судом першої інстанції. Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Згідно з частиною третьою статті 55 ГПК ціну позову вказує позивач. Отже, у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої й вирішується спір, - з обов'язковим зазначенням про це як у вступній, так і в описовій частині рішення. При цьому питання щодо повернення зайво сплаченої суми судового збору у зв'язку із зменшенням позовних вимог вирішується господарським судом на загальних підставах і в порядку, визначеному законодавством. Якщо ж до заяви про збільшення розміру позовних вимог не додано доказів сплати суми судового збору у встановленому порядку та розмірі (з урахуванням такого збільшення), то відповідна заява повертається господарським судом на підставі пункту 4 частини першої статті 63 ГПК, а у разі якщо відповідні недоліки виявлено після прийняття господарським судом заяви про збільшення розміру позовних вимог, суд стягує несплачені в установленому порядку та розмірі суми судового збору за результатами розгляду справи на підставі статті 49 ГПК.
На підставі вищевикладеного суд приймає заяву Позивача про зменшення позовних вимог до розгляду, як таку, що не суперечить чинному законодавству.
Представник 1. Відповідача у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив. Надав до суду пояснення на позовну заяву, де просить суд прийняти законне та обґрунтоване рішення. Також просить суд розглядати справу без участі представника 1. Відповідача.
Представник 2. Відповідача у судове засідання не з'явився. Про причини своєї неявки суд не повідомив. Надав до суду пояснення по справі, де зазначає, що підстав для задоволення позовних вимог не вбачається. Також просить суд розглядати справу без участі представника 2. Відповідача.
Також представник Позивача надав до суду заяву про продовження строку розгляду справи на п'ятнадцять днів.
Відповідно до частини 3 статті 69 Господарського процесуального кодексу України, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Суд вважає за доцільне задовольнити заяву Позивача про продовження строку розгляду справи, як таку, що не суперечить чинному законодавству та продовжує строк розгляду справи на п'ятнадцять днів до 03 липня 2014 року.
Враховуючи неявку представників Відповідачів, уточнення (зменшення) позовних вимог, не надання витребуваних судом документів, які потрібні для повного та всебічного розгляду справи, приймаючи до уваги принцип змагальності сторін та те, що правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників процесу перед законом і судом, суд дійшов висновку, що спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні, в зв`язку з чим вважає доцільним відкласти розгляд справи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 22, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Позивача про зменшення позовних вимог прийняти до розгляду, як таку, що не суперечить чинному законодавству.
Заяву Позивача про продовження строку розгляду справи на п'ятнадцять днів - задовольнити.
Продовжити строк розгляду справи на п'ятнадцять днів до 03 липня 2014 року.
Розгляд справи відкласти на "01" липня 2014 р. о 11:15
Зобов'язати сторони виконати вимоги попередніх ухвал суду, а також:
позивачу - надати правове та документальне заперечення на пояснення Відповідачів.
Попередити учасників судового процесу про те, що усі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов'язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду;
- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст. 36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" та ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
- у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами або залишити позов без розгляду.
З метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суд визнає явку представників сторін у засідання господарського суду обов'язковою (стаття 65 ГПК України).
Суддя (підпис) І.П. Жигалкін
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2014 |
Оприлюднено | 20.07.2015 |
Номер документу | 46763192 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жигалкін І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні