У Х В А Л А
14 липня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Коротких О.А.,
суддів: Маринченка В.Л.,Терлецького О.О.,-
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційний центр «Сервіт» (далі -ТОВ) до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (далі - Інспекція) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и л а:
26 червня 2015 року Інспекція подала заяву про перегляд Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року, якою постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 9 листопада 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2013 року, залишено без зміни.
У заяві йдеться про неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень Податкового кодексу України.
На підтвердження наведених у заяві доводів Інспекція надала копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2014 року, яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про її необґрунтованість з огляду на таке.
За правилами пункту 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Ухвалення різних за змістом судових рішень матиме місце в разі, коли суд (суди) касаційної інстанції у розгляді двох чи більше справ за тотожних предмета спору, підстав позову та за аналогічних обставин і однакового матеріально-правового регулювання спірних правовідносин дійшов (дійшли) протилежних висновків щодо заявлених позовних вимог.
У справі, рішення в якій просить переглянути заявник, Вищий адміністративний суд України погодився із висновками судів першої та апеляційної інстанцій щодо задоволення позову та скасування спірних податкових повідомлень-рішень. Оскільки, матеріали перевірки та висновки податкового органу, викладені в акті документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ВКЦ «Сервіт» від 16 липня 2012 року № 803/22-80/21627140, що призначена на виконання постанови від 9 лютого 2012 року слідчого СВ ПМ ДПІ у Печерському районі, відповідно до кримінально-процесуального закону, і до дня набрання законної сили відповідним рішенням у кримінальній справі, можуть бути оцінені як докази виключно у рамках розслідування та розгляду такої кримінальної справи і не можуть бути підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про визначення платникові податків розрахованого за результатами такої перевірки грошового зобов'язання.
В ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2014 року, наданій на підтвердження неоднакового застосування норм матеріального права у подібних правовідносинах, суд касаційної інстанції погодився з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, які, відмовляючи в задоволенні позову, виходили з того, що реального настання наслідків за договором, укладеним між позивачем та контрагентом ТОВ «Ріал-Групп» не доведено, будь яких інших доказів, що могли б підтвердити товарність таких угод позивачем не надано.
Отже, аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України,
у х в а л и л а:
відмовити у допуску до провадження справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційний центр «Сервіт» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, за заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.А. Коротких Судді: В.Л. Маринченко О.О. Терлецький
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2015 |
Оприлюднено | 17.07.2015 |
Номер документу | 46872143 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Коротких О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні