cpg1251
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" лютого 2013 р. Справа №5004/1284/12
Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Демидюк О.О.
судді Грязнов В.В. ,
судді Огороднік К.М.
при секретарі Головченко Д.М.
за участю представників сторін:
позивача - Сініцина Н.В. (довіреність №156 від 06.08.2012 року)
відповідача - не з'явився
Третьої особи - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Рівненського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу третьої особи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області на рішення господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року у справі №5004/1284/12
Позивач: ВАТ "Горохівагротехсервіс"
Відповідач: Горохівська міська рада
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Волинській області
про визнання права власності за набувальною давністю
Судом роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20,22 ГПК України.
Клопотання про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід суддів не надходило.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Волинської області №5004/1284/12 від 26.11.2012 року (суддя Войціховський В.А.) позов задоволено та визнано за відкритим акціонерним товариством "Горохівагротехсервіс" в порядку набувальної давності право власності на об'єкти нерухомого майна, а саме: складське приміщення, виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі, котрі знаходяться за адресою: Волинська область, м.Горохів, вул.Козацька, 98.
Рішення мотивоване тим, що позивачем належним чином доведено добросовісність заволодіння та сам факт володіння чужим майном (складське та виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі), як це передбачено статтею 344 Цивільного кодексу України, на які ВАТ "Горохівагротехсервіс" посилається в обґрунтування заявлених позовних вимог.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Волинській області оскаржило його в апеляційному порядку. У своїй апеляційній скарзі третя особа просить суд скасувати рішення місцевого господарського суду та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити. Апелянт посилається на те, що керуючись Указами Президента України "Про завдання та особливості приватизації майна у 1996 році" від 19.03.1996 року №66, "Про прискорення приватизації майна в агропромисловому комплексі" від 19.01.1995 року №66 та на підставі рішення обласної Ради від 07.10.1993 року №15/3 наказом регіонального відділення "Про визначення способів приватизації" від 05.07.1996 року №554 підприємство "Горохівагротехсервіс" було включено до переліку об`єктів, що підлягають приватизації шляхом перетворення у ВАТ "Горохівагротехсервіс", однак, три об'єкти нерухомого майна, а саме: складське приміщення, виробниче приміщення та господарську будівлю, що знаходяться за адресою Волинська область, м.Горохів, вул.Козацька, 98 були навмисно приховані працівниками підприємства позивача та не внесена комісією до інвентаризаційного опису основних засобів державного підприємства "Горохівагротехсервіс".
Ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду №5004/1284/12 від 19.12.2012 року прийнято до провадження апеляційну скаргу третьої особи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області на рішення господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року у справі №5004/1284/12.
Горіховською міською радою та ВАТ "Горохівагротехсервіс" подано суду відзиви та доповнення до відзиву на апеляційну скаргу, в яких відповідач та позивач просять суд рішення місцевого господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання 11.02.2013 року не з'явились. Явка представників сторін в судове засідання не вимагалась. Учасники провадження у справі були належним чином повідомлені про місце, дату та час судового засідання. Судова колегія вважає, що неявка представників не перешкоджатиме перегляду рішення господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року у справі №5004/1284/12.
Колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду, неодноразово заслухала представника позивача, вивчила та дослідила матеріали справи та наявні в ній докази, розглянула матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, відзиви на апеляційну скаргу та доповнення до відзиву, перевірила правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, та прийшла до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення господарського суду Волинської області без змін, виходячи з наступного.
Як встановлено господарським судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, у відповідності до наказу Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Волинській області від 27.12.1996 року №1153 "Про перетворення державного підприємства "Горохівагротехсервіс" у відкрите акціонерне товариство" (т.1, а.с.13), згідно із п.6 Указу Президента України "Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996 році" №194/96 від 19.03.1996 року, Указом Президента України "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" від 26.11.1994 року №699 та на підставі плану приватизації державного підприємства "Горохівагротехсервіс", затвердженого начальником Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Волинській області 11.11.1996 року, Горохівське підприємство "Горохівагротехсервіс" (Волинська область м.Горохів, вул.Козацька, 98) було перетворене у відкрите акціонерне товариство "Горохівагротехсервіс", а також затверджено тимчасовий Статут зазначеного товариства.
Статутом відкритого акціонерного товариства "Горохівагротехсервіс" (нова редакція), затвердженим Загальними зборами акціонерів товариства 09.09.2008 року протокол №10 та зареєстрованим державним реєстратором Горохівської районної державної адміністрації Зіник О.Д. 03.10.2008 року за реєстровим №11811050004000443 (т.1, а.с.117-130) також стверджується те, що відкрите акціонерне товариство "Горохівагротехсервіс" (м.Горохів, вул.Козацька, 98, код ЄДРПОУ 03569217) було створене відповідно до Рішення регіонального відділення Фонду державного майна України у Волинській області (наказ №1153 від 27.12.1996 року) шляхом перетворення державного підприємства "Горохівагротехсервіс" у відкрите акціонерне товариство згідно із Законом України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".
У відповідності до наказу Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Волинській області від 27.12.1996 року №1153 в процесі перетворення державного підприємства "Горохівагротехсервіс" у відкрите акціонерне товариство у власність зазначеного суб'єкта господарювання було передано об'єкти нерухомого майна, визначені у Переліку нерухомого майна (т.1, а.с.14-16).
Відкрите акціонерне товариство "Горохівагротехсервіс" звернулось до господарського суду з позовом до Горохівської міської ради про визнання за товариством в порядку набувальної давності права власності на об'єкти нерухомого майна: складське та виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі, котрі свого часу не ввійшли (не були включені) до Переліку нерухомого майна, котре передавалось при перетворенні державного підприємства "Горохівагротехсервіс" у відкрите акціонерне товариство, знаходяться на території товариства-позивача у м.Горохові по вул.Козацькій, 98, відкрито та безперервно використовуються суб'єктом господарювання впродовж тривалого терміну, а саме з моменту створення цих об'єктів та й по даний час.
Приймаючи оскаржуване рішення, місцевий господарський суд виходив з наступного.
В силу положень статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування" встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи місцевого самоврядування діють на підставі діючого законодавства та у межах повноважень й шляхом, передбаченим Конституцією України та нормативно-правовими актами. Додержання принципу законності направлене на недопущення свавілля в органах державної влади та місцевого самоврядування та передбачає, перш за все, прийняття суб'єктами владних повноважень законних актів, тобто певної форми актів, виданих у визначеному порядку компетентними органами в межах їх повноважень.
Ця ж норма закріплена і в статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 316 Цивільного кодексу України визначає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Суб'єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин (стаття 318 Цивільного кодексу України).
Згідно із статтею 326 Цивільного кодексу України від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно органи державної влади.
Відповідно до ст.328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема, із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Згідно ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Правовстановлюючими документами, на підставі яких проводиться реєстрація власності на об'єкти нерухомого майна, відповідно до ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обмежень", разом з іншими документами, є і рішення судів.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.
Частиною 4 статті 344 ЦК України визначено, що право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
У відповідності до положень чинного законодавства України підстави набуття суб'єктами господарювання права власності поділяються на первісні та похідні.
Набувальна давність (або давність володіння) відноситься до первісних способів набуття права власності тому що права набувача основані не на минулій власності чи відносинах правонаступництва, а на обов'язковій сукупності обставин, передбачених ч.1 ст. 344 ЦК України, а саме: "Особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно, якщо інше не встановлено цим Кодексом".
Право власності належить до числа таких суб'єктивних прав, які можуть виникнути при наявності певного юридичного факту, а то й їх сукупності. Тому, виходячи зі змісту ст. 344 ЦК України обставинами, які мають істотне значення є законний об'єкт володіння; добросовісність володіння; відкритість володіння; давність володіння та його безперервність (строк володіння).
Таким чином, особа, яка володіє чужим майном при зазначених обставинах, у всіх випадках є не власник і, тим більше, власник ні в якому випадку не може набути майно у власність за давністю володіння.
Право власності на стороні володільця за давністю виникає поза волею і незалежно від волі колишнього власника. Володілець за давністю є незаконним володільцем, про що зазначено в ч.1 ст.344 ЦК України (особа заволоділа чужим майном). Тобто виключено набуття права власності на майно, яке належить володільцю в силу певного титулу - оренди, найму, зберігання, оперативного управління, застави тощо.
Набувальна давність поширюється на випадки фактичного, безтитульного (незаконного) володіння чужим майном. Володіння має бути добросовісним, тобто володілець не знав і не міг знати про те, що він володіє чужою річчю, інакше кажучи обставини, у зв'язку з якими виникло володіння чужою річчю, не давали найменшого сумніву стосовно правомірності набуття майна. В разі виникнення спору встановити характер володіння (добросовісне й недобросовісне) повинен лише суд з урахуванням обставин справи, з якої виникло володіння чужою річчю. При цьому фактичне володіння вважається правомірним, якщо інше не випливає із закону або не встановлено рішенням суду (ст. 397 ЦК України). Скористатися правом власності на чуже майно на підставі набувальної давності може особа, якщо вона заволоділа майном добросовісно, тобто на законних підставах.
Дана стаття визначає ознаки володіння, які є необхідними для набуття права власності на річ за набувальною давністю. Володіння майном має бути добросовісним, відкритим та безперервним.
Право власності за давністю володіння може виникнути на придатне для володіння майно, яке відноситься до будь-якої форми власності, крім того, яке вилучено з цивільного обороту. Нерухоме майно може стати предметом набуття за давністю, оскільки вважається, що таке майно існує.
Добросовісність є однією із засад цивільного законодавства поруч із справедливістю та розумністю (ст.3 ЦК України). Поруч з цим володілець впродовж всього володіння майном повинен бути впевнений, що на це майно не претендують інші особи і він отримав це майно з підстав, достатніх для того, щоб мати право власності на нього. Для визнання володільця добросовісним є достатнім того щоб він не набув майно злочинним шляхом чи способом, який завідомо суперечить основам правопорядку та моралі. За змістом ст.344 ЦК України володілець за давністю володіння не має ніякого права на майно, а лише намагається набути право власності на майно.
Володіння майном є добросовісним, коли володілець не знав і не міг знати про те, що він володіє чужою річчю, інакше кажучи обставини, у зв'язку з якими виникло володіння чужою річчю, не давали найменшого сумніву стосовно правомірності набуття майна.
Поруч з цим обставиною, яка є необхідною для визнання права власності за набувальною давністю, є відкритість володіння, тобто очевидне для третіх осіб, які повинні мати можливість це бачити, не перешкоджати доступу до нього інших осіб, які мають право отримувати про це майно інформацію. Ця обставина пов'язана із добросовісністю. Однак це не означає, що володілець обов'язково повинен спеціально інформувати інших осіб про своє володіння майном. Володіти майном набувач повинен без якогось приховування цього факту, оскільки виникне підозра та сумнів у добросовісності, а значить і у відкритості володіння. Володілець не просто уповноважений, але зобов'язаний відноситися до об'єкта володіння як власник, якщо він бажає зберегти незаперечний статус володільця за давністю, що дозволяє йому після спливу встановленого законом строку набувальної давності фактично перетворитися у власника. Доказами відношення до майна в якості його власника можуть бути такі дії володільця, як ремонт речі (будинку) за свій рахунок, страхування майна, передача майна на зберігання іншим особам тощо.
Тобто, позивач в силу вимог частини 1 статті 344 Цивільного кодексу України повинен довести факт добросовісного заволодіння чужим майном, а також одночасно з цим повинен довести факт відкритого та безперервного володіння майном протягом десяти років.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, правила статті 344 Цивільного кодексу України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.
Згідно положень пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 року.
З урахуванням Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України норми статті 344 Цивільного кодексу України поширюються на правовідносини, що виникли з 01 січня 2001 року та мають місце після 01 січня 2011 року.
А тому, рішенням господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року позов задоволено та визнано за відкритим акціонерним товариством "Горохівагротехсервіс" в порядку набувальної давності право власності на об'єкти нерухомого майна, а саме: складське приміщення, виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі, котрі знаходяться за адресою: Волинська область, м.Горохів, вул.Козацька, 98.
З такими висновками господарського суду першої інстанції погоджується колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду з огляду на таке.
Відповідно до рішення Горохівської міської ради народних депутатів №8/9 від 23.12.1999 року відкритому акціонерному товариству "Горохівагротехсервіс" 29.12.1999 року у постійне користування з метою обслуговування будівель та виробничих потреб було виділено земельну ділянку площею 7,23 га, котра знаходиться у м.Горохові по вул. Козацькій, 98 (Державний акт про право постійного користування землею серії ІІ-ВЛ №001166 - т.1, а.с.17-21).
Зазначене також відображається з технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки ВАТ "Горохівагротехсервіс", яка знаходиться в м.Горохові по вул.Козацька, 98, Горохівської міської ради (т.1, а.с.22-34), виготовленої згідно договору №496 від 02.08.2010р. суб'єктом підприємницької діяльності Юзвик Т.К. (Ліцензія Держкомзему України серії АВ №332230 від 30.08.2007 року)
На земельній ділянці, котра перебуває в постійному користуванні ВАТ "Горохівагротехсервіс", розміщені будівлі, які свого часу не були включені до переліку об'єктів нерухомого майна, що передавались у власність вказаного товариства при здійсненні перетворення державного підприємства "Горохівагротехсервіс", а саме: складське приміщення, виробниче приміщення та приміщення господарської будівлі.
Відкрите акціонерне товариство "Горохівагротехсервіс" користується зазначеними приміщеннями з моменту створення товариства, а саме з 1996 року.
Суб'єктом оціночної діяльності Магера А.В. (Сертифікат №10012/10 від 01.10.2010 року, виданий Фондом державного майна України) на замовлення ВАТ "Горохівагротехсервіс" було виконано Звіт про оцінку вартості частини комплексу виробничо-складських будівель, що розміщені на земельній ділянці КН №0720810100:03:002:0238, за адресою Волинська область, Горохівський район, вул.Козацька, буд.98 (т.1, а.с. 43-116).
Технічні плани та фотографії спірних складського приміщення, виробничого приміщення та приміщення господарської будівлі містяться у вказаному вище Звіті на сторінках 13-16, 18-19, 36, 38, 40 додаток №5).
За результатами проведеної роботи та підготовленого Звіту суб'єктом оціночної діяльності було встановлено:
- стосовно складського приміщення: роком побудови даного приміщення є підстави вважати 1970 рік. Будівля розміщена на земельній ділянці, яка перебуває в постійному користуванні ВАТ "Горохівагротехсервіс". На викопіюванні з плану земель м. Горохова, Технічної документації із землеустрою ВАТ "Горохівагротехсервіс", яка знаходиться в м. Горохові, по вул. Козацька, 98, Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області КН №0720810100:03:002:0238, дане приміщення відповідно зазначене, стан будівлі задовільний.
- стосовно виробничого приміщення та приміщення господарської будівлі: роком побудови даних приміщень є підстави вважати 1950 рік та 1970 рік відповідно. Будівлі розміщені на земельній ділянці, яка перебуває в постійному користуванні ВАТ "Горохівагротехсервіс". На викопіюванні з плану земель м. Горохова, Технічної документації із землеустрою ВАТ "Горохівагротехсервіс", яка знаходиться в м. Горохові, по вул. Козацька, 98, Горохівської міської ради Горохівського району Волинської області КН №0720810100:03:002:0238, дані приміщення відповідно зазначені, стан будівель задовільний.
Договором оренди від 05 січня 2000 року (т.1, а.с. 38-39) складське приміщення по вул.Козацька, 98, у м.Горохові було передане товариством "Горохівагротехсервіс" в оренду фізичній особі-підприємцю Слома О.М. Положення цієї угоди діють між договірними сторонами і на даний час, вказане приміщення перебуває в оренді підприємця-орендаря. Поруч з цим 12.01.2009 року між цими ж сторонами було укладено договір №1 (т.1, а.с.35) щодо врегулювання взаємовідносин, котрі випливають із споживання орендарем приміщення електричної енергії та проведення розрахунків з орендодавцем по її оплаті.
Договором оренди №10 від 03.01.2001 року (т.1, а.с.36-37) виробниче приміщення та приміщення господарської будівлі по вул.Козацька,98, у м.Горохові було передане ВАТ "Горохівагротехсервіс" в оренду фізичній особі-підприємцю Кулішу А.А.. Положення цієї угоди діють між договірними сторонами і на даний час, вказані приміщення перебувають в оренді підприємця-орендаря.
Довідками виконавчого комітету Горохівської міської ради від 13.09.2012 року №№176, 177, 178 (том 1 а.с. 40-42) стверджується, що складське приміщення, виробниче приміщення та приміщення господарської будівлі дійсно знаходяться на території відкритого акціонерного товариства "Горохівагротехсервіс" в м.Горохові, по вул.Козацька, 98, та перебувають у користуванні зазначеного товариства.
Поруч з цим господарським судом першої інстанції при вирішенні відповідного спору було правомірно враховано та взято до уваги ті обставини, що у відповідності до наданих на запит суду від 16.10.2012 року №5004/1284/12/1868/12 (т.1, а.с.3) комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" Інформаційних довідок з Реєстру прав власності на нерухоме майно №7588 від 19.10.2012 року (т.1, а.с.134-147) у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відповідні записи відносно реєстрації права власності на спірні об'єкти нерухомості, а саме на складське та виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі, котрі знаходяться у м.Горохові по вул.Козацькій, 98, відсутні.
А тому, колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду щодо доведеності добросовісності заволодіння та сам факт володіння чужим майном (складське та виробниче приміщення, приміщення господарської будівлі), на які ВАТ "Горохівагротехсервіс" посилається в обґрунтування заявлених позовних вимог. Позивачем у визначеному порядку було доведено належними та допустимими доказами також факт відкритого, безперервного (протягом 10 років і більше) користування товариством "Горохівагротехсервіс" спірними об'єктами нерухомого майна.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що посилання скаржника, викладені ним в апеляційній скарзі, є необґрунтованими, документально не підтвердженими, такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства, висновків суду першої інстанції не спростовують, а відтак, скаржник, в порушення вимог ст.33 ГПК України, не довів тих обставин, на які він посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
З урахуванням вищезазначеного, колегія суддів вважає, що вирішуючи спір по суті заявлених вимог, суд першої інстанції повно та всебічно дослідив обставини справи, дав їм належну правову оцінку, дійшов правильних висновків щодо прав та обов'язків сторін, які ґрунтуються на належних та допустимих доказах, й ухвалив рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому у суду апеляційної інстанції відсутні підстави для його скасування чи зміни та задоволення апеляційної скарги.
Судові витрати за розгляд апеляційної скарги у зв'язку з відмовою в її задоволенні на підставі ст. 49 ГПК України покладаються на апелянта.
Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, Рівненський апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Рішення господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року у справі №5004/1284/12 - залишити без змін, а апеляційну скаргу третьої особи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області на рішення господарського суду Волинської області від 26.11.2012 року у справі №5004/1284/12 - залишити без задоволення.
2. Справу №5004/1284/12 повернути до господарського суду Волинської області.
3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку згідно з Розділом XII-1 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Демидюк О.О.
Суддя Грязнов В.В.
Суддя Огороднік К.М.
Суд | Рівненський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2013 |
Оприлюднено | 21.07.2015 |
Номер документу | 46900346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Рівненський апеляційний господарський суд
Демидюк О.О.
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні