У Х В А Л А про поновлення строків звернення до суду та про відкриття провадження в адміністративній справі
10 січня 2011 р. Справа № 2а/0470/588/11 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Геліос ЛТД" про стягнення заборгованості у вигляді штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 680,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
06.01.2011 року Південна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Геліос ЛТД»та просить стягнути з останнього суму боргу перед бюджетом у вигляді штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 680,00 грн.
Одночасно, позивач у позові просить поновити строк звернення до адміністративного суду з зазначеним позовом посилаючись на те, правовідносини щодо права позивача на стягнення недоїмки виникли до набрання чинності Законом України від 07.07.2010р. № 2453-У «Про судоустрій та статус суддів»яким внесено зміни до ст.99 КАС України в частині обмеження строку звернення до адміністративного суду до шести місяців. До прийняття зазначеного закону строк звернення до суду встановлювався ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»за яким податковий борг міг бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Правовідносини щодо стягнення податкового боргу виникли у березні 2010р., а тому позивач вважає, що строк звернення має бути поновлений, оскільки правовідносини щодо стягнення заборгованості до бюджету виникли до набрання чинності вказаним законом.
Дослідивши матеріали справи та розглянувши вищезазначене клопотання, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Підпунктом 15.2.1. Закону України №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1. цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Тобто, строки давності, визначені статтею 15 зазначеного закону становили 1095 днів.
30.07.2010р. набрав чинності Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 № 2453- VI за яким строк звернення до суду встановлюється Кодексом адміністративного судочинства України, а саме ч.2 ст.99 КАС України, якою передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Обрахування шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом порушеного права, свобод чи законних інтересів розпочинається з 30 липня 2010 року (набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 № 2453- VI) за умови, якщо правовідносини виникли після цієї дати.
Такої ж думки дотримується Вищий адміністративний суд України у своєму листі №1343/11/13-16 від 27 вересня 2010 року.
Як вбачається зі змісту позовної заяви податковий борг у відповідача виник у березні 2010р., тобто до набрання чинності Закону України № 2453-УІ від 07.07.2010р..
У відповідності до ч. 2 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Крім того, частиною 3 статті 22 Конституції України визначено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Також стаття 58 Конституції України встановлює, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що до даних правовідносин слід застосовувати строк, встановлений ст.15 Закону України №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та враховуючи норми ст. 5 КАС України позивачу слід поновити строк звернення до суду з даним позовом.
Керуючись ст.ст.99, 102, 104-107, 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі про поновлення строку звернення до суду з даним позовом задовольнити.
Поновити Південній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі строк звернення до суду з цим позовом.
Відкрити провадження в адміністративній справі № 2а/0470/588/11.
Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 03.02.11 року о 10:30 год.
Позивачу -до судового засідання надати розрахунок суми заборгованості по штрафним санкціям станом на момент розгляду справи; докази, що свідчать про те, що рішення -повідомлення не оскаржувалось відповідачем.
Відповідачу -до судового засідання подати письмові заперечення на позов; докази в обґрунтування заперечень; документи, що посвідчують статус підприємства.
Здійснювати розгляд адміністративної справи одноособово суддею Конєва С.О.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки; відповідачу - копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Визнати обов'язкову особисту участь осіб, які беруть участь у справі, у судовому засіданні.
Особи, які беруть участь у справі, або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного, та документа, що засвідчує повноваження їх представників.
Відповідно до ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, особи, які беруть участь у справі мають право заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2011 |
Оприлюднено | 24.07.2015 |
Номер документу | 47065800 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Конєва Світлана Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні