Справа № 4-437/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.05.2012 року м. Білгород- Дністровський Білгород- Дністровський міськрайонний суд Одеської області
у складі: головуючого одноособово судді Лук'янчук О.В.
при секретарі -Страт І.А.
за участю адвоката -ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород- Дністровському скарги ОСОБА_2 на постанови про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
Встановив:
05.10.2011 року ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою на постанову про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України від 01.09.2011 р.
05.10.2011 року ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою на постанову про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України від 12.09.2011 р.
05.10.2011 року ОСОБА_2 звернувся до суду із скаргою на постанову про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України від 26.09.2011 року.
06.10.2011 року постановою Білгород - Дністровського міськрайонного суду об'єднані в одне провадження матеріали зазначених скарг.
В своїй скарзі заявник, не погоджуються із прийнятим органом досудового слідства рішенням і вважає його незаконним і безпідставним.
Заявник, його захисник адвокат ОСОБА_1 доводи скарг підтримують в повному обсязі, просять скасувати постанови про порушення кримінальної справи.
Представник Білгород - Дністровської міжрайонної прокуратури Одеської області у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, причина неявки суду не відома.
Дослідивши матеріали скарги, заслухавши пояснення заявника, його захисника адвоката ОСОБА_1М, дослідивши матеріали, які стали підставою до порушення кримінальної справи №88201 00095, суд приходить до наступного висновку.
Так, приводами до порушення кримінальних справ відносно ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України стали заяви ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, та безпосереднє виявлення прокурором ознаків злочину.
Підставами до порушення кримінальних справ з'явилися матеріали перевірки, які достатньо вказують на те, що в діях ОСОБА_2 містяться ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до п. 5 ст. 94 КПК України, приводом для порушення кримінальної справи є безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.
Статтею 98 КПК України передбачено, що при наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані винести постанову, а суд - ухвалу про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави для порушення справи, статтю кримінального кодексу, за ознаками якої порушується справа, а також подальше ії спрямування.
Згідно з ч. 2 ст. 94 КПК України підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Достатніми є такі фактичні дані, які свідчать про наявність певних кримінально караних дій чи бездіяльності. При цьому не обов'язково щоб вони відображали діяння повно і всебічно або викривали конкретну особу у вчиненні злочину, оскільки встановлення цих обставин є завданням наступної стадії кримінального процесу - досудового слідства.
Отже,судом встановлено, що для порушення кримінальної справи орган досудового слідства мав привід - заяви громадянин та достатні дані, які вказувати на наявність ознак злочину.
Твердження ОСОБА_2, та його захисника про відсутність достатніх даних, які б вказували на наявність ознаків інкримінованого йому злочину, суд позбавлений можливості перевірити під час розгляду скарги на порушення кримінальної справи, оскільки на цій стадії суд не повинен розглядати та вирішувати заздалегідь ті питання, які мають вирішуватися при розгляді кримінальної справи по суті.
Згідно кримінально-процесуального законодавства України, перевірка даних, які вказують на ознаки злочину, збір і процесуальне закріплення доказів винуватості чи невинуватості, встановлення умислу особи можливі лише за умови порушення кримінальної справи та в процесі досудового слідства по ній.
В залежності від отриманих в процесі розслідування результатів, при відсутності підтверджуючих винність заявника доказів, орган досудового слідства має можливість сам винести постанову про закриття кримінальної справи.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 94 КПК України вказує, що приводами до порушення кримінальної справи є:
1) заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян;
2) повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з поличним;
3) явка з повинною;
4) повідомлення, опубліковані в пресі;
5) безпосереднє виявлення органом дізнання,слідчим, прокурором або судом ознак злочину.
Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
З матеріалів справи випливає, що на момент виявлення органом дізнання ознак злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, у нього були приводи і підстави для порушення кримінальної справи, тому що згідно Акту ревізії фінансово -господарської діяльності ДП «ПМК -71»за 2007-2009 р та завершений звітний період 2010 року №920-15/08 від 16.02.2011 року, виявлено, що внаслідок не оприходування і не нарахування на банківський рахунок ДП «ПМК -71»грошових коштів протягом з 01.01.2007 року по 01.12.2010 р., сплачених фізичними особами згідно із договорами про пайову участь у будівництві об'єкта нерухомого майна, а саме будинку № 56 -В у м. Білгород - Дністровський, Одеської області. Внаслідок допущеного порушення пайовикам спричинено матеріальну шкоду на загальну суму 340 813 грн.
Суд не приймає до уваги доводи заявника, його захисника, що у органа дізнання не було жодних підстав для порушення кримінальної справи, оскільки суперечить фактичним обставинам.
За таких обставин, суд вважає, що постанови в порушенні кримінальних справ відносно ОСОБА_2 винесені обґрунтовано та з урахуванням підстав, передбачених ст. 94 КПК України.
Таким чином, суд вважає, за необхідне скарги ОСОБА_2 на постанови про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України від 01.09.2011 р., 12.09.2011 р., 26.09.2011 р. - залишити без задоволення.
Керуючись ст. 236-8 КПК України, судя-,-
ПОСТАНОВИВ :
Скарги ОСОБА_2 на постанови про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України від 01.09.2011 р., 12.09.2011 р., 26.09.2011 р. -залишити без задоволення.
На постанову судді прокурором, особою, яка подала скаргу, протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області.
Суддя:
Суд | Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2012 |
Оприлюднено | 29.07.2015 |
Номер документу | 47179667 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Озерянська Ж. М.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Лук"янчук О. В.
Кримінальне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Лук"янчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні