Справа № 4-585/11
ДОВІДКА
05 серпня 2011 року
До Комсомольського районного суду м. Херсона надійшла скарга ОСОБА_1 на рішення Херсонської обласної прокуратури і дії заступника прокурора Бубенщикова В.
Згідно змісту скарги та супровідного листа ОСОБА_1 притягується до кримінальної відповідальності і утримується в умовах СІЗО.
У скарзі скаржник просить:
1) скасувати рішення ОСОБА_2 про відмову у розгляді його заяви з приводу дій ОСОБА_3 І зобов’язати прокуратуру Херсонської області провести перевірку його заяви по суті, за результатами перевірки винести відповідну постанову, копію якої направити йому;
2) зобов'язати прокуратуру Херсонської області направити копію постанови про відмову у порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_4 для оскарження її у визначеному порядку. В разі відсутності такої постанови зобов'язати прокуратуру провести перевірку заяви по суті і винести відповідну постанову, копію якого направити ОСОБА_1;
3) визнати незаконним порушення ОСОБА_2 вищевказаних норм КПК;
4) оскільки ОСОБА_3В.(працівником правоохоронних органів) в офіційному документі зроблено заяву, чим причинена істотна шкода його правам, а тому просить притягнути його до кримінальної відповідальності за ч.1 ст.364 КК України, і зобов’язати принести йому офіційні публічні вибачення.
Суддя розглядає справи та приймає по них рішення (рішення, вироки, постанови, ухвали) на підставі та у порядку, визначеному законами України.
Канцелярією суду зазначена скарга зареєстрована, як скарга на постанову про відмову у порушенні кримінальної справи, проте скарга ОСОБА_1 за своїм змістом не є скаргою на постанову про відмову у порушенні кримінальної справи.
Чинним кримінально-процесуальним Кодексом України не передбачено розгляд скарг на дії прокурорів, зобов'язувати їх вчиняти певні дії.
Процесуальний документ суддею (судом) за скаргою не може бути постановлений, оскільки процесуальні документи суддею ухвалюються в порядку, визначеному законом, а прийняття судом рішень в порядку кримінального судочинства за вищезазначеною скаргою не передбачено.
Суддя роз’яснює, що відповідно до ч.1 ст.99 КПК України при відсутності підстав до порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи, про що повідомляють заінтересованих осіб і підприємств, установи, організації.
Таким чином, отримання повідомлення у відмові у порушенні кримінальної справи, є підставою для оскарження постанови про відмову у порушенні кримінальної справи прокурору або до суду, оскільки законом не встановлено вимог до змісту та форми заяви про оскарження постанови, а суддя, відповідно до вимог ст.236-2КПК України, витребовує матеріали, на підставі яких було відмовлено у порушенні кримінальної справи.
Суддя:ОСОБА_5
Суд | Комсомольський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2011 |
Оприлюднено | 31.07.2015 |
Номер документу | 47184243 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Комсомольський районний суд м.Херсона
Черниш О. Л.
Кримінальне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бойко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні