cpg1251 номер провадження справи 34/119/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
22.07.2015 Справа № 908/347/15-г
Суддя господарського суду Запорізької області Науменко А.О., розглянувши заяву про надання відстрочки виконання рішення господарського суду Запорізької області від 06.04.2015 р. у справі № 908/347/15-г,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІС» (83492, Донецька область, м. Донецьк, Пролетарський район, м. Моспине, вул. Чехова, 19-А; фактична адреса: 83052, Донецька область, м. Донецьк, Калінінський район, вул. Антипова, 8-А; поштова адреса: 04116, Київська область, м. Київ, а/с 145);
про стягнення 1281971,26 грн.,
ВСТАНОВИВ:
20.07.2015 р. до господарського суду Запорізької області надійшла заява вих. № 2015/07/15-1 від 15.07.2015 р., в якій Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІС» просить відстрочити виконання рішення господарського суду Запорізької області від 06.04.2015 р. у справі № 908/347/15-г до моменту набрання чинності Указу Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України або на інший термін на розсуд суду, але не менше ніж на 24 місяці.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.07.2015 р., у зв'язку з перебуванням судді-доповідача у справі Проскурякова К.В. у відпустці, дану заяву передано для розгляду судді Науменку А.О.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІС» суд дійшов висновку про її повернення на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63 та ст. 121 ГПК України виходячи з наступного.
Згідно із ст. 4-2 ГПК України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Частинами 1, 2 ст. 4-3 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно із ст. 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Частиною 1 ст. 36 ГПК України встановлено, що письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Статтею 121 ГПК України визначено, що при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у 10-денний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
У відповідності до положень п. 7.3. постанови Пленуму Вищого господарського суд України від 17.10.12 № 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів», заява про надання відстрочки, розстрочки, зміни способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК України у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання другій стороні копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування , сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви тощо. У разі не подання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63, ст. 121 ГПК України, про що виноситься ухвала.
Згідно з ч. 1 ст. 56 ГПК України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІС» вих. № 2015/07/15-1 від 15.07.2015 р. на підтвердження направлення позивачу копії поданої заяви додано копію фіскального чеку та не якісну копію опису вкладення, з якого навіть неможливо встановити дату направлення даного поштового відправлення, оскільки не видно відбитку календарного штемпеля відділення поштового зв'язку.
Надані заявником копії опису вкладення та фіскального чеку не є належним доказом направлення позивачу копії даної заяви з доданими до неї документами, що підтверджується наступним.
Відповідно до ст. ст. 32, 36 ГПК України та п. 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
За приписами ст. ст. 32, 36 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. Письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Тобто, належними доказами відправки копії позовної заяви та доданих до неї документів іншій стороні є оригінали розрахункового документу (оригінал розрахункової квитанції чи касового чеку тощо) та опису вкладення, видані відправникові поштового відправлення, що підтверджують надання такої послуги.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Пунктом 3.5. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» передбачено, що недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.
Суд вважає за необхідне роз'яснити заявнику, що у відповідності до ч. 3 ст. 63 ГПК України повернення заяви не перешкоджає повторному звертанню з нею до господарського суду у загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись п. 6 ч.1 ст. 63, ст. 86, 121 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву вих. № 2015/07/15-1 від 15.07.2015 р. та додані до неї документи повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «МЕГАПОЛІС» без розгляду.
Додаток: заява № 2015/07/15-1 від 15.07.2015 р. та додані до неї документи на 8 аркушах.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2015 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47233730 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні