справа № 2-5445/10
РІШЕННЯ
Іменем України
08 грудня 2010 року м. Бровари
Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого Петришин Н.М.
при секретарі Тікіній І.М.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
в с т а н о в и в:
У вересні 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В обгрунтування вимог позивач посилається на те, що віповідач є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина знаходиться на утриманні позивача. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, хоча має можливість. Тому позивач просить стягнути на її користь на утримання дитини аліменти в розмірі ? частки його заробітку (доходу) щомісячно до її повноліття.
У судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн., посилаючись на те, що він офіційне не працює.
Відповідач позов визнав в повному обсязі.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Із матеріалів справи видно, що відповідач є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (копія свідоцтва а.с. 5).
З довідки Броварського управління праці та соціального захисту населення від 01 вересня № 1438, виданої ОСОБА_1 вбачається, що вона знаходиться на обліку та отримує допомогу по догляду за однією дитиною до досягнення нею трирічного віку, непрацююча.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. Той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і ( або ) натуральній формі.
За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду із відповідним позовом ( п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України „ Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментівВ» №3 від 15 травня 2006 року ).
За змістом ст.ст. 181, 182 СК України кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і ( або ) у твердій грошовій сумі, а при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Роз’яснивши сторонам наслідки визнання позову, передбачені ст.174 ЦПК України, суд дійшов висновку, що визнання позову не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб, тому позов підлягає задоволенню, шляхом стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі у розмірі 800 грн. щомісячно.
Керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 184, 199 СК України, ст.ст. 174, 212-215, 367 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, на користь ОСОБА_1 на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн., але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 29 вересня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.М. Петришин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2010 |
Оприлюднено | 28.07.2015 |
Номер документу | 47275611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Бондаренко В. М.
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Петришин Н. М.
Цивільне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Тихомиров Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні