ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"21" листопада 2012 р. Справа № 5023/3941/12
вх. № 3941/12
Суддя Дзюба О.А.
Без участі представників сторін.
розглянувши апеляційну скаргу ДПІ у м. Сєвєродонецьк Луганської області на ухвалу господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року :
по справі за заявою: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МТК", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду Харківської області знаходиться справа № 5023/3941/12 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "МТК", м. Харків.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року порушено справу про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "МТК", м. Харків, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
До господарського суду Харківської області від ДПІ у м. Сєвєродонецьк Луганської області надійшла апеляційна скарга (вх. № 2226), в якій скаржник просить скасувати ухвалу господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року.
Розглянувши вказану апеляційну скаргу господарський суд Харківської області зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» . Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.
Згідно частин 2, 3 статті 91 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга або подання подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу. Місцевий господарський суд у п'ятиденний строк надсилає одержану апеляційну скаргу або подання разом зі справою відповідному апеляційному господарському суду.
Частиною 1 статті 106 Господарського процесуального кодексу України, встановлено перелік ухвал місцевого господарського суду, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення місцевого господарського суду. До даного переліку не включено ухвали про порушення справи.
Відповідно до абзацу 2 статті 106 Господарського процесуального кодексу України, у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, місцевий господарський суд повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
У відповідності з пунктом 12 Постанови Пленуму Верховного суду України від 13.06.2007 року за N 8, оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.
Згідно з Інформаційним листом Верховного суду України від 10.09.2008 року за N 3.2.-2008, у разі подання касаційної скарги на ухвалу місцевого або апеляційного господарського суду, яку не може бути оскаржено, відповідному місцевому або апеляційному господарському суду, до якого надіслано скаргу, слід відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на частину першу статті 111-13 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на викладене та враховуючи, що Господарським процесуальним кодексом України не передбачено оскарження ухвал про порушення провадження у справі, господарський суд вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу ДПІ у м. Сєвєродонецьк Луганської області без розгляду.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 86, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Повернути апеляційну скаргу (вх№ 2226) ДПІ у м. Сєвєродонецьк Луганської області на ухвалу господарського суду Харківської області від 03 вересня 2012 року про порушення провадження у справі №5023/3941/12 без розгляду.
2. Роз’яснити ДПІ у м. Сєвєродонецьк Луганської області, що дана ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Дзюба О.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2012 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48003080 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Дзюба О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні