ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
14 листопада 2011 року № 2а-16660/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «МС життя»
про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до суду з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «МС життя» штрафу у розмірі 5 100 грн. за порушення вимог законодавства на ринку фінансових послуг.
Разом з тим, позивач подав клопотання про звільнення його від сплати судового збору на підставі пункту 10 частини першої статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Відповідно до пункту 10 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»від 21.01.1993 № 7-93 звільняються від сплати державного мита державні й громадські органи, підприємства, установи, організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених чинним законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
Суд звертає увагу, що 8 липня 2011 року Верховною Радою України прийнятий Закон України № 3674- VI «Про судовий збір», який набрав чинності 1 листопада 2011 року.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір»встановлені пільги щодо сплати судового збору.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі –за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду на виконання покладених на нього обов'язків щодо регулювання ринку фінансових послуг України та застосування фінансових санкцій до правопорушників.
Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»від 12.07.2001 № 2664-ІІІ встановлено, що Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України є органом, який здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг. Таким чином, позивач, як державний орган, уособлює права, свободи та охоронювані законом інтереси держави, оскільки держава в даному випадку не є окремою від державних органів особою у правовідносинах із господарюючими суб'єктами та не здійснює представництво прав та інтересів інших осіб.
Враховуючи викладене, позивач не підлягає звільненню від сплати судового збору, оскільки не звернувся до суду із заявою щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
Згідно частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір»за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до суду адміністративного позову майнового характеру –1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до статті 22 Закону України від 23 грудня 2010 року №2857-VI «Про Державний бюджет України на 2011 рік»з 1 жовтня 2011 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 985 гривень.
Крім того, з 1 листопада 2011 року встановлені наступні реквізити для зарахування судового збору в Печерському районі м. Києва: отримувач коштів –УДК у Печерському районі, код отримувача (код ЄДРПОУ) – 26077922, рахунок отримувача –31214206700007, банк отримувача –ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача –820019, код класифікації доходів бюджету –22030001.
Згідно частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, суд залишає позовну заяву без руху, а перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 5 грудня 2011 року шляхом сплати судового збору.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України без руху.
2. Встановити позивачу строк до 5 грудня 2011 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України.
Ухвала відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.А. Бояринцева
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2011 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48059567 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бояринцева М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні