УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2015 р.Справа № 818/1708/15 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бенедик А.П.
Суддів: Водолажської Н.С. , Калиновського В.А.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2015р. по справі № 818/1708/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни"
до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області
про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2015р. відмовлено в задоволенні клопотання про відкликання позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення.
Не погодившись із вказаною ухвалою суду, Товариством з обмеженою відповідальністю "Славяни" подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та постановити нову, якою залишити позовну заяву без розгляду.
Представники сторін про дату, час та місце апеляційного розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення рекомендованого поштового відправлення.
Колегія суддів на підставі п.2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів дійшла висновку про необхідність закриття апеляційного провадження по справі, виходячи з наступного.
Згідно ч.2 ст.185 КАС України, ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду повністю або частково у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України. Заперечення на інші ухвали можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Положеннями КАС України встановлено, що ухвалами, які може бути оскаржено в апеляційному порядку окремо від постанови суду є:
1. про залишення позовної заяви без руху (частина п'ята статті 108);
2. про повернення позовної заяви (частина п'ята статті 108);
3. про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі(частина четверта статті 109);
4. щодо передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого (частина третя статті 22);
5. щодо забезпечення доказів (частина п'ята і сьома статті 75);
6. про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку (частина третя статті 102);
7. щодо забезпечення адміністративного позову (частина шоста статті 118);
8. про залишення позовної заяви без розгляду (частина друга статті 155);
9. про зупинення провадження у справі (частина четверта статті 156);
10. про закриття провадження у справі (частина третя статті 157);
11. щодо судових витрат (частина друга статті 98);
12. про відмову в ухваленні додаткового судового рішення (частина п'ята статті 168);
13. щодо внесення виправлень у судове рішення (частина третя статті 169);
14. щодо роз'яснення судового рішення (частина шоста статті 170);
15. щодо звернення постанови до негайного виконання (частина четверта статті 256);
16. щодо виправлення помилки у виконавчому листі, визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим листом (частина п'ята статті 259);
17. щодо видачі дубліката виконавчого листа (частина третя статті 260);
18. щодо поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання (частина четверта статті 261);
19. щодо визнання мирової угоди, укладеної на стадії виконання судового рішення (частина п'ята статті 262);
20. щодо прийняття відмови стягувача від примусового виконання (частина п'ята статті 262);
21. щодо відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення (частина третя статті 263);
22. щодо заміни сторони виконавчого провадження (частина третя статті 264);
23.щодо повороту виконання судового рішення (частина п'ята статті 265);
24. окремі ухвали (частина третя статті 166);
25. додаткові ухвали (частина п'ята статті 168), однак лише стосовно питань, ухвали з яких може бути оскаржено.
Тобто, законодавцем, з метою усунення можливості зловживання сторонами права на апеляційне оскарження, обмежено коло ухвал, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду.
З аналізу зазначених норм вбачається, що КАС України не передбачено можливість оскарження ухвали про відмову в задоволенні клопотання про залишення позову без розгляду окремо від постанови суду. Заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на постанову суду, прийняту за наслідками розгляду справи, оскільки вона не вирішує головне питання справи та не встановлює перешкод у здійсненні права для осіб, які беруть участь у справі.
У зв'язку з тим, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції не підлягає окремому оскарженню, колегія суддів дійшла висновку про необхідність закриття апеляційного провадження.
Керуючись ст. ст. 185, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2015р. по справі №818/1708/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області про визнання дій протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя (підпис)Бенедик А.П. Судді (підпис) (підпис) Водолажська Н.С. Калиновський В.А.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2015 |
Оприлюднено | 13.08.2015 |
Номер документу | 48163998 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Бенедик А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні