ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
03 серпня 2015 року м. Київ К/800/35359/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Костенко М.І.,
розглянувши матеріали касаційної скарги суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - СПД ОСОБА_1)
на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 25.02.2015
та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2015
у справі № 820/18668/14
за позовом СПД ОСОБА_1
до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області
про визнання дій неправомірними, скасування рішення про застосування фінансових санкцій та податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 25.02.2015, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2015, відмовлено в позові.
У касаційній скарзі до Вищого адміністративного суду України СПД ОСОБА_1 просить скасувати прийняті у справі судові рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Згідно з частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
В даному разі касаційна скарга подана до Вищого адміністративного суду України 30.07.2015, тобто поза межами вказаного строку, без зазначення поважних причин пропуску цього строку. Також не надано письмових доказів отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції (як-от - конверта, в якому примірник ухвали надіслано на адресу відповідача, супровідний лист суду про надіслання копії ухвали тощо).
За змістом частини четвертої статті 214 КАС касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Разом з тим, до касаційної скарги додано клопотання про відстрочення сплати судового збору, в якому зазначено, що скаржник не має постійного місця роботи та виховує дитину.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на встановлений строк.
Клопотання про відстрочення сплати судового збору є необґрунтованим, документів, які б свідчили про незадовільний майновий стан скаржника не надано, тому підстави для задоволення цього клопотання відсутні.
Отже, відповідно до частини п'ятої статті 213 КАС до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Згідно з підпунктом 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI з урахуванням змін, внесених на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 (редакція діє з 23.10.2013), за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 70 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми
При цьому за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (підпункт 1 пункту 3 частини другої цієї ж статті Закону).
А відтак з огляду оспорювану за спірними податковими повідомленнями-рішеннями суму, то в даному разі скаржник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 3410,40 грн.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне надати заявникові строк для усунення недоліків касаційної шляхом подання до касаційного суду клопотання про поновлення строку касаційного оскарження рішень зі спору з належним обґрунтуванням, доказів отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції та документа про сплату судового збору в необхідному розмірі.
Керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Надати скаржнику строк для усунення зазначених недоліків скарги терміном 30 днів з моменту отримання ухвали.
Суддя М.І. Костенко
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2015 |
Оприлюднено | 11.08.2015 |
Номер документу | 48189114 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Костенко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні