ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А
УХВАЛА
про порушення справи та прийняття позовної заяви до розгляду
"23" квітня 2014 р. Справа № 918/478/14
Суддя Корсун В.Я. розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1 акціонерного товариства "Нікопольський завод трубопровідної арматури"
до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства "Любомирський вапняно-силікатний завод"
про стягнення в сумі 4 303 164 грн. 95 коп.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Нікопольський завод трубопровідної арматури" звернулося до господарського суду Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 акціонерного товариства "Любомирський вапняно-силікатний завод" про стягнення в сумі 4 303 164 грн. 95 коп.
Судом встановлено, що до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір" № 3674- VI від 8 липня 2011 року , що є порушенням вимог частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України .
Згідно статті 4 Закону України "Про судовий збір" , судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 вказаного Закону визначено розмір ставки судового збору за подання заяви майнового характеру, а саме 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як вбачається із статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2014 року становить 1218 грн. 00 коп.
Враховуючи вищевказане, при подачі позовної заяви позивач повинен був сплатити 73080 грн. 00 коп. судового збору.
Водночас, позивач звернувся з клопотанням, в якому просить суд надати відстрочку сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі. В обгрунтування вказаного клопотання позивач зазначає, що на теперішній час підприємство перебуває в тяжкому фінансовому становищі, оскільки відносно позивача здійснюється у встановленому порядку процедура банкрутства, а саме проводиться процедура розпорядження майном.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі (пункт 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").
Судом встановлено, що до позовної заяви додано копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що містить запис про порушення провадження у справі про банкрутство відносно ОСОБА_1 акціонерного товариства "Нікопольський завод трубопровідної арматури", однак позивачем не надано доказів неспроможності його оплатити суму судового збору.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору, щодо наявності підстав відстрочки сплати судового збору до 12.05.2014 року та витребування від ОСОБА_1 акціонерного товариства "Нікопольський завод трубопровідної арматури" доказів перебування у скрутному матеріальному становищі та неможливості через це оплатити суму судового збору.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що згідно пункту 3.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року №7 строк (строки), на які відстрочено сплату судового збору може бути продовжено.
Суд перевіривши подані матеріали визнав їх такими, що відповідають вимогам ст.ст.1-3, 5, 10, 12, 15, 21, 32, 44, 54-57 Господарського процесуального кодексу України і є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду і порушення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 38, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.8 Закону України "Про судовий збір", суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Відстрочити ОСОБА_1 акціонерному товариству "Нікопольський завод трубопровідної арматури" сплату судового збору до 12.05.2014 року.
2. Справу призначити до слухання в засіданні на "12" травня 2014 р. о 14:15 год..
3. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області в залі судових засідань .
4. Сторонам подати суду до "12" травня 2014 р.:
а) позивачу: в судове засідання для огляду оригінали доданих до позову документів; докази сплати судового збору в розмірі 73080 грн. 00 коп.; докази перебування у скрутному матеріальному становищі та неможливості через це оплатити суму судового збору.
б) відповідачу: відзив на позов, нормативне обгрунтування, докази сплати заборгованості (пояснення причин несплати).
5. Попередити сторони, що за невиконання вимог господарського суду передбачена відповідальність у відповідності з пунктом 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Корсун В.Я.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2014 |
Оприлюднено | 18.08.2015 |
Номер документу | 48308736 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Корсун В.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні