Ухвала
від 14.08.2009 по справі
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98


УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

14.08.2009№ 05-6- 11 / 649

Суддя , розглянувши

позовну заяву  Обєднання співласників багатоквартирного будинку "АРС-3"   

до  Печерської районної в м. Києві державної адміністрації

про  визнання недійсним розпорядження

ВСТАНОВИВ:

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “АРС-3” звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом про визнання недійсним розпорядження Печерської районної у м. Києві державної адміністрації від 25.09.2008 № 1204 про затвердження Акту державної приймальної комісії від 18.06.2008 про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта по вул. Кутузова, 12 у Печерському районі м. Києва.

З 1 вересня 2005 року набув чинності Кодекс адміністративного судочинства України.

Відповідно до п. 6 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України, вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАС України.

Пунктом 4 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що про початок діяльності кожного адміністративного суду Державна судова адміністрація України повідомляє через загальнодержавні та відповідні місцеві офіційні друковані видання.

Відповідне повідомлення про початок діяльності Окружного адміністративного суду м. Києва було розміщено в газеті “Урядовий кур'єр” №135 від 31.07.2007.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України Компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Перелік справ, підвідомчих господарським судам, визначено ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, зокрема ними є:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:

          спорів про приватизацію державного житлового фонду;

          спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

          спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

          спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

          інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство.

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Згідно з ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до п. 3 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України “Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам” від 27.06.2007 № 04-5/120 господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:

а) участь у спорі суб'єкта господарювання;

б) наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;

в) відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

Відповідно до п. 5.2 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України “Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам” від 27.06.2007 № 04-5/120 поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено статтею 3 КАС України, згідно з якою це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відтак необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Між сторонами відсутні договірні господарські відносини, врегульовані Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства.

В даному випадку відповідач у спірних правовідносинах виступає суб'єктом владних управлінських фукцій.

Спір переданий на розгляд суду пов'язаний з виконанням уповноваженим державним органом своїх владних управлінських функцій, а тому такий не належить до підвідомчості господарських судів, має вирішуватись в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України

Порушення, якого припустився позивач, тягне за собою відмову у прийнятті позовної заяви.  

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –

У Х В А Л И В :

У прийнятті позовної заяви відмовити.

Позовні матеріали повернути позивачу.

Повернути з Державного бюджету України на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку “АРС-3” (01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 1/14, ідентифікаційний код 21680447) 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. державного мита сплаченого згідно квитанції № 7902\з4 від 30.07.2009 та 118 (сто вісімнадцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, що сплачені згідно квитанції № 7902\з5 від 30.07.2009.

         Суддя                                                                                                               Ю.М.Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.08.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4859809
СудочинствоГосподарське