20/183-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16. тел. 230-31-77
У Х В А Л А
"03" вересня 2009 р. № 20/183-09
За позовом Антимонопольного комітету України
до 1. Закритого акціонерного товариства транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія “Укртатнафта”
2.Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛУК АВІА ОЙЛ”
3.Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”
4.Закритого акціонерного товариства “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО”
про стягнення штрафів у розмірі 265000000,00 грн. та зобов'язання виконати рішення Комітету
Голова господарського суду
Київської області А.С. Грєхов
Представники сторін: не викликались.
Обставини справи:
В провадженні колегії суддів господарського суду Київської області у складі: головуючої судді В.М. Бабкіної, суддів В.А.Яреми та Т.П. Карпечкіна перебуває справа №20/183-09 за позовом Антимонопольного комітету України до Закритого акціонерного товариства транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія “Укртатнафта”, Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛУК АВІА ОЙЛ”, Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, Закритого акціонерного товариства “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО” про стягнення штрафів у розмірі 265000000,00 грн. та зобов'язання виконати рішення Комітету.
Відповідачем - Закритим акціонерним товариством “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО” (далі –заявники) заявлено відвід головуючій судді В.М. Бабкіній від розгляду справи №20/183-09 з мотивів, викладених у заяві без № від 03.09.2009 року (вх.№суду 181 від 03.09.2009 року), зокрема, упередженості судді, що полягає, на думку заявника, у відмові суду в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі.
Відповідно до ст.20 ГПК України, суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь в судовому процесі, або буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Суддя, який брав участь в розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, прийнятої за його участю. Відвід повинен бути мотивованим, заявлятись у письмовій формі до початку вирішення спору. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу сторона чи прокурор дізналися після початку розгляду справи по суті.
В ході розгляду заяви про відвід судді будь-яких обставин, передбачених ст. 20 ГПК України та, що викликають сумнів у її неупередженості, не встановлено. Відповідно до частини першої ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд вважає, що жодна із перерахованих у статті 20 ГПК України підстав відводу судді заявником не обґрунтована і не доведена.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Згідно ст. 14 Закону України “Про судоустрій України” судді при здійсненні правосуддя незалежні від будь-якого впливу, нікому не підзвітні і підкоряються лише закону; суддям забезпечується свобода неупередженого вирішення судових справ відповідно до їх внутрішнього переконання, що ґрунтується на вимогах закону.
Заявник повинен також враховувати, що в разі незгоди з рішенням суду учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Крім того, суд звертає увагу, що підстави відводу заявленого Закритим акціонерним товариством “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО” є аналогічними підставам відводів, попередньо заявлених Закритим акціонерним товариством транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія “Укртатнафта” та Державним підприємством “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, про що вже було винесено ухвалу головою господарського суду. Такі дії суд розцінює як недобросовісне використання стороною у справі –Закритим акціонерним товариством “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО”, своїх процесуальних прав, з метою перешкодити здійсненню правосуддя.
Беручи наведене вище до уваги, керуючись частиною ст. 14 Закону України „Про судоустрій України” ст.ст.20, 33, 43, 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Закритого акціонерного товариства “Спільне українсько-голандське підприємство “КРЕБО” про відвід головуючої судді В.М. Бабкіної від розгляду справи №20/183-09 залишити без задоволення.
Голова господарського суду
Київської області Грєхов А.С.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4864727 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бабкіна В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні