cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
31.10.11 Справа № 62/144.
Розглянувши матеріали справи за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «МКД Консалтинг», м.Київ
до відповідача: Споживчо-виробничого малого підприємства «Путна», м.Київ
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «МКД Консалтинг», звернувся до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Споживчо-виробничого малого підприємства «Путна», м.Київ про визнання права власності.
За висновками суду, позов подано з додержанням вимог, викладених в статтях 54-57 ГПК України і додані до нього матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі.
Згідно із ст.ст.13, 41 Конституції України від імені українського народу права власника, зокрема, на землю здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст.ст.142, 143, 144, 145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень.
За приписами ст.1, ч.1 ст.6 Закону України «Про місцеве самоврядування»первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста. Територіальна громада -це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр. При цьому, представницький орган місцевого самоврядування -це виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Статтею 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин віднесено розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Одночасно, згідно із ст.8 Закону України «Про основи містобудування»державне регулювання у сфері містобудування полягає, в тому числі, у контролі за дотриманням законодавства у сфері містобудування, державних стандартів і норм, вимог вихідних даних, затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів, раціональним використанням територіальних і матеріальних ресурсів при проектуванні та будівництві.
За приписами ст.7 вказаного нормативно-правового акту, державне регулювання у сфері містобудування проводиться, зокрема, спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до ч.2 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, який затверджено постановою №553 від 23.05.2011р. Кабінету Міністрів України, встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що спірне майно розташоване на земельній ділянці, функції стосовно розпорядження якою віднесені до компетенції Київської міської ради, а також враховуючи повноваження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в м.Києві в сфері містобудування, суд для з'ясування всіх обставин по справі, з метою всебічного, повного та об'єктивного прийняття рішення, вважає за необхідне на підставі ст.27 Господарського процесуального кодексу України залучити до участі у справі в якості третьої особи 1 без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Київську міську раду, в якості третьої особи 2 без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в м.Києві.
За таких обставин, керуючись ст.ст.27, 61, 64, 65 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі №62/144.
Розгляд справи призначити на 16.11.11 о 10:30 год., яке відбудеться у приміщенні господарського суду м.Києва за адресою: м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал №39.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Київську міську раду (01044, м.Київ вул.Хрещатик, 36).
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в м.Києві (01033, м.Київ, вул.Жилянська, 43б; 01113, м.Київ, вул.Л.Українки, 26).
4. Зобов'язати сторони надати суду на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування оригінали (для огляду) і належно засвідчені копії статутів (положень) та свідоцтв (виписок) про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичних осіб; довідки з обслуговуючих банків про наявність відкритих рахунків та їх реквізити; довідки про юридичну адресу; проект на будівництво, передбачений п.1.3 договору №189/2001 від 06.05.2001р.; проектно-кошторисну документацію, складання якої передбачено п.1.5 договору №189/2001 від 06.05.2001р.;
5. Зобов'язати позивача надати власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору; довідку про наявність відповідача у ЄДРПОУ станом на день розгляду справи; пояснення, у яких з посиланням на норми законодавства або договору №189/2001 від 06.05.2001р., зазначити про наявність у відповідача обов'язку ввести в експлуатацію спірне майно; докази виконання договору №189/2001 від 06.05.2001р. (акти приймання-передачі виконаних підрядних робіт, докази їх оплати: платіжні доручення, квитанції); пояснення стосовно наявності права користування земельною ділянкою, на якій проведено будівництво спірного майна; відомості щодо наявності заборон (арештів) нерухомого майна (надати відповідні витяги з державних реєстрів); відомості відносно оспорювання відповідачем права власності позивача на гаражний бокс №72, що розташований за адресою: м.Київ, вул.Кошиця, будинок 1/38; докази відповідності збудованого майна будівельним, протипожежним, санітарним нормам і правилам на теперішній час; докази отримання дозволів уповноважених органів на проведення будівництва у передбаченому законодавством порядку; докази закінчення будівництва гаражного боксу №72, що розташований за адресою: м.Київ, вул.Кошиця, будинок 1/38; відомості щодо віднесення спірного майна до нерухомого; відомості щодо вартості спірного майна на момент звернення до суду з позовом; сплатити державне мито виходячи з дійсної вартості спірного майна; надіслати третім особам копію позовної заяви та доданих до неї документів (докази надіслання надати у судове засідання); у судове засідання представити оригінали доданих до позовної заяви матеріалів (для огляду).
6. Зобов'язати відповідача надати відзив на позовну заяву, докази, що підтверджують направлення відзиву позивачу; відомості щодо оспорювання або невизнання права власності позивача на гаражний бокс №72, що розташований за адресою: м.Київ, вул.Кошиця, будинок 1/38; докази отримання дозволів уповноважених органів на проведення будівництва у передбаченому законодавством порядку.
7. Зобов'язати третіх осіб надати суду на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування оригінали (для огляду) і належно засвідчені копії свідоцтв (виписок) про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи; письмові пояснення по суті спору.
8. Зобов'язати третю особу 1 надати суду відомості відносно землекористувача земельної ділянка, що розташована за адресою: м.Київ, вул.Кошиця, будинок 1/38
9. Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленими супровідними листами .
10. Зобов'язати учасників судового процесу забезпечити явку у судове засідання представника з документами, що посвідчують його особу та повноваження.
11. Явка в засідання суду представників сторін (позивача, відповідача) та третіх осіб є обов 'язковою.
12. Роз'яснити сторонам, що за ненадання у встановлений строк витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної особи стягується штраф у розмірі до 1700 грн. 00 коп. (п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Любченко М.О.
Інформацію щодо руху справи можна отримати в інформаційному центрі господарського суду міста Києва по тел.284-18-98 та на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua .
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2011 |
Оприлюднено | 01.09.2015 |
Номер документу | 49113498 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Любченко М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні