Ухвала
від 05.07.2011 по справі 5023/4806/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"05" липня 2011 р. Справа № 5023/4806/11

вх. № 4806/11

Суддя господарського суду Тихий П.В.

при секретарі судового засідання Михайлюк В.Ю.

за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1 (дов. від 04.07. 2011 року серії ВРП №295365)

відповідача - не з"явився

третя особа ТОВ «ОЛВУД» - не з"явився

третя особа державний реєстратор Дергачівської районної державної адміністрації - не з"явився,

розглянувши справу за позовом : гр. ОСОБА_2, м. Харків,

до гр. ОСОБА_3, м. Балаклія

3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ В«ОЛВУДВ» , м. Дергачі,

3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державний реєстратор Дергачівської районної державної адміністрації, м. Дергачі

про виключення учасника зі складу товариства

ВСТАНОВИВ:

15.06.2011 року позивач звернувся до господарського суду із позовною заявою про виключення зі складу учасників ТОВ «ОЛВУД» учасника ОСОБА_3, який є співзасновником товариства та володіє 50% статутного капіталу товариства. Як вбачається із позовної заяви, відповідач обіймає посаду директора ТОВ В«ОЛВУДВ» відповідно до протоколу №1 зборів учасників ТОВ В«ОЛВУДВ» .

Разом із поданням позовної заяви позивачем було надано заяву про забезпечення позову, у якій він просив заборонити державному реєстратору Дергачівської районної державної адміністрації вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно ТОВ В«ОЛВУДВ» (код ЄДРПОУ 3520690, місцезнаходження: вул. 23 Серпня, буд. 6, корпус літ. В, м. Дергачі, Дергачівський район, Харківська область, 62300), посилаючись на те, що відповідач ухиляється від участі у позачергових зборах учасників, на телефонні дзвінки не відповідає, жодних пояснень з цього приводу не надає, блокуючи своїми діями діяльність товариства, оскільки без його участі неможливе проведення загальних зборів та прийняття цілого ряду рішень стосовно дільності ТОВ В«ОЛВУДВ» . Печатка товариства та оригінали всіх статутних та бухгалтерських документів знаходяться у відповідача, що створює реальну можливість вчинення ним дій щодо внесення змін до статутних документів товариства без участі іншого учасника товариства ОСОБА_2, що порушить права позивача як учасника ТОВ В«ОЛВУДВ» , що у подальшому утруднить або зробить неможливим виконання рішення господарського суду.

Ухвалою суду від 15 червня 2011 року про порушення провадження у справі № 5023/4806/11 було задоволено заяву про забезпечення позову та заборонено державному реєстратору Дергачівської районної державної адміністрації вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно ТОВ В«ОЛВУДВ» (код ЄДРПОУ 3520690, місцезнаходження: вул. 23 Серпня, буд. 6, корпус літ. В, м. Дергачі, Дергачівський район, Харківська область, 62300).

Розгляд справи було призначено на 05.07.11р.

Представники відповідача та третіх осіб в судове засідання не з"явились.

Третєю особою - надано до суду документи на виконання вимог ухвали про порушення провадження по справі. Також, державний реєстратор Дергачівської районної державної адміністрації просить суд розглядати справу без участі його представника.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, ухвала суду про порушення провадження по справі повернулася до господарського суду. Таким чином, відповідач не було повідомлено належним чином про день та місце розгляду справи.

05 липня 2011 року представник позивача надав у судове засідання заяву, в якій він просить скасувати заходи забезпечення позову, посилаючись на те, що на теперішній час необхідність вжиття заходів забезпечення позову відпала, та їх скасування не зможе утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Розглянувши заяву про скасування забезпечення позову та матеріали справи суд вважає за необхідне скасувати заходи забезпечення позову з наступних підстав.

Позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 про виключення відповідача зі складу учасників ТОВ В«ОЛВУДВ» .

Як вбачається зі ст. 25 Статуту товариства загальні збори учасників вважаються правомочним, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють в сукупності не менше ніж що 60 % голосів, а з питань, що вимагають одностайності - всі учасники (представники учасників).

Згідно з ч.1 ст. 60 Закону України В«Про господарські товаристваВ» загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.

Як зазначає позивач у позовній заяві, відповідач ОСОБА_3 неодноразово запрошувався для проведення позачергових зборів учасників товариства з приводу включення нових учасників до товариства та вирішення питання про виключення його з товариства, але на збори учасників товариства не з'являвся, жодних пояснень щодо причин ухилення від прийняття участі в загальних зборах учасників товариства та участі в управлінні товариством не надавав. Позивач володіє іншими 50% загальної кількості голосів учасників товариства, що у відповідності до Закону України "Про господарські товариства" та статуту ТОВ "ОЛВУДВ» є недостатнім для прийняття будь-яких рішень з приводу діяльності товариства, зокрема рішення про виключення із товариства відповідача. Відповідач обіймає посаду директора ТОВ В«ОЛВУДВ» . У нього знаходиться печатка товариства та оригінали всіх статутних та бухгалтерських документів, що дійсно створює реальну можливість вчинення ним дій щодо внесення змін в установчі документи товариства без участі іншого учасника товариства ОСОБА_2, що порушить права позивача як учасника ТОВ В«ОЛВУДВ» , а у подальшому утруднить або зробить неможливим виконання рішення господарського суду.

Статтею 68 ГПК України встановлено, що питання про скасування забезпечення позову вирішується господарським судом, що розглядає справу, із зазначенням про це в рішенні чи ухвалі.

Відповідно до п. 10 роз'яснень Вищого Арбітражного Суду України В«Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» №23.08.1994 р. №02-5/611 господарський суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба у забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились певні обставини, що спричинились до застосування заходів забезпечення позову.

Враховуючи заяву представника позивача про те, що на теперішній час необхідність вжиття заходів до забезпечення позову відпала, та їх скасування не може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду, тому господарський суд вважає за необхідне скасувати заходи щодо забезпечення позову вжиті ухвалою господарського суду Харківської області від 15 червня 2011 року.

За таких обставин, суд, керуючись. ст. ст. 22, 68, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Розгляд справи відкласти на "28" липня 2011 р. об 11:40

Направити копію цієї ухвали на адресу відповідача, зазначену в паспорті - м. Харків, в"їзд Гірський, 35/1.

Зобов"язати позивача направити на адресу відповідача, зазначену в паспорті - м. Харків, в"їзд Гірський, 35/1, копію позовної заяви, докази такого направлення надати суду.

Зобов"язати відповідача надати суду відзив на позовну заяву.

Скасувати заходи забезпечення позову вжиті ухвалою господарського суду Харківської області від 15 червня 2011 року по справі № 5023/4806/11 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи: ТОВ В«ОлвудВ» , державний реєстратор Дергачівської районної державної адміністрації, про виключення учасника зі складу товариства, а саме:

скасувати заборону державному реєстратору Дергачівської районної державної адміністрації вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно ТОВ В«ОЛВУДВ» (код ЄДРПОУ 3520690, місцезнаходження: вул. 23 Серпня, буд. 6, корпус літ. В, м. Дергачі, Дергачівський район, Харківська область, 62300).

Попередити сторони, що у разі неявки їх представників у судове засідання, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.

Суддя Тихий П.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.07.2011
Оприлюднено02.09.2015
Номер документу49172471
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/4806/11

Ухвала від 05.07.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

Ухвала від 15.06.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

Ухвала від 28.07.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Тихий П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні